Sorry, maar ik moet het helaas eens zijn @Mercarra.Bij bijna alle foto's is niet echt één blikvanger aan te wijzen die je de plaat intrekt - met uitzondering van #4. Daar glijdt je oog als vanzelf van de vlieger naar de surfer, en de zee en lucht vertellen de rest van het verhaal.
De overige misssen alle een lijn of richting, die je de foto intrekt. Er is inderdaad wat jij noemt "foreground interest", maar daar blijft het dan ook bij. Geen leading lines of andere compositorische hulptroepen die je de foto intrekken en je helpen er een verhaal van te maken. Het feit dat alle foto's hetzelfde stramien vertonen - (centraal) kleurpunt, daaromheen een aantal ander kleurige objecten en een aardig dramatische achtergrond - maakt de serie wat eentonig. Alsof je een opstel schrijft over een dag aan het strand en elke zin begint met "En toen...".
Met wat meer variatie van positiekeuze, brandpunts- of opnameafstanden en uitsnedes was er in imo een boeiender geheel ontstaan.
Foto 1 bijvoorbeeld had onderin best wat krapper gekaderd mogen worden: al dat zand, voor, links, en rechts leidt eerder af dan toe te voegen, tegelijk zou ook wat meer lucht bovenin niet misstaan.
Bij foto 2 draait het om de driehoek van de kite lnksonder, de surfer en de twee poppetjes-met kite in de branding. Als je dat element meer links in beeld hebt, en rechts meer leegte dan geef je ze volgens mij meer setting.
Foto 3 vind ik zonder meer rommelig. Ja, er zwalkt van alles rond, van mensen tot vliegers, maar één daarvan moet volgens mij zoveel aandacht krijgen dat de rest ook interessant wordt.
Foto 4 vind ik met afstand de beste, maar ook hier geldt dat er miscchien nog een betere uitsnede mogelijk is. Wat minder zand voorin? Wat meer ruimte rechts? Mogelijk wreekt zich hier het feit dat je op mft zit een beetje- weidsheid komt beter tot zijn recht op een meer oblong formaat (knuppel in kippenhok?)
Dat komt ook naar voren bij foto 5: De gestrande windsurfplank wat meer linksonder en rechts wat meer ruimte zou ik prettiger vinden kijken. Maar dat is persoonlijk - de croptool in Lightroom maakt voor mij heel vaak het verschil tussen een aanvaardbare en een betere foto.
Foto 6 - de enige waar geen vlieger in het middelpunt staat - had volgens mij spannender uit kunnen pakken als je je standpunt zo had gekozen dat de paal meer links in beeld is, en het jochie rechts daarvan als enige kleurelement je de foto in had getrokken.
Sony, Canon, van alles wat en steeds wat anders. En nu ook nog een een website met verhaaltjes