qadn schreef op zondag 16 september 2018 @ 10:48:
Wij hebben ook de keuze tussen een leaseauto (tegenwoordig mobiliteitsoplossing dus ook trein en ov-fiets enzo) en het mobiliteitsbudget er bruto er bij krijgen.
In het laatste geval is er nog steeds de mogelijkheid om treinkaartjes te declareren bij vreemde situaties (geen idee waarom precies, maar goed, niet zeuren natuurlijk).
Bij ons kan je bij mobiliteitsbudget ook e.e.a. declareren, en dat is ook verstandig om te doen. Want het gedeclareerde deel wordt bij ons dan netto uitgekeerd ipv bruto. Dus het maandelijkse bedrag blijft bruto gelijk, maar door het 'gebruikte deel' netto aan de werknemer uit te keren krijgt die werknemer uiteindelijk meer nettoloon.
De standaard woonwerk-reis wordt overigens sowieso al netto uitgekeerd, dus je hoeft dan alleen de uitzonderingen te declaren. Mocht je zoveel extra reizen dat al dat declareren alsnog onhandig is, dan was een leaseauto waarschijnlijk toch al de betere keus geweest

500-600 per maand voor een auto is op zich geen gek bedrag, maar voor een Up is het best veel geld.
Plus, zorgenvrij. Geen onderhoud en als er onderhoud is, zul je waarschijnlijk een leenauto mee krijgen. (Privé bij een eigen garage is dat lang niet altijd het geval of moet je er voor betalen.)
Een leenauto bij onderhoud is vziw helemaal niet zo standaard bij een leasecontract. Dat gold bij mij in ieder geval vooral als er verwacht werd dat het langer dan een dag ging duren. Met wat moeilijk doen kon het vaak alsnog wel, maar het was niet helemaal de bedoeling.
In mijn geval was er gelukkig met de dealer afgesproken dat ze de auto kwamen halen en brengen, en ik had toch een vaste standplaats, dus het maakte weinig uit. Met mijn priveauto brengen en halen ze mij, dus uiteindelijk weinig verschil met de leaseauto.
Leaseauto is redelijk zorgenvrij maar ik zou niet snel voor een leaseauto kiezen als je een vaste werkplek hebt. Alleen bij regelmatig wisselde werkplekken of heel grote woon/werk afstand kan het interessant zijn. (Grote woon/werkafstand = meer slijtage aan je auto = sneller voordeliger een leaseauto te rijden.)
Ook bij een vaste werkplek kan het natuurlijk interessant zijn, het hangt er vooral van af wat het je kost ivt een eigen auto en of je natuurlijk een auto wilt.
Leaseauto is zeker niet altijd goedkoper dan een eigen auto. Wel rij je een nieuwe auto en heb je geen onverwachte kosten zoals je altijd wel hebt met een eigen auto. Het is vooral zorgenvrij.
Eens dat dat de grootste voordelen zijn
't Is erg handig om even met de leasemaatschappij te bellen als je wielen gestolen zijn en binnen een paar uur de auto is afgevoerd, een vervangende auto is gebracht en je alleen nog even de aangifte zelf moet regelen (wat online kan)... Bij sommige verzekeraars kan dat ook, maar het is vaak wat wat meer gedoe dan dat.