Applicatie maken - Stockbeheer & inventaris

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheNewBlood
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 02-07 07:12
Goeieavond,

Ik zou graag een mobiele app maken die zowel voor iOS als Android te gebruiken is.
Het idee van de app is om stockbeheer of inventaris te doen in een jeugdhuis.

Bijvoorbeeld dat er stock geteld kan worden via een mobiel toestel, en zo direct kan doorgegeven worden wat er zou besteld moeten worden..
Verschillende producten (drank & eten)die in stock liggen zouden dus beheerd moeten worden met de stock die aanwezig is en afgenomen kan worden.
Enzo krijgt men een resultaat wat er nog zou besteld moeten worden.

Nu ik heb helemaal geen ervaring in programmeren , behalve basis van Visual Basic..
Maar ik zou het graag wel leren om een app te ontwikkelen!

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb op verschillende sites is dat er 'app-builders' zijn voor verschillende toepassingen , maar hier krijg ik niet direct de juiste builder of 'taal' in gevonden..

Kan iemand me wat tips & tricks geven hoe ik het beste begin?

Bedankt! ;)

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Harrie_
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online

Harrie_

⠀                  🔴 🔴 🔴 🔴 🔴

Ik kan de vraag niet helemaal plaatsen. Je geeft aan een app te willen bouwen om je inventaris te tellen en op basis hiervan een besteladvies te genereren. Dan zal er dus een database moeten zijn waar je huidige inventaris in zit en waar minimale en/of maximale hoeveelheden inzitten (anders geen besteladvies). Is deze database er al of moet deze ook gebouwd worden? Hoe ga je vervolgens je bestellingen doen? Ga je dit ook vanuit de app doen of heb je een andere interface (web of desktopapplicatie) om bestellingen te genereren? Of moet er gewoon een lijstje uitkomen dat je vervolgens handmatig intypt in de webshop van de sligro o.id.?

Je geeft aan een probleem te willen tackelen en hier een app voor te willen bouwen, maar de app is maar een beperkt deel van de oplossing. Er zal immers data in je app terecht moeten komen en vanuit je app zal er weer data weggeschreven moeten worden. Dus je zult een database-backend nodig hebben.

Als je die nog niet hebt zul je je eerst hierin moeten verdiepen. Daarna kun je een desktop- web- of mobiele applicatie maken die met de data uit de database werkt.

Misschien sla ik de plank wel volledig mis en heb je al een database (let wel: excel is geen database :+), maar anders adviseer ik je om hier eens te beginnen...

Hoeder van het Noord-Meierijse dialect


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • emnich
  • Registratie: November 2012
  • Niet online

emnich

kom je hier vaker?

Gezien je vragen, betwijfel ik of je direct moet beginnen met 2 apps te bouwen (iOS en Android) maar zou ik eerst eens kijken of een mobiele website niet net zo goed werkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Navi
  • Registratie: Maart 2007
  • Niet online
Met een framework zoals: https://electronjs.org/

Kun je je apps in 1x cross-platform maken. Dat scheelt alweer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Digital-DNA
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 04-07 17:14

Digital-DNA

Gedigitaliseerd tot op het bot

Electron is voor desktop apps. Je kunt prima volstaan met een (mobiele) website in dit geval.

www.nintendocasemods.com


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • shakkie
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 04-03-2024
Er zijn verschillende platforms zoals Titanium en Phonegap waarmee je voor IOS en Android kunt programmeren maar ik sluit me aan bij de opmerkingen om gewoon een mobiele website te maken. Maak gebruik van PHP ic.m. MySQL om je besteladvies te realiseren en je hebt een mooie basis staan. Als je het dan echt wilt deployen op IOS en Android, dan helpt de WebView je een eind verder (hoewel ik me afvraag of deze nog steeds op IOS kan worden gebruikt)

Succes!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 685135

Eventueel zou je de applicatie gebruikmakend van het Ionic framework kunnen maken, hiermee kan je én de applicatie met HTML/CSS/Typescript maken wat als voordeel heeft dat HTML en CSS een veel minder steile leercurve heeft dan programmeertalen, én je kan een app maken voor zowel IOS, Android en de browser.

Nadelen zijn echter dat je tegen de limitaties van het framework aan kan lopen, wat ik niet verwacht gezien de specificaties van je app, en dat je een framework leert die in de toekomst waarschijnlijk vervangen zal worden door andere oplossingen. (de opgedane kennis omtrent HTML/CSS/Typescript zal wel blijvend van toegevoegde waarde zijn denk ik)
Pagina: 1