Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Casper
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 21:21
Hi,

Ik ben in de afrondende fase van mijn master en aan het bedenken wat ik precies wil doen.
Beetje achtergrond informatie; ik heb mijn MBO ICT beheer & HBO Business IT & Management gedaan.
Het idee was tot die tijd om in IT consultancy te starten maar toch besloten er nog een master achteraan te plakken in de richting van logistiek.

Nu heb ik op mijn werk beetje doorgekregen dat development eigenlijk wordt aangestuurd door een lead developer & product owner, waarbij de product owner over het algemeen geen technische kennis heeft en niet direct bijdraagt aan technische onderdeel.

Ik heb ondertussen enige ervaring met programmeren in PHP, Python & Javascript en denk dan ook dat ik het beste kan starten als developer om uiteindelijk meer op het snijvlak tussen business & IT uit te komen. De grote vraag is nu echter; als ik bezig wil met informatie systemen binnen het logistieke proces, op welke taal moet ik mij dan richten?

Op mijn huidige werk hebben ze geen eigen logistiek proces maar zou ik wel de mogelijkheid hebben om te starten in een development rol, ondanks mijn beperkte (studie) ervaring. Ze programmeren daar echter in Ruby en ik wil voorkomen dat ik nu een taal ga leren waarvan de kans klein is dat ik die in een volgende baan weer zal gebruiken.

Alle suggesties, inzichten en dergelijke zijn welkom!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naitsoezn
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

naitsoezn

Nait Soez'n!

Zie ook Devschuur® Beleid # Welke taal moet ik leren maar imho moet je je baankansen niet laten afhangen van één specifieke taal. Als je de methodiek van goed programmeren kent, dan kun je elke taal leren. Ruby, php, python, ze ontlopen elkaar niet veel qua complexiteit en het zijn niet de meest verheffende talen, om het even denigrerend te zeggen.

[ Voor 3% gewijzigd door naitsoezn op 17-11-2017 15:44 ]

't Het nog nooit, nog nooit zo donker west, of 't wer altied wel weer licht


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tsurany
  • Registratie: Juni 2006
  • Niet online

Tsurany

⭐⭐⭐⭐⭐

De vraag is of ze überhaupt echt zelf programmeren of eerder bepaalde BPM/SOA softwarepakketten inzetten om mee te ontwikkelen. Als jij op het snijvlak tussen business en IT uit wilt komen (typische cliche) heb je veel meer aan kennis over software development methodes, architectuur, API's, cloud,... dan programmeren in Java of C++.

SMA SB5.0 + 16x Jinko 310wp OWO + 10x Jinko 310wp WNW |--|--| Daikin 4MXM68N + 1x FTXA50AW + 3x FTXM20N


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CMD-Snake
  • Registratie: Oktober 2011
  • Laatst online: 13-11-2022
Er bestaat nooit zoiets als "de taal" voor alle projecten.

Wanneer een applicatie ontwikkelt gaat worden zal de keuze voor een programmeertaal een architectuur keuze zijn. Daarbij wordt niet enkel naar de talen zelf gekeken, maar ook naar de omgeving waarin de applicatie moet landen en eventueel waar men al ervaringen mee heeft. Op basis van factoren wordt er dan een keuze gemaakt.

Of je moet je specialiseren in het ombouwen van bekende ERP/BPM pakketen als SAP of Dynamics. Dan blijft die kennis toepasbaar zolang je maar met die pakketten blijft werken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blue-eagle
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Als je gewoon leert programmeren kan je die kennis in principe toepassen op alle gangbare programmeertalen. Leer programmeren. Ik zou eerst met een taal als Java of .Net beginnen, als je de meest gebruikte design patterns en denkwijzen weet te hanteren om een doel uit te werken, dan kom je d'r ook wel uit met Python, JS, Ruby, PHP, etc.

Al zal je tegen die tijd waarschijnlijk gillend wegrennen van met name PHP :+

Maar een bevooroordeelde mening terzijde...

