Correct, Overwatch kan je nog wel streamen met 60 FPS met een 7700k, Ghost Recon Wildlands kan je niet streamen met 60 FPS, niet zonder veel dropped frames (zoveel dat de kijker het als hinderlijk ervaart) te hebben. Dat gezegd hebbende, of dat je Overwatch met 60 FPS moet willen spelen als je streamt betwijfel ik, bij zo'n spel is een hogere FPS erg lekker maar dit hangt ook af van je vaardigheid als FPS-gamer.
Dat is inderdaad ook het overwegen waard.
2 keer zoveel threads levert bij Intel
maximaal 25% extra performance bij spellen en dit zal je zelden halen. HT helpt maar het blijft slechts 4 kernen, alles wat die extra threads doen is ervoor zorgen dat de CPU-kernen minder uit hun neus staan te peuteren doordat ze sneller nieuuwe opdrachten en de hiervoor benodigde data krijgen. Dat is de simpelste manier om uit te leggen wat HT/SMT is zonder de waarheid geweld aan te doen. Het is erg veel geld voor een erg kleine upgrade waar je erg kort wat aan gaat hebben. Het is m.i. een slechte optie voor mensen die een beperkt budget hebben.
Niet uitstekend maar het kan nog goed meekomen. Niet voor niets gaf ik het advies om er nog 1-2 jaar mee te doen en dan te upgraden naar een Zen2 of Zen3-CPU! Dat advies gaf ik ook omdat het verschil in performance tussen Zen2 (nieuwe architectuur en een half zo'n grote node!) erg groot gaat zijn.
Het ligt eraan waar je het aan koppelt. Met een 1080 Ti en Assassin's Creed Origins met hoge instellingen @1440p, succes ermee, je gaat aardig wat drops van >60 FPS naar 30-40 FPS hebben zo gauw de CPU het zwaar krijgt. In heel het spel zie je een zeer hoge load (99-100%) maar in 1 stuk krijg je een zo'n erge drop dat het niet meer lekker speelt. Er zijn nog een paar van die spellen. Dat is geen ramp, je kan er wat aan doen door de grafische instellingen wat hoger te zetten (de bottleneck iets verminderen bij de CPU door meer te eisen van de grafische kaart) maar het is wel iets waar je rekening mee wil houden.
Dat is dan ook mijn bezwaar tegen deze upgrade, je betaalt erg veel om de stap te zetten van zeer matige beperkingen naar milde beperkingen en over een paar jaar alweer te moeten upgraden. Ik weet niet hoe lang jij met een CPU wil kunnen doen, mijn norm is dat je een jaar of 6 met de CPU moet kunnen doen zonder een noemenswaardige bottleneck te hebben. Aangezien deze jongen waarschijnlijk een beperkt budget heeft (6400) zal hij vermoedelijk ook wat langer met zijn CPU willen kunnen doen. De 2600X en 2700X bieden die langere performance , de 3600X en de 3700X, veronderstellende dat die CPU's zo gaan worden genoemd, zullen dat nog veel meer bieden. Het is verstandiger om volgend jaar voor ongeveerf €200 een 3600X te kopen die >5 GHz haalt met minstens 6 kernen (waarschijnlijk precies 6 kernen en 0 minder, voor Zen3 voorzie ik wel extra kernen) dan om nu nog eens €160 te besteden aan een sterk verouderd platform, zeker in het licht bezien dat een B*50 moederbord (<€100) volstaat om die CPU goed kan laten draaien (niet met de hoogst mogelijke overklok voor CPU en RAM maar goed genoeg) en dat je ook nog een upgradepad naar minstens Zen3 en mogelijk ook Zen5 hebt als je bij Zen2 instapt.
Het geloof tegenwoordig is "moar cores" maar er zijn nog weinig situaties waar een 7700(K) tekort komt.
Weinig maar snel en sterk groeiend! Over 2-3 jaar heb je waarschijnlijk al een stevige CPU-bottleneck, dit is een conservatieve schatting, ik verwacht het over 2 jaar al. Zoals ik eerder aangaf is dat betrekkelijk (koppel er een zwakke grafische kaart aan en speel met lage instellingen...) maar als je groeiperspectief wil hebben voor je systeem dan wil je daar rekening mee houden.
Alternatief kan hij natuurlijk ook upgraden naar het CL-platform maar daarvoor geldt de waarschuwing dat die voor elk performance-niveau duurder is.
Ik zal het nog wat korter verwoorden: tenzij je met veel geld wil smijten voor een lichte extra performance voor een korte tijd is Ryzen2 de betere keuze.
Mijn advies: wacht op Zen2 of Zen3, als je per se direct wil upgraden, koop dan de 2600X (niet de 2600, tenzij je al een goede koeler hebt wat onwaarschijnlijk is).
[
Voor 34% gewijzigd door
Verwijderd op 06-05-2018 14:00
]