Windows 10 Boot wil niet op legacy

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roman
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 25-09 11:54

Roman

Aaaaaaaaahhhhhhhh

Topicstarter
Ik heb hier een test computer met daarop diverse Windows 10 versies. Nu wil ik hier het klassieke bootmenu van Windows 7 gebruiken. Ik vind het het Windows 10 New UI een onding, eerst het OS half opstarten, dan een bootmenu geven en als ik dan niet het "default" neem, start die opnieuw op met het andere OS. Belachelijk.

Nu heb ik gevonden, dat ik het bootmenu op legacy kan zetten via:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

dit werkt ook... telkens een dag. De volgende morgen start die dan weer het New UI Bootmenu op. En dan kan ik weer tig keer het commando geven om heb op legacy te zetten en eventueel doet die het dan weer voor een dag.

als ik in de overzicht van bcdedit kijk, zie ik elke volume op legacy staan. Maar toch komt bijna altijd de New UI. Iemand een idee... voordat ik nu Windows 7 als primair OS installeer?

NOW INTERACTIVE! Joystick controls Fry's left ear.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xFeverr
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 26-09 21:02
Schakel anders eens fastboot uit, met fastboot aan moet inderdaad Windows 10 eerst volledig worden afgesloten als je naar een ander OS schakelt. Vandaar dat het zo raar aanvoelt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpamLame
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 07:57

SpamLame

niks

Hmm ik heb dat cmd ook gevonden (run in elevated cmd), MAAR ik heb ook
code:
1
bcdedit /set {current} bootmenupolicy legacy

gevonden, https://appuals.com/how-t...-boot-menu-in-windows-10/

Geen idee of dit voor je werkt, heb nl geen dual boot.
Maar het is het proberen waard vergeleken met je ge-opteerde reinstall


Wauw zou toch fijn zijn als je een eenduidige oplossing hebt.
Heb ook deze gevonden
code:
1
bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes

[ Voor 23% gewijzigd door SpamLame op 13-06-2018 08:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roman
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 25-09 11:54

Roman

Aaaaaaaaahhhhhhhh

Topicstarter
Hoe schakel ik fastboot uit?

@SpamLame ja die heb ik idd ook gevonden. Het current is voor het huidige opgestarte OS en default voor het default os. Heb het uiteraard op alle uitgevoerd.

NOW INTERACTIVE! Joystick controls Fry's left ear.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Lip
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Lip

De professionele prutser

in de uefi

Beter geluid voor iedereen! Zo doe je dat!!! Vergeet je niet een +3 te geven? Bedankt voor het lezen. Flat frequency response EQUALS real music!!! EQUALS Sonic clarity


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TanteBeth
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 27-09 13:17
Bij multiboot in Win8 en/of Win10 dient daarom Snel Opstarten in Energiebeheer van elke van de OS'en te worden uitgeschakeld. Dit heeft niets te maken met fastboot in UEFI.

In het oude Configuratiescherm (control.exe) -> Energiebeheer -> Gedrag van de aan/uit knoppen bepalen.
Instellingen die momenteel niet beschikbaar zijn aanklikken en dan vinkje weghalen bij Snel Opstarten inschakelen.

Let op: bij de halfjaarlijkse grote Windows10 update kan het zijn dat deze instelling weer gereset wordt.
Haal dan het vinkje opnieuw weg.

Installeer bij voorkeur het gratis EasyBCD om multiboot systemen te configureren.
Met iReboot van dezelfde fabrikant (NeoSmart) kunt u van OS switchen zonder het bootmenu te gebruiken.

[ Voor 34% gewijzigd door TanteBeth op 14-06-2018 12:49 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roman
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 25-09 11:54

Roman

Aaaaaaaaahhhhhhhh

Topicstarter
Ohhh... dit lijkt te werken. Eens morgen afwachten wat die dan doet.

EasyBoot zal ik ook nog eens testen.

NOW INTERACTIVE! Joystick controls Fry's left ear.

Pagina: 1