Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Nieuwe allround desktop: wachten op nieuwe Nvidia-kaarten?

Pagina: 1
Acties:

  • kewnert
  • Registratie: December 2016
  • Laatst online: 03-01 17:44
Mijn eerste idee was om voor gemak te gaan en een Alternate Zenit M800 te bestellen. Toen bleek dat ik voor dat geld toch meer zou kunnen krijgen (logisch ook), en gezien ik in bepaalde onderdelen van de Zenit liever geen geld steek (bijv. een blu-ray-brander) besloot ik dat het toch verstandiger is om de onderdelen voor de PC bij elkaar te zoeken.

Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
  • Programmeren
  • Het kan zijn dat ik er, naast Windows, in de toekomst ook Linux op ga draaien
  • Fotobewerking en digitaal schilderen in Photoshop
  • Ik overweeg weer wat 3D modelling te gaan doen
  • Ik zou er graag comfortabel op kunnen gamen; ik ben verre van een hardcore gamer, maar om zo nu en dan iets te kunnen spelen zou ik graag hebben dat 't allemaal soepeltjes loopt.
Wat mag het systeem gaan kosten?
Ik zit te denken aan een max van rond de 1300 euro.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem? Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Zolang het genoeg is voor het gebruik dat ik omschreven heb, en ik er wat jaartjes mee vooruit kan, ben ik tevreden. Qua totale schijfruimte denk ik dat 2-3 TB ruim genoeg moet zijn.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Graag een stil systeem!

Ga je overklokken?
Waarschijnlijk niet, ook nooit gedaan, geen eis dus, maar wie weet wat de toekomst nog brengt.

Wat verwacht je van ons?
Ik ben niet goed genoeg thuis in de fijne eigenschappen van onderdelen: zo weet ik dat een 1070 sneller is dan een 1060, en een 1050ti sneller dan een 1050, maar wanneer ik alles zelf uit moet kiezen strand ik in de kleine lettertjes/merken/etc. Ook heb ik niet genoeg kennis om te weten in hoeverre de verschillende onderdelen goed bij elkaar passen/met elkaar samenwerken.

Tenslotte nog dit. Toen ik hoorde dat er over een paar maanden nieuwe Nvidia-kaarten uitkomen, ben ik gaan twijfelen of ik tot die tijd moet wachten met bestellen, om dan voor het snelste te gaan en er nog langer mee vooruit te kunnen of om te hopen op een prijsverlaging voor bijv. de 1070ti. De aankoop nog maanden uitstellen heeft uiteraard niet de voorkeur, maar heel dringend heb ik de PC ook niet nodig, en als ik voor een Intel ga zou ik 'm tot die tijd kunnen draaien op de geïntegreerde graphics.

Opzetje, geïnspireerd door een lijstje van @NitroX infinity:
#ProductPrijsSubtotaal
1AMD Ryzen 7 2700X Wraith Boxed€ 313,95€ 313,95
1ASRock AB350M Pro4€ 68,95€ 68,95
1Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Windforce 8G€ 521,06€ 521,06
1Fractal Design Define S€ 69,90€ 69,90
1Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16€ 189,95€ 189,95
1be quiet! Pure Power 10 CM 400W€ 58,-€ 58,-
1Samsung 850 EVO 1TB€ 270,-€ 270,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.491,81


Een andere lijstje, met een Intel-processor:
#ProductPrijsSubtotaal
1Intel Core i5-8600K Boxed€ 239,-€ 239,-
1Gigabyte Z370P D3€ 95,05€ 95,05
1Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G€ 512,50€ 512,50
1Fractal Design Define S€ 69,90€ 69,90
1G.Skill Ripjaws V F4-3200C16D-16GVGB€ 182,45€ 182,45
1Seasonic Prime Titanium Fanless 600W€ 200,97€ 200,97
1Samsung 960 EVO 500GB€ 191,-€ 191,-
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.671,87


Aan het laatste lijstje zie ik dus als voordeel dat ik het evt. aan zou kunnen schaffen zonder videokaart, wat een totaalprijs van 981 euro zou betekenen, om over een paar maanden te kijken naar de nieuwe Nvidia-kaarten.

Alvast hartelijk dank!

[ Voor 58% gewijzigd door kewnert op 23-04-2018 14:30 ]


  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 16:34

br00ky

Moderator Harde Waren
Je topicstart is nu al vrij compleet, maar we verwachten hier ook al een eigen opzetje. Zie ook de volgende passage uit het DAA beleid.
3. Eigen onderzoek is nog steeds vereist (dit is en blijft GoT!) en we verwachten dat je zelf al een idee hebt opgedaan. Als je zelf al een configuratie hebt bedacht, post deze dan met behulp van de wenslijst in de pricewatch hier. Dat geeft je mede-Tweakers inzicht in waar je zelf aan hebt gedacht en hoe er binnen je budget betere of andere keuzes te maken zijn.

Het is dus verplicht eerst zelf met een voorstel te komen en dit voorstel te onderbouwen. Een simpele opsomming van eisen/wensen is niet wenselijk; je topic wordt in dat geval dan ook gesloten. Je kan in dat geval contact opnemen met de moderator die je topic gesloten heeft om te vragen of hij weer open mag, mits je natuurlijk wijzigingen hebt aangebracht zodat het geheel wel aan de eisen voldoet.

Een simpel antwoord als 'Ik heb heb er niet veel verstand van!' óf 'Ik ben veel sneller klaar als jullie het doen!' is uit den boze.
Aangezien dit ontbreekt sluit ik voorlopig je topic. Dit lijkt flauw, maar enerzijds doen we dit om ervoor te zorgen dat je zélf inzicht krijgt in wat er mogelijk is en anderzijds om de kwaliteit van de topicstarts hier te bewaken. Anders vervalt dit subforum in een "ik wil een pc voor x euro, mkay dank je doei" niveau, en dat is iets dat niemand wil :). Je eerste opzet hoeft niet top te zijn, we willen alleen graag dat je er eerst over nadenkt.

Om inspiratie op te doen kun je de verschillende topics in dit subforum en de best buy guides doorzoeken.

Met de Handleiding Pricewatch dien je vervolgens een mooi lijstje te maken (dus géén copy-paste lijsten van andere sites bijv.). Met die informatie kan vervolgens gericht advies gegeven worden om het helemaal aan jouw wensen aan te passen.

Neem even contact op met me (pijltje naast mijn username, vervolgens "stuur bericht") als je een lijstje hebt, dan gooi ik je topic weer open, zodat je die erbij kan plaatsen.

Succes!