Beste mensen ik als een koper heb op aantal advertenties hier gereageerd. Een aantal tweakers konden mij met de IMEI nummer niet vertrouwen een van die is
*knip*. Gebruikersnamen posten is nergens voor nodig. zo ben ik op deze forum terecht gekomen.
Zover ik kan vinden kan niemand werkelijk veel kwaad doen met alleen een IMEI nummer dat ieder gsm heeft bel naar *#06# en je krijgt je toestel IMEI te zien. Aangezien ik er een aantal uurtjes in heb gestopt deel de info dat ik heb kunnen vinden.
Uit de perspectief van de koper, kan je met die nummer checken:
- Of het een echte iphone of ander merk telefoon is dus ter preventie van oplichting van nep gsm's.
- Of het is gestolen door te kijken of het op een blacklisted of bij de politie is bekend.
- En of er icloud lock op zit
Allemaal belangrijk zaken. Dus om het te eerste puntje te doen moet je inloggen bij Apple via de link
https://checkcoverage.apple.com/
Voor de andere 2 puntjes kun je de website van
https://imei24.com/ gebruiken met ook soms de waarde van de telefoon +/- achter te komen
Uit de perspectief van de verkoper, kan je met die nummer ervoor zorgen dat wanneer find my iphone etc. aan staat dat bij diefstal of zoek jij groot kans maakt om het terug te vinden of om bedrijfsgarantie te kunnen gebruiken. Volgende links geven alle info wat je kun en niet kunt doen.
https://www.bellen.com/mo...n-mobieltjes-imei-en-yunu
https://www.maakhetzeniettemakkelijk.nl/boefproof
https://www.nrc.nl/nieuws...efoon-op-afstand-a1499657
https://support.apple.com...-my-iphone-ipad-mac-watch
Wanneer je de links heb gelezen, kan je er van op maken dat wanneer je originele provider niet vertelt aan de koper, de aankoop bon bewaard hebt, de iphone lock op heb zitten en het apparaat kun terug vinden in je icloud/apple account overview pagina dat helemaal niks met een IMEI mee kan gedaan worden. Dan behalve wat een eerder tweaker zei, het gebruikt bij vervalsing van nep telefoons. Of zo dom zijn om providers te proberen oplichten.
Als je het supper safe wilt spelen dan kun je de koper je IMEI nummer geven en aangeven dat je een icloud lock op staat. Na dat die is geweest of in een openbare plek elkaar ontmoet (met stekkers voor controle opladen en cameras in geval je aangifte wilt doen als het mis gaat) zul je ter plekken de icloud lock verwijderen.
De koper heeft de zekerheid die hij/zij wilt en jij heb de zekerheid dat je wilde hebben
[
Voor 1% gewijzigd door
rens-br op 28-12-2017 18:40
]