[Kitchenaid] 50 hz problematisch voor 60 hz apparatuur?

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trommelrem
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 09-11-2021
Wij hebben thuis nog non-autosensing 110 volt apparatuur staan. De meeste 110 volt only apparaten zijn intern gewoon DC apparaten en functioneren gewoon prima als je er een 220-->110 volt trafo tussen zet.

Er is echter wel een apparaat dat vreemd doet: Een Kitchenaid mixer oorspronkelijk gemaakt voor 110 volt (er zit een trafo tussen). Hij doet het op alle snelheden goed behalve op de hoogste snelheid. Dan stopt hij gewoon met draaien. De trafo kan genoeg vermogen doorgeven en de zekering is nog nooit verbrand. Ook bij andere trafo's is dit probleem met de Kitchenaid.

Toen ik mijn laptop in het vliegtuig wilde opladen kwam plotseling het frequentieprobleem in mij op. Zoals jullie wellicht wel weten, en ik natuurlijk weer jaren te laat, is de wall outlet bij je stoel 110 volt 400 hz. En in de VS is de wall outlet 60 hz. Wij hebben echter nog 50 hz. Wij hebben (vele) jaren geleden nog een NTSC televisieset gehad, en die deed ook weleens onverklaarbaar vreemd. Ook die kwam uit een 60 hz regio.

Kan dit het probleem zijn? En kan het veel kwaad? Ik vind het een dure grap om alle keukenapparatuur te vervangen (andere apparatuur lijkt probleemloos te werken) en bovendien zonde om de huidige goed functionerende keukenapparatuur weg te gooien. De Kitchenaid is eigenlijk het enige apparaat wat nu moeite lijkt te hebben. Het apparaat is een keer mee terug geweest naar de VS (ja serieus waar, in een dedicated koffer) en daar was het probleem niet.

Kan 60 hz worden geconverteerd naar 50 hz?

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jeroen3
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 18:03
De snelheid van AC motoren is inderdaad gekoppeld aan de frequentie. Dat zal waarschijnlijk de reden zijn dat het niet werkt. Of de spanning van de transformator zakt weg.

50 Hz omzetten naar 60 Hz vereist een omvormer, of een inverter. Beide zijn waarschijnlijk duurder dan een nieuwe keukenmachine.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trommelrem
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 09-11-2021
Ik kan waarschijnlijk meerdere apparatuur op een omvormer aansluiten. Misschien kan de omvormer zelfs in de meterkast en kan ik op enkele plekken gewoon 110 volt wandcontactdozen plaatsen. Is een US wandcontactdoos compatible met een EU muurgat?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trommelrem
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 09-11-2021
Ik heb nog nooit met een Europese maatschappij gevlogen. Zijn de wandcontactdozen in de vliegtuigen van bijvoorbeeld KLM ook 400 hz? Voor bijna alle huishoudelijke apparatuur zal dit niet echt een probleem zijn, behalve elektrische tandenborstels :)

[ Voor 30% gewijzigd door Trommelrem op 21-11-2017 19:12 ]