Aandrijfas/homokineet defect?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Knamix
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 23-07 15:07
Hoi allemaal,

Sinds 3k kilometers geleden (laatste APK beurt) merk ik dat bij het scherp sturen en gas geven een tikkend/bonkend geluid onder de auto hoor. Dit is een geluid wat continu aanwezig is! Als ik normaal rij en licht naar links stuur (rotonde bijv) hoor ik niks.

Zelf dacht ik aan een stabilisator stang of een los deel van mijn uitlaat (uitlaat kom ik nog op terug)

Auto stil laten staan en de wielen helemaal naar rechts gedraaid. Aan alles gewrikt en getrokken, maar nergens speling totdat ik bij de aandrijfas/homokineet kwam. Als ik hieraan trek en duw hoor ik lichtjes getik. Zelfde geldt voor de andere kant.

1. Tijdens het rijden (stil staan, scherp naar links sturen en gas geven hoor je een hard tikkend/bonkend geluid)

2. Als ik de auto in zijn twee laat rollen en ik stuur helemaal naar links is het geluid weg |:(

3. Aandrijfas zit lichte speling op (beide kanten)


Uiteraard heb ik ook twee video's gemaakt (rijden en scherp sturen & trekken/duwen aan de aandrijfas)

Link: https://www.dropbox.com/s..._0Regxnf0bXLV3umyAia?dl=0

Laatste APK beurt is het volgende vervangen:

- Hele uitlaat is aan vervanging toe, maar voor de APK is alleen de einddemper en middendemper vervangen
- stuurhuishoes vervangen
- fuseekogel links vervangen

Ik denk zelf dat het mijn uitlaat is aangezien het alleen gebeurd wanneer ik scherp stuur en gas geef.

Als ik de auto laat rollen en scherp stuur is het geluid weg.

Auto gegevens: https://autorapport.finnik.nl/kenteken/sxfz57


P.S. als het inderdaad mijn aandrijfas is, kan ik hier dan nog mee rijden en hoe lang nog? Reparatie van beide assen zijn al duurder dan waar ik de auto voor gekocht heb 8)7

[ Voor 6% gewijzigd door Knamix op 07-05-2018 21:57 ]

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iichel
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 07:07

iichel

Gazoooo

aandrijfassen/homokineten hoor je ook alleen pas bij rare hoeken en aandrijving erop.
uitlaat zou je moeten horen onafhankelijk van de stuurhoek...

"It's called a motor race." - M. Masi 2021


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 07:22
Filmpje niet gekeken, maar check ook hitteschild van de uitlaat onder de auto. Kan soms wat los zitten en dan ook gaan tikken/rammelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mcDavid
  • Registratie: April 2008
  • Laatst online: 10-07 15:11
Klinkt inderdaad als een aandrijfas/homokineet. Kan nog jaren goed gaan en de auto overleven, kan ook dat morgen de kogels eruit rollen... Geen idee wat wijsheid is om te doen, aan de ene kant lijkt de kans dat het stuk gaat op een parkeerplaats me groter dan de kans dat het stuk gaat op de snelweg. Aan de andere kant... misschien niet een gok die je wilt nemen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KDL
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 00:33

KDL

komokineet kun je wel voor 100 euro aan onderdelen fixen, of voor 100 erbij laten doen
Daarna kun je lekker doorgaan met je honda
sxfz57 kun je ook gewoon invoeren bij https://ovi.rdw.nl/