Allemaal leuk en aardig dat 2,4GHz door alle devices ondersteund wordt. Maar daar heb je niks aan doordat 2,4GHz zo druk bezet is dat je geen signaal erop hebt. Dat is juist ook het voordeel van 5GHz, het kleinere bereik heeft als voordeel dat je minder snel last hebt van wifi van je buren etc (want signaal komt niet door de dikke buitenmuren heen), en daarnaast zijn op 5GHz (en 20MHz frequenties) de kanalen niet overlappend, en heb je (zeker met DFS) veel meer niet overlappende kanalen.
Waar je op 2,4GHz effectief maar 3 kanalen kunt gebruiken (1, 6 en 11) en je dan alsnog "last" hebt van APs van je buren (jouw AP of client kan niet zenden op moment dat AP van de buren zend) heb je daar op 5GHz allemaal geen last van.
Zeker als je een snelle
en stabiele verbinding wilt hebben geeft dat dus flink wat voordelen. 2,4GHz is gewoon een dood eind en alleen nog leuk voor (oude) clients die 5GHz niet ondersteunen en niet veel data gebruiken.
Edit:
Om nog maar een een auto analogie erbij te betrekken. Zeggen dat je voldoende hebt aan een 2,4GHz AP omdat niet alles 5GHz ondersteund is zeggen dat je ook met de auto van Amsterdam naar Maastricht kunt via alleen maar provinciale of binnenwegen "omdat niet alle auto's/voertuigen over de autoweg mogen". Ja, uiteindelijk kom je op de plaats van bestemming, maar verstandig is het niet.
Daarnaast zijn er dus apparaten die 5GHz niet ondersteunen. Maar aangezien TS niet heeft aangegeven welke apparaten hij via wifi wil gaan gebruiken valt daar ook niks zinnigs over te zeggen. Wellicht zijn dat juist alleen 5GHz apparaten. Of mogelijk in ieder geval
wel apparaten die een groot voordeel halen uit 5GHz (laptop, waarop al dan niet gegamed wordt, de kans dat je op 2,4GHz dan problemen krijgt zijn vele malen groter).
[
Voor 22% gewijzigd door
RobertMe op 25-02-2018 16:33
]