Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • akageno_neko
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 15-08-2022
Hallo allemaal,

Ik heb geen opleiding in ICT richting en geen HBO of WO diploma. Toch wil ik graag aan de slag als Java programmeur. Kent er iemand een bedrijf dat zij-instromers een kans geeft?

mijn achtergrond
Ik ben 28, heb verschillende studies gedaan, waarvan lerarenopleiding Engels aan de Hogeschool Utrecht de meest recente is. Van deze studies heb ik geen diploma behaald, alleen een propedeuse van de lerarenopleiding Engels.

Nadat ik gestopt was met de lerarenopleiding Engels ben ik onderzoek gaan doen naar wat voor werk ik interessant vind én waar ik zonder diploma toch relatief gemakkelijk zou kunnen instromen. De combinatie van deze twee leidde me naar Java programmeur.

Omscholingstraject
Ik heb inmiddels de volgende cursussen gevolgd:
-Android Development for Beginners via Udacity
-Object Oriented Programming with Java part 1&2, een open online cursus van de Universiteit van Helsinki
-daarnaast heb ik ter verbreding:
-een Android app ontwikkelt (en daarbij met SVN en SQLite gewerkt)

Nadat ik recentelijk de Object Oriented Programming with Java cursus heb afgerond heb ik met 20+ bedrijven contact gehad om te kijken waar ik op dit moment sta. Ik heb vooral gekeken naar Java traineeships en junior posities.

Bij het grootste deel van de bedrijven kreeg ik direct te horen dat ze geen mensen zonder HBO/WO diploma aannemen/opleiden. Er was één bedrijf dat wel met me in gesprek wilde, Young Capital.
Dat gesprek verliep erg goed en ook de capaciteitentest heb ik succesvol afgerond. Helaas heb ik toch niet aan het traineeship mogen beginnen omdat ze geen bedrijf konden vinden dat mij (na het traineeship) van hen wilde overnemen.

Het valt me dus niet mee om een bedrijf te vinden dat verder wil kijken dan het feit dat ik geen diploma/ICT achtergrond heb.

Heb ik dit verkeerd ingeschat? Is het mogelijk om een traineeship te gaan doen / als java programmeur aan de slag te komen zonder diploma? Wat zou ik kunnen doen om mijn CV verder aan te vullen/te verbeteren?

Ik heb onder andere overwogen om een HBO informatica opleiding te gaan doen, maar ik zou het liefst niet opnieuw 4 jaar gaan studeren. Ik wil graag aan de slag en leren van wat ik tegenkom tijdens het werken. Daarnaast een opleiding doen (met hulp van een werkgever) zou wel een optie zijn.

Kent iemand een bedrijf datverder kijