Kenwood KDC-BT73DAB autoradio: DAB gaat pas na 8 min. aan!

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zoom1marc
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 14-06-2023
Beste mensen,

Alweer ca 4 jaar geleden kocht ik de Kenwood KDC-BT73DAB autoradio. Na aanvankelijke kleine problemen met DAB-ontvangst werkte de DAB radio prima na enkele firmware updates. Tot een paar weken geleden een nieuwe probleem zich aankondigde. Het duurde ineens enkele minuten voor de DAB ontvangst aan ging. En dat werd steeds langer. Nu duurt het 8 minuten (!) voor DAB aangaat. Tot die tijd doet de radio het wel in FM en alle andere modes, zoals ook CD afspelen. Alleen in DAB gebeurd niks. Als ik op de select-knop druk kom ik ineens in de preset lijst, i.p.v. zoals normaal eerst in de service lijst (alle beschikbare DAB zenders).
En in de preset lijst kan ik geen zender kiezen want er is geen ontvangst. Pas als na 8 minuten DAB ineens inschakelt, dan werkt in DAB ook weer alles normaal. Ik heb geprobeerd de radio te resetten met de resetknop achter het bedieningspaneel. Dat lijkt even te werken, maar na een paar keer komt het probleem weer terug. Ook heb ik de stekker achter in de radio eruit getrokken, zodat de radio helemaal van elke boordspanning is afgekoppeld. Na weer aankoppelen leek het probleem opgelost. Na 5x uitzetten en weer aanzetten was alles ook. Maar de volgende morgen was het weer hommeles... :-( Ik ben nu ten einde raad. O ja, ik wilde proberen met firmware update, maar dat is nog niet gelukt. Ik krijg steeds de foutmelding: "no media" terwijl ik de usb stick met de laatste fw erin heb, die ik eerder wel met die stick zo heb kunnen updaten... Verder dacht ik dat het misschien kan liggen aan de service list update. Die staat standaard ingesteld dat hij elke keer bij inschakelen de DAB banden afzoekt naar beschikbare zenders. Dat heb ik uitgezet, maar ook dat helpt niet. Je ziet ook als dat aanstaat, dat pas na die 8 minuten hij begint met de zenders te zoeken, en dat is in een 5 tal seconden gebeurd. Dus daar ligt het ook niet aan.

Ik hoop dat iemand mij kan helpen.

[ Voor 11% gewijzigd door zoom1marc op 11-04-2018 15:42 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sugarlee89
  • Registratie: November 2016
  • Niet online
Grappig genoeg heb ik dezelfde autoradio, ik heb de standaard antenne kapot getrokken op de grond gesmeten er flink op staan springen en in de kliko gesmeten.

Mijn advies, koop een dak antenne. Heb ik zelf ook gedaan, nu nagenoeg bijna meteen redelijk snel ontvangst.

https://www.ebay.de/itm/D...5ddf30:g:8SEAAOSwTA9X5Snj

Is wel een gat in het dak maken, maar mijn voordeel was dat ik een vierkant blik ala een volvo 740 heb waar een gat in het dak al zat van een bakkie mc27. Hemel omlaag en 12v + geschakeld er bovenop gegooid.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zoom1marc
  • Registratie: April 2018
  • Laatst online: 14-06-2023
Bedankt voor de reactie sugarlee89. Ik heb vergeten te melden dat ik de standaard meegeleverde antenne al lang niet meer heb. Ik heb een magnetische voetantenne op het dak.Sindsdien heb ik een veeeel betere ontvangst. Daar licht dit probleem niet aan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • marco0499
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 12-03-2022
Even een oud topic ophalen :$

Ik heb precies dezelfde problemen met mijn kdc-bt73dab radio van Kenwood.

- Ik heb de stroom er al enkele uren af gehad, geen resultaat
- firmware is up-to-date
- veranderingen in instellingen hebben geen effect.

Wie o wie heeft de oplossing? De klantenservice van Kenwood in ieder geval niet!?