Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Engeltje1981
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 07-04-2024
Goede dag allemaal.

Ik ben een ISTQB gecertificeerd software tester door omscholing. Dit wegens reorganisatie waar ik werkte als administrateur.
Ik heb wel freelance ervaring met functioneel testen maar nog niet met geautomatiseerd testen.

Nu vroeg ik me af waar ik het beste geautomatiseerd testen kan leren.
Het mag ook via thuisstudie.

Bedankt voor jullie hulp.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trapezoid
  • Registratie: Augustus 2016
  • Laatst online: 22-08 13:23
Wil je webapplicaties testen?

Wil je zelf code schrijven of wil je een framework gebruiken waar je niet zelf code hoeft te schrijven.

In het eerste geval, leer java of python (of javascript). Bijvoorbeeld via pluralsight, udemy of iets als http://mooc.fi/courses/2013/programming-part-1/

Als je een taal hebt geleerd kun je biijvoorbeeld selenium webdriver leren te gebruiken. Ik weet niet echt wat een goede cursus is, als je eenmaal een beetje java kunt, kun je uit de documentatie van selenium genoeg voorbeelden halen.

Als je niet wilt coden zijn er bepaalde frameworks die dat voor je doen zoals Tosca. Maar dat zijn dure licenties dus daar kun je niet zomaar mee aan de slag. Er zijn ook wel gratis record en playback frameworks maar over het algemeen is het resultaat minder.

Er is ook nog een tussenweg die werkt met keywords. Bijvoorbeeld Robot Framework.

Ik denk dat je als tester sowieso veel hebt aan code kunnen schrijven en lezen, dus ik zou die richting op gaan. Basiskennis van java en selenium komt altijd wel van pas en kun je dan ook wel toepassen in andere frameworks.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sebasd
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 08:51

sebasd

loopt op espresso

Bij mij :+)

Maar even serieus: er zijn heel veel trainingen op dit gebied beschikbaar. En heel veel die niet zoveel toegevoegde waarde bieden, als in: je leert trucjes nadoen in een specifieke tool. Natuurlijk is het handig en interessant om kennis te hebben van Selenium WebDriver, maar het is veel belangrijker als je weet wanneer je die tool en dat soort dure, langzame en instabiele tests wel en vooral niet moet toepassen. Dat is veel waardevoller dan de Selenium API leren kennen.

Ik ben bezig in opdracht van een aantal organisaties een soort leergang testautomatisering samen te stellen, en daarin besteed ik aandacht aan testen (maar daar weet je al het een en ander van), concepten uit software engineering en development die ook in testautomatisering worden gebruikt, 'awareness' (i.e., wat is testautomatisering nou eigenlijk, wat kan het wel en niet voor je doen en hoe zorg je voor de juiste verwachtingen), en daarnaast nog een aantal hands-on trainingen waar ik naast verschillende tools ook de juiste denkwijzen introduceer.

Ik heb te veel bagger gezien (en zelf gemaakt in het verleden) om je een training Selenium voor beginners aan te raden..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trapezoid
  • Registratie: Augustus 2016
  • Laatst online: 22-08 13:23
Op zich ben ik het met sebasd eens. Het is een vak apart en er wordt veel bs verkocht over testautomatisering.

Maar dat betekent niet dat je er dan maar niet aan moet beginnen.

Maar wat ik al zei, begin met een taal te leren. Dat hoeft niet totdat je senior ontwikkelaar bent, maar gewoon tot een goed beginnersniveau, dat je enigzins vertrouwd bent met het lezen van code. Dan leer je ook makkelijker een tool zoals selenium te gebruiken. En ook met een taal begin je bij het begin en niet gelijk met designpatterns.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • unezra
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 22-09 08:23

unezra

Ceci n'est pas un sous-titre.

Cursussen bieden ze volgens mij niet, maar wellicht is het wel wat voor je als je in bent voor een carrièreswitch: https://itds.nl/wat-we-doen/

(Ik heb verder geen banden met ze, wel met gedetacheerden van ze samengewerkt. Zij leverden de testers voor onder andere een website. Ik weet dat ze ook zaken geautomatiseerd doen en deden. Testen is echt een vak apart, vraag me ook af of je er komt met alleen een cursus of beter kunt kijken of je bij een bedrijf als ITDS aan de slag kunt.)

Wil je overigens meer weten over wat ik met ze deed wil ik dat wel vertellen, maar wel in PM. :)

Ná Scaoll. - Don’t Panic.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pieter van Ras
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 20-11-2024
ISTQB heeft ook een vervolg cursus gericht op geautomatiseerd testen, de Test Automation Engineer cursus.
Mocht je daar in geintereseerd zijn kan je op de site meer informatie over trainingen en examens vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sebasd
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 08:51

sebasd

loopt op espresso

Trapezoid schreef op maandag 5 februari 2018 @ 17:51:
Maar dat betekent niet dat je er dan maar niet aan moet beginnen.
Dat bedoelde ik ook niet :) Het is een hartstikke mooi vakgebied! Ik zie alleen te vaak dat er meteen een focus wordt gelegd op het leren van specifieke tools (en de laatste tijd met name Selenium), terwijl de basis wordt vergeten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Engeltje1981
  • Registratie: Augustus 2017
  • Laatst online: 07-04-2024
sebasd bednakt voor je eerlijke uitleg.
Het is zeker een vak apart. Daar ben ik het helemaal mee eens.

Trapezoid ik heb C# en de basis van Java onder de knie. Dit heb ik geleerd op school, evenals software testen via Tmap methode.
Maar ik wilde zelf het internationaal erkende ISTQB foundation halen. Ook omdat ik me mocht omscholen via het werk.

Pieter, super bedankt voor de link. Ik ga die eens bestuderen.

unezra ik ga je een pb sturen.


Aan iedereen. Ik heb specifiek voor software testen gekozen omdat ik hierin uitblonk op het hbo en omdat mijn "beperking" (ik zie dat echter niet als beperking) goed ingezet kan worden als software tester.
Ik heb namelijk een lichte vorm van autisme spectrum stoornis.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • sebasd
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 08:51

sebasd

loopt op espresso

Engeltje1981 schreef op dinsdag 6 februari 2018 @ 15:05:
Aan iedereen. Ik heb specifiek voor software testen gekozen omdat ik hierin uitblonk op het hbo en omdat mijn "beperking" (ik zie dat echter niet als beperking) goed ingezet kan worden als software tester.
Ik heb namelijk een lichte vorm van autisme spectrum stoornis.
Dat hoor ik vaker :) Ik werk veel samen met een bedrijf (Specialisterren) dat hier juist in is gespecialiseerd. Bijna alle medewerkers daar hebben een vorm van autisme.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pieter.a
  • Registratie: Februari 2018
  • Laatst online: 04:02
@Engeltje1981 Wat heb je op dit moment al staan kwa automatische tests? Wil je het concreet bij een project op je werk gaan toepassen? Zo ja; wat voor applicatie gaat het om en in welke programmeertaal wordt er gewerkt?
Pagina: 1