4g Router - Stabiel voor 15 personen?

Pagina: 1
Acties:

  • Shiver87
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 10:38
Hi,

Op het werk hebben wij een extreem afgeschermde omgeving. Voor cursussen (waar ook externe mensen komen) willen wij daarom gaan werken met een 4g routertje. Nu hebben wij een vodafone router getest (https://www.vodafone.nl/s...ot-max300mbps-black.shtml) en deze kan tot 10 personen aan. Dat is helaas niet voldoende. Groepen bestaan over het algemeen uit ongeveer 10 - 15 personen. Daarbij is dan een printer aangekoppeld. Deze mensen zullen hooguit wat browsen en wat dingen opzoeken. Meer kracht is niet nodig, maar het is wel belangrijk dat de verbinding stabiel is. Heeft iemand ervaring met dergelijke routers? Of kunnen we beter 2 SSID en 2 routertjes gebruiken? Als dit kan, kan ik dan ook 1 printer aansluiten op beide wifi netwerken?

Dank!

Verwijderd

Je kan hier vanalles op verzinnen, bijvoorbeeld een lokaal servertje dat voor verschillende diensten (http, dns) een cache biedt en zo de "4G" ontlast.

Maar je kan wellicht beter even met je netwerkbeheerder gaan babbelen voor je zelf allerlei dingen erbijplempt. Je wil eigenlijk een gastomgeving en dat is vaak best te realiseren.

Het zal ook beter zijn voor je relatie met je netwerkbeheerder, of die nu in-house is of extern ingehuurd wordt. Beter een keer goed dan eindeloos hannessen, wat "meerdere 4G" toch gaat zijn. Staat ook professioneler tegenover je cursisten.

Verwijderd

In dit geval, heb je twee 4G routers nodig. En ja, twee SSID's met verschillende namen en wachtwoorden is handig. Wel de kanalen minimaal 6 uit elkaar houden (of als er 5 GHz is, alleen de "standaard" kanalen gebruiken (dus niet de DFS, want niet alle apparaten kunnen het aan).

Aan de ene groep mensen geef je het wachtwoord van SSID 1, en de andere groep het wachtwoord van SSID 2.

Printers:

Ja en nee. Hangt er van af. Je printer heeft waarschijnlijk een UTP aansluiting (of WiFi). Gebruik deze voor router 1.
Veel printers hebben óók een USB aansluiting. Kijk of die router van Vodafone een USB aansluiting heeft. Zo niet, dan moet je een UTP naar USB print servertje kopen.

Voorbeeld:

https://www.ebay.nl/itm/D...1708ae:g:DZQAAOSwnsRadGeZ

  • Steefph
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 18-11 12:42
Je hebt ook gewoon een hele partij routers die een externe USB dongle accepteren.

categorie: Modems en routers

Maar, kan je huidige internet leverancier niet een extra lijn beschikbaar maken op die locatie?

Alles is terug te redeneren naar 4


  • johnkeates
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 04-07 16:30
Je kan ook gewoon aan de netwerkbeheerder vragen een 2e netwerk op te zetten.