Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bitzer
  • Registratie: Juni 2017
  • Laatst online: 16:35
Gisteren heb ik een Kingston SSDNow V300 van 60GB binnen gekregen waarmee ik wat moeilijkheden heb.

Ik wilde een bestaande W7 installatie van een andere SSD naar de Kingston disk-to-disk klonen met Clonezilla. Dat lukte niet. Het programma gaf aan dat het een probleem had de partities naar NTFS te formatteren.
Ook 'handmatig' met GParted vanuit Linux Mint lukte het niet de partities aan te maken en te formatteren. Omdat uiteindelijk na nog een poging met Clonezilla wel de disk-structuur gekopieerd was heb ik het geprobeerd door de partities stuk voor stuk individueel te klonen. Dat ging wel. Hierna werkte de W7 installatie ook.

Kingston tools en manager geinstalleerd en een firmware update geprobeerd. Lukte ook niet, onbekende fout. Ergens heb ik het idee dat de Kingston niet helemaal jofel is. Met nog geen enkele ssd heb ik dit soort problemen gehad, klonen verliep altijd probleemloos. Met googelen vind ik zo snel geen vergelijkbaar probleem.

De SSD met Windows 7 werkt nu dus, en Kingston SSD tools/manager geeft verder aan dat de SSD 100% is, maar dat gaat volgens mij vooral om de levensduur.
Kan ik er verder nog problemen mee verwachten?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20:43

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Wat zeggen de SMART gegevens? :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bitzer
  • Registratie: Juni 2017
  • Laatst online: 16:35
Kingston SSD Manager
failures: none
warnings: none
overall: healthy

Smart uitgelezen vanaf Linux Mint valt me alleen de waarde uncorrectable ECC count op van 1737 sectors.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cave_Boy
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 19:44
Dat is een behoorlijk hoge waarde . Lijkt erop dat hij toch voor een deel stuk is.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Reepje
  • Registratie: Juni 2010
  • Niet online
Wat dacht jij, ik neem een besturingssysteem van pakweg 7 jaar oud, dan ook de meest oude SSD kopen die er is. Want de Kingston stamt uit 2012.

En juist bij SSD's zijn de ontwikkelingen snel gegaan. Om dan nu een 5 jaar oud ontwerp te kopen, daarmee doe je jezelf echt veel tekort.