Ik hou van dit soort vraagstukken
Dus, wettelijk gezien, is de webshop verantwoordelijk voor de goederen, totdat jij de goederen in ontvangst hebt genomen. De bewijslast voor het overdragen van de goederen ligt bij de verzender.
Juridisch gezien is de verklaring van de bezorger zwak. Hij had inmmers voor de bewijstlast moeten zorgen, bij voorbeeld in de vorm van een handtekening. A propos, als de bezorger besluit de goederen af te geven bij de buren, dan is de webshop nog steeds verantwoordelijk voor het afleveren van de goederen. In het normale verkeer komt dit wel goed, maar als één van je buren met de goederen aan de haal is, dan is G-star verantwoordelijk.
Als G-Star kiest voor verzending zonder tekenen, dan is het risico dat de verzending kwijtraakt in een situatie als deze voor G-Star. Blijkbaar is dan hun afweging dat de besparing op de verzendkosten opweegt tegen eventuele schadevergoedingen (en fraude).
In dit soort situaties denk ik dat het het beste is even te bellen. Noteer netjes de naam van de medewerker die je spreekt, en geef aan dat je een pakket niet hebt ontvangen. Waarschijnlijk geeft de medewerker je dan het zelfde verhaal als je eerder hebt gehoord. Vraag vervolgens, in het kader van dossieropbouw oid om bewijs dat de goederen idd zijn afgeleverd. Als men dat niet kan, is het een goed idee de medewerker er op te wijzen dat zij nog steeds verantwoordelijk zijn, zolang de goederen niet zijn afgeleverd, en bewijs voor aflevering ontbreekt. Indien noodzakelijk kun je vragen om schriftelijke bevestiging van de verklaring van de medewerker.
Met die verklaring kun je twee dingen doen: ga naar je rechtsbijstandverzekering (als je die hebt)...
... of open een klacht op een website als klacht.nl en/of contacteer G-star via Twitter of Facebook. Doe rustig, maar bondig je verhaal. Mijn inschatting is dat G-Star een net bedrijf is die, in het geval van dit soort klachten, wel tot een redelijke oplossing zal komen.
Als G-Star bij haar standpunt blijft, verneem ik dat graag. Dit soort zaken zijn best wel een sterke indicatie van met wat voor bedrijf je te maken hebt. Als ze hier geen nette oplossing kunnen bieden, is dat reden genoeg om nooit meer iets van ze te kopen
[
Voor 6% gewijzigd door
Helixes op 05-06-2018 11:25
]
License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000