Wij hebben al bijna 2
jaar Marvel in huis.
Mijn vriendin en ik zijn van kinds af aan altijd al opgegroeid met honden in huis. Bij mij waren er vaak twee honden tegelijk, een Shar-Pei en een Cocker Spaniel. En bij m’n vriendin thuis was er altijd een vuilnisbakkenras uit het asiel te vinden. Toen wij gingen samenwonen misten wij de gezelligheid van de dieren om ons heen. Wetende dat wij met mijn toenmalige werk en de studie van m’n vriendin geen hond konden verzorgen in het kleine flatje zonder lift en in een buurt zonder veel uitlaatgelegenheden kwamen er twee kittens in huis, die wij gekscherend
Boobie en Nipple hebben genoemd. Al zijn de katten nog zo leuk en lief, het bleef toch altijd wel knagen…
Zo’n twee jaar geleden hakten wij de knoop door en begon de zoektocht naar onze eerste eigen hond. Mijn vriendin was ondertussen bijna afgestudeerd en wij hadden ondertussen een hoekhuis in een mooie groene buurt. Over de grootte van onze toekomstige hond waren wij het snel eens, minimaal formaat labrador. Het innerlijk van de hond was ons tweede speerpunt: enthousiast, vrolijk, vol energie, vriendelijk en betrouwbaar naar anderen. Met deze eisen kwamen wij in de buurt van jachthonden, en na veel zoeken viel ons oog op de Drentsche Patrijshond. Een mooie stoere brede erfhond met een lief en betrouwbaar hoofd.
Tijdens onze zoektocht waren wij ons ook al aan het voorbereiden op de pup qua trainingen en dergelijke, maar ook hoe doen wij het met ons werk? Gelukkig werkte ik toen 4x9 en daarvan 1 dag thuis. En tevens werkt mijn vriendin in de zorg waardoor ze onregelmatig werkt, en daardoor de hond dus maar sporadisch echt een dag alleen zit.
Toen wij Marvel net kregen had ik 6 weken vakantie, en mijn vriendin 4 weken vanaf mijn laatste 2 weken. Hierdoor hebben wij hem 2 maanden lang goed kunnen opvoeden/trainen en zindelijk proberen te krijgen.
In het begin merkte ik al heel duidelijk dat ik het best moeilijk vond, omdat ik vanuit m’n ouderlijke huis wel honden was gewend maar ik was nooit echt gewend om de hond op te voeden/streng op te zijn.
Ik merkte wel dat mij dit goed lukte, maar in het begin wel met enige moeite.
Toen wij ons inschreven bij de fokker en het daarbij behorende nestje kregen wij al snel te horen dat wij een hond toegewezen kregen. In het begin vonden wij dit erg vreemd, maar achteraf zijn wij er erg blij mee qua werkwijze.
Bij de kennismaking met de fokker hadden wij duidelijk gemaakt wat onze ‘eisen’ waren en dat wij een reutje wouden. Omdat dit onze eerste eigen hond zou worden en de Drent nogal eigenwijs en koppig kan zijn (maarja welk ras niet) wouden wij wel de rustigste uit het nest. Met deze ‘eisen’ heeft de fokker gedurende 8 weken het nestje bekeken en op die manier voor iedere koper een pup toegewezen.
Ondertussen hebben wij best wat contact met de broertjes van Marvel, maar die zijn een veel drukker en wilder in huis. Dit kan een kwestie van opvoeding/voer zijn maar ook dat Marvel een rustigere hond is.
Vanaf pups af aan komen we bij het hondenspeelveld (100m bij 40m denk ik?) bij ons in het park, en daar heeft hij erg goed kunnen socialiseren met alle honden uit de buurt. Omdat hij al wat rustiger van karakter is was hij vaak het doetje van de groep en lag daardoor veel op zijn rug. Dit heeft hem in het begin erg onderdanig gemaakt, maar het afgelopen jaar is hij langzamer hand wat stoerder aan het worden.
We laten hem nu zo’n gemiddeld 4x per dag uit om zijn behoeftes te kunnen doen, en hij gaat 1x per dag naar het speelveld in het park of naar een bos in de buurt (en dat hebben we hier genoeg in Apeldoorn en omstreke).
Tot zover onze pup ervaringen met Marvel.
Binnenkort gaan we verhuizen naar een woning met een mooie grote tuin die nog iets dichterbij het park zit. En we zijn stiekem al aan het kijken naar een 2e hond. Dit zal ook weer een Drentsche Patrijshond worden.
Nog even een paar opmerkingen over wat ik hier las:
Wij hebben vanuit diverse fokkers gehoord dat het totaal niet verstandig is om 2 pups tegelijk te nemen. Op deze manier zal 1 van de pups erg naar de baasjes hechten en dus de ‘alfa’ van de 2 worden, en de ander zou erg afhankelijk worden van de ‘alfa’ en dus minder gaan hechten naar de baasjes.
Wij hadden van te voren +/- 6 weken vakantie om de pup op te voeden, dit was naar ons idee lang zat voor de basiszaken, maar een fout die veel gemaakt wordt (werden we ook voor gewaarschuwd vanuit de fokker). Neem geen 3á4 maanden vrij om vervolgens weer gewoon met je 40 urige werkweek te beginnen. Want dan heeft de pup in het begin enorm veel aandacht/mensen om zich heen, en dan van de 1 op de andere dag ineens niet meer. Je kan tijdens je ‘vakantie’ natuurlijk wel de pup trainen om te leren om alleen te zijn.
Goed voer is erg belangrijk! Drentsche Patrijshonden kunnen nogal een gevoelige maag hebben, en vanuit de fokker kregen wij voer mee wat Marvel niet heel goed kon verteren/verdragen en daardoor veel aan de dunne was. Na een tijdje waren we via de Dierenarts uitgekomen op een Royal Canin Extra Sensitive digest nogiets (weet de naam niet meer precies). Dit heeft ervoor gezorgd dat zijn ontlasting wel goed werd, maar zijn vacht werd er een stuk doffer van.
Door een tip van iemand zijn we over gestapt naar Acana, en dit heeft zijn ontlastingproblemen verholpen en hij heeft er een enorm mooie vacht van gekregen. Het nadeel van dat voer is dat het wat duurder is €70 voor 17KG en het is soms lastig verkrijgbaar. Als we binnenkort verhuist zijn dan hebben we plek voor een grote vriezer en dan zullen we overstappen naar vers vlees.
Naar mijn idee is het uitlaten van je hond in een bos ook niet te vergelijk met een speelveld zoals wij het bijvoorbeeld in het park hebben. Als er honden in het bos loslopen dan besnuffelen ze elkaar eventjes, en dan lopen ze weer verder. In een speelveld moeten ze wel met elkaar omgaan gedurende X tijd. Hierdoor zie je vaak dat er een soort rangorde ontstaat en leert je hond beter/makkelijker? omgaan met andere honden, maar dit is mijn mening waarvan ik niet zeker weet of het klopt
@
MrVegeta als ik jouw verhaal zo lees dan hebben jullie je al erg goed voorbereid, en door de aanpassingen in jouw werktijden/mogelijkheden kan ik niets anders zeggen dan DOEN!
[
Voor 3% gewijzigd door
Remy!!!! op 28-02-2018 12:22
]