Programmeren is niet een kunstje wat je eventjes leert. Zoals met alles: beheers eerst de fundamentele kant van het werk, ga dan pas de diepte in.

Persoonlijk (en ik ben bevooroordeeld als front-end web developer) zou ik iedereen aanraden met javascript te beginnen, met name de laatste versie(s) ES6 en ES7 zijn vergevorderd qua features en mogelijkheden, zonder veel van de beperkingen van talen als Java en .Net.

Het grote voordeel van javascript is dat 't op alle platformen draait. Server side met Node.js (wordt door enorm veel bedrijven–groot en klein–wereldwijd intensief gebruikt (en link 2)), client-side in de browser, en ook de volledige stack van mobile ontwikkeling (denk aan React Native).

Als je vervolgens typescript toevoegt om alles strong-typed te maken kom je alweer een heel eind in de buurt van de grote broers Java en .Net 8)

Javascript vind ik veel laagdrempeliger. Maar je leert d'r in principe genoeg van om praktisch alle andere talen ook aan te kunnen. Vind ik, met al mijn vooroordelen.

TL;DR: Java, .Net, of Javascript. Liefst die laatste, want da's minder vermoeiend.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -Casper
  • Registratie: Juni 2012
  • Laatst online: 21:21
Ik was me bewust van de overeenkomsten tussen programmeertalen binnen web maar ik had verwacht dat het lastiger zou zijn om te switchen naar een taal om software te programmeren (bijv. c++).

Bedankt voor de reacties. Dit zal zeker helpen bij het kiezen van mijn volgende baan :-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • defiant
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 21:23

defiant

Moderator General Chat
-Casper schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 15:38:
Ik heb ondertussen enige ervaring met programmeren in PHP, Python & Javascript en denk dan ook dat ik het beste kan starten als developer om uiteindelijk meer op het snijvlak tussen business & IT uit te komen.
Je zou ook een stap terug kunnen nemen en je afvragen waarom als je op snijvlak van business & IT wilt uitkomen je wilt beginnen met development? Zeker met een master opleiding is het vaak al mogelijk om direct op dat snijvlak te beginnen, daar hoef je niet eerst voor te programmeren. Ik zou gewoon eens navraag doen.

Development is tevens een ervaringsfunctie, het is zonde om daarmee te beginnen om later toch over te stappen. Beginners ervaring met programmeren is tevens minder nuttig als je meer de business kant op gaat, het kan je zelfs het verkeerde idee geven van wat er komt kijken bij development en de processen eromheen.

"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Business Basic :')

Dat gebruiken ze nog steeds bij een grote klant van ons. Het zit in kritieke processen die ze niet durven te vervangen door de 1001 uitzonderingen die er inzitten.

Voor nieuwe ontwikkelingen gebruiken ze .NET afaik.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tweezitsbank
  • Registratie: December 2016
  • Niet online

Tweezitsbank

Relax...

-Casper schreef op vrijdag 17 november 2017 @ 22:48:
Ik was me bewust van de overeenkomsten tussen programmeertalen binnen web maar ik had verwacht dat het lastiger zou zijn om te switchen naar een taal om software te programmeren (bijv. c++).
Mijn ervaring met het switchen van/naar web is dat met name object georiënteerd (OO) programmeren anders werkt (voor zover het uberhaupt werkt op 'web' talen). Verder liggen er wellicht uitdagingen in stateless versus stateful programmeren. De uitdaging ligt denk ik niet perse op het leren van een taal maar meer op dit soort gebieden en concepten. Mijn advies zou dan ook zijn om een open mind te hebben en niet te vaak aannames te doen hoe iets werkt omdat dat in een andere omgeving nu eenmaal zo werkte.

Vergelijk het met het schrijven van een boek. Engels en Frans kun je leren, echter een goede thriller schrijven als je voorheen alleen romans schreef zal pas lukken als je ervaring hebt opgedaan.
Pagina: 1