Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Binnenkomend internet verdelen over 2 netwerken.

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • pimmetjepom
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 20-11 20:33
Beste Tweakers.

Ik heb weinig kaas gegeten van netwerken, anders dan een modem en evt een router aansluiten.

Binnekort ga ik verhuizen naar een huis waar ook een andere huurder gaat komen. Pand is van bekenden. En kostentechnisch valt het best goed uit om een internetverbinding te delen. Nou zit ik te denken. Is het binnenkomende/uitgaande signaal te splitten in 2 aparte netwerken? Dus allebei de helft van de bandbreedte. En dan met name dat we niet in elkaars netwerk kunnen? Ik heb een bijvoorbeeld een NAS en een tv die ik graag met elkaar in verbinding wil zetten. Maar ik zou niet willen dat mn benedenbuur in mijn NAS zou kunnen.

Concreet.
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/5ljKQDn.png

Hoe stel ik dit in en waar moet ik op letten?

Groet,
Pim

Alle reacties


  • Breezers
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 16-03-2021
@pimmetjepom Een modem geeft maar 1 IP adres intern af, dus dat gaat nooit werken.

Je zou kunnen kijken of je achter de modem 1 router kan neerzetten die VLAN en QoS (Quality of Service) ondersteund en op die manier 2 "relatief gescheiden"netwerken op te bouwen. Gebruik anders even de zoekfunctie in dit forum op VLAN en gescheiden netwerken, daar zijn als het goed is meerdere topics en antwoorden te vinden....(ook met name het interactieve TV gedeelte die nog eens lastig in te stellen kan zijn ivm IGMP (Internet Group Management Protocol) etc)

[ Voor 17% gewijzigd door Breezers op 22-10-2017 16:37 ]

“We don't make mistakes just happy little accidents” - Bob Ross


  • Thralas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 16:17
Breezers schreef op zondag 22 oktober 2017 @ 16:32:
@pimmetjepom Een modem geeft maar 1 IP adres intern af, dus dat gaat nooit werken.

Je zou kunnen kijken of achter de modem 1 router kan neerzetten die VLAN ondersteund en op die manier 2 "relatief gescheiden"netwerken op te bouwen.
Is het weer zover...

Een (802.1Q) VLAN gebruik je alleen als je meerdere netwerken op layer 2 over dezelfde kabel wilt laten lopen. VLANs zijn allesbehalve een magische internetafscheiding.

Wil je gewoon 2 'gescheiden' netwerken dan regel je dat met een firewall en/of fexibele layer 2-indeling van de poorten. Al dan niet met een QoS-sausje. Dus dan moet je de oplossing zoeken in de hoek van iets met OpenWRT/MikroTik Routerboard/Ubiquiti Edgerouter.

Welke maakt niet zo heel veel uit, voor alle 3 is de grootste uitdaging dat je de handleiding leest en flink wat doorzettingsvermogen hebt, anders kom je er niet uit als je 'weinig kaas gegeten hebt van netwerken'.

Verwijderd

Wat je ook kan doen. Mijn Synology Router die achter Ziggo Modem hangt kan ook een gastnetwerk aanbieden zonder toegang tot mijn interne netwerk. Als je dat ding een beetje centraal hangt ben je er draadloos en anders versterk je het signaal eventueel met een accespoint.

  • Trommelrem
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 09-11-2021
Meld eerst welke internetprovider je hebt. Bij Ziggo krijg je een /29, waardoor je je buurman gewoon een IP adres kunt geven. Dan hoef je geen VLAN's in te stellen en maak je het voor jezelf makkelijk. Ook andere providers kunnen een /29 leveren. Bijvoorbeeld XS4ALL.

KPN geeft een /30. Je kunt dus je buurman verbinding geven via de Dramabox, en je gebruikt het enige vrije IP adres voor je eigen router.

  • pimmetjepom
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 20-11 20:33
Neig op dit moment naar ziggo of xs4all. Wat is /29 precies?

  • detim
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 09-10 10:34
Neem een draytek vigor 2925 hiermee kan het
Kun je simpel 2 poortjes toewijzen aan 2 netwerken.

[ Voor 37% gewijzigd door detim op 23-10-2017 00:04 ]


  • hcQd
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 01:06
Zover ik weet alleen bij een MKB-contract.
Pagina: 1