Zonder kleine lettertjes, is er weinig over te zeggen. De ene cooperatie is de andere niet dus ik denk dat je iets meer info zal moeten overleggen zodat we "iets" kunnen zeggen over (vergelijkbare) ervaringen.
Ik weet niet of de kleine letters relevant zijn, ik heb iemand gesproken (van de coöperatie) die mij de situatie heeft uitgelegd dat het een open netwerk is en de providers daardoor erg terughoudend zijn. Dit zie ik als gevaar en dat geef ik aan in mijn bericht.
Deel II wat ik aan informatie geef is dat het een coöperatie is waarbij je als burger deel kan nemen. Als je deelneemt wordt je als lid tevens een klein beetje eigenaar van het netwerk en daar betaal je voor. Enerzijds aan het onderhoud en anderzijds om de investering af te lossen. Ik geef aan dat de lening na +- 15 jaar afgelost is.
sorry hoor maar je hebt het nog nergens over bedragen of iets dergelijks gehad.
Het zelfde geld als hierboven, het ging mij meer om het concept ipv. de details.
Of het nu 50 euro p/maand kost of 75 euro p/maand als je enerzijds voor de 15 jaar aan vast zit en anderzijds erg beperkt bent in de keuze dan is dat gevaarlijk.
Maar goed om de details NIET (

)te besparen hierbij de gegevens:
Keuze providers:
https://www.midden-brabantglas.nl/particulieren/ Met google kun je op ervaringen zoeken.
Onder de keuze van de providers vind je een tabel met de kosten terug.
En hieronder nog een verhaal over de financiële deel:
Een aansluiting kost gemiddeld ± € 3.400 en de aanloopkosten het eerste jaar zijn naar schatting ongeveer 100,- euro per aansluiting (er zijn nog geen inkomsten omdat u pas gaat betalen als alles werkt bij u in huis). Van die € 3.500,- wordt minimaal 45% per aansluiting bij aanvang van het project betaald door ieder lid (inleg ledenkapitaal dat het eigen vermogen van de coöperatie wordt). Het basis C-lidmaatschap is € 500,–, maar om aan voldoende coöperatievermogen te komen is het noodzakelijk dat een aanmerkelijk deel van de leden bereid is als A- of B-lid respectievelijk met € 2.500,– en € 1.500,– als coöperatievermogen in te brengen. Hier staat dan uiteraard wel een passende korting van € 10,– of € 5,– op de maandelijkse kosten tegenover.
De hogere inleg van A- en B-leden is in beginsel een versterking van het coöperatie-vermogen. Na de aflossing van de bank is de intentie om de leden van de coöperatie te laten besluiten deze ‘tijdelijke’ versterking van het coöperatievermogen tot aan het basisbedrag van € 500,– per lid uit de maandelijkse bijdragen terug te betalen. (de laag 1 kosten (graafwerk buizen en kabels en aansluitingen die in het totaal abonnement van die € 60,- per maand zitten).
Voor de rest van het bedrag, de overblijvende 55%, is een lening afgesloten. Over deze lening moet rente en aflossing worden betaald. Daarnaast zal ieder lid naar verwachting een maandbedrag van € 60,- moeten gaan betalen vanaf het moment dat de glasvezelaansluiting in de woning/het bedrijf is gerealiseerd en er ook gebruik van maakt. In dit maandbedrag zitten alle kosten van Internet, TV en bellen en alle financieringskosten van de coöperatie, maar ook het beheer en onderhoud van het netwerk). Dit maandbedrag is in grote lijnen als volgt te verdelen:
€ 25,25 incl BTW = 20,87 excl. BTW voor externe financiering (rente en aflossing) en onderhoud, beheer en organisatie (lokale coöperaties en Midden-Brabantglas)
€ 34,75 incl. BTW blijft dan over voor de dienstverlening (televisie, internet en telefonie) (*) Laag 2 en laag 3 van externe commerciële leveranciers
Genoemde prijzen zijn inclusief btw (dus de coöperatie moet bij ontvangst van die € 25,25 eerst € 4,38 euro aan btw afdragen aan de belastingdienst en heeft dan € 20,87 euro over om alle kosten te dekken. Na afbetaling van het netwerk blijven er alleen nog de beheerskosten over en gaat u zeker € 10,00 per maand minder betalen. U betaalt dan altijd minder dan iemand in de kern die bijvoorbeeld een glasvezel van KPN of Ziggo heeft. Dus de eerste jaren bent u iets duurder uit dan in de kernen maar daarna veel goedkoper als u mee gaat doen met de coöperatie. Uiteraard zijn er nog veel extra andere voordelen zoals de openheid van het netwerk en geen lokale extra kosten voor het gebruik van uw eigen netwerk.