Enorm bedankt voor de uitgebreide antwoorden!
MAX3400 schreef op zaterdag 25 augustus 2018 @ 19:57:Je wil professioneel je geld verdienen als fotograaf, kijkt naar een 918+ met dual-Gbit en NVME-caching en je hebt al nagedacht over bepaalde backups; waarom zou een Dell die al afgeschreven is een goede keuze zijn? Nog afgezien van het feit dat je er waarschijnlijk Linux of Windows Server op moet gaan draaien en je, mogelijkerwijs, dus ook moet bijspijkeren op je dagelijkse beheer-kennis want je gaf al aan geen IT-er te zijn?
Met name omdat het een betere processor heeft. Maar klopt, ik denk dat er veel te veel tijd gaat zitten in configuratie en onderhoud. Met Synology ben ik bekend en daar heb ik me al best wat in moeten verdiepen.
MAX3400 schreef op zaterdag 25 augustus 2018 @ 19:57:De mogelijkheid om je oude 212 te gebruiken voor synchronisatie vind ik niet handig. Die is al end of support en kan, uit mijn hoofd, maximaal 8TB aan data huisvesten. De 918+ kan 40TB onboard aan en maximaal 120TB met een expansion bay. Nou ben ik ik niet thuis in jouw exacte workflow maar het verschil tussen 40TB en 8TB tussen beide panden lijkt me evident dat dat niet gaat passen?
Over workflow gesproken; je wil je belangrijkste data backuppen? Over hoeveel data gaat dat dan? Kan me voorstellen dat als je op een dag bijvoorbeeld 2 bruiloften moet vastleggen, dat je thuiskomt met iets van 8 tot 30GB aan data (RAW)? Hoe lang bewaar je bepaalde data? Wat is de upload tussen beide panden?
Ik schiet niet zozeer zelf video’s; ik doe de nabewerking. En daarnaast maak ik (uitleg)animaties. Ik heb regelmatig grote bestanden, maar meestal ben ik niet hoofdverantwoordelijk voor de opslag en zou ik in het ergste geval de bestanden opnieuw kunnen opvragen.
Ik zat er dan ook aan te denken om met Rsync oid met name de projectbestanden te backuppen. In die projectbestanden zit het echte werk in. Ik weet dat een DS213j niet denderend is, maar een 4-bay NAS kopen met schijven is al vrij prijzig. Ik ben vrij recent gestart als freelancer, dus probeer niet te veel uit te geven, maar wil wel een redelijke backup workflow regelen.
MAX3400 schreef op zaterdag 25 augustus 2018 @ 19:57:Geen idee of mijn vragen wat bijdragen aan de uiteindelijke oplossing maar als ik voor mijn werk en mijn inkomen een stuk techniek moet inkopen, zou ik daar eens goed over nadenken wat je exact wil en moet ermee.
Zeker, hele nuttige input! Ik probeer de juiste balans te vinden tussen prijs en functionaliteit. Dit helpt enorm.
Ik deed nog wel zo mijn best om het juiste woord te vinden

johnkeates schreef op zaterdag 25 augustus 2018 @ 20:11:Dus, stel dat je nu al weet hoe je gaat verbinden (ethernet, wifi, thunderbolt) kan je vooraf al wel bepalen wat zinvol is om te kopen. En als je kan kijken naar je workflow (ga je rechtstreeks op je NAS werken of bestanden heen en weer kopiëren?), dan weet je ook meteen of je SSD's of HDD's in je NAS stopt.
Het wordt sowieso ethernet. Maar goede tip, ik ga namelijk naar een nieuw kantoor en weet niet wat daar voor kabels liggen.
johnkeates schreef op zaterdag 25 augustus 2018 @ 20:11:
Qua onderhoud ben je gezien je posts waarschijnlijk het beste af met een GUI en ondersteuning van de fabrikant, dan vallen zelfbouw en custom software setups al weer af. Bovendien moet je je ook afvragen of je eigenlijk überhaupt wel met dit soort zaken wil knutselen als je werk daar eigenlijk niet direct wat mee te maken heeft; waarschijnlijk wil je liever dat het ding gewoon werkt en zo nu en dan een keertje een alert stuurt als er wat moet.
Ai, pijnlijk waar. Ik wil graag een GUI ja en verder gewoon iets dat werkt. Dus, ja dan weet ik nu dat ik voor Synology ga.
Het probleem daarbij vind ik de recovery. Als ik een keer een haastklus heb en er gaat iets fout, dan denk ik toch dat ik het sneller terug heb met eigen apparatuur. Ik heb namelijk vaak grote bestanden.
johnkeates schreef op zaterdag 25 augustus 2018 @ 20:11:
Stel dat je echt heel veel data verstouwt en je dat perse op je NAS wil hebben (realtime of near-realtime), dan kom je al snel uit op Thunderbolt en 10GbE, en dat is vrij duur. Dan kan het soms een stuk realistischer zijn om je workflow op je budget af te stemmen in plaats van dingen willen die het geld niet waard zijn.
Ik neig nu ook sterk naar lokaal werken en dit gescheduled backuppen naar de NAS. Ik werk namelijk nog voornamelijk in mijn eentje. Wel fijn om dit even bevestigd te krijgen, thanks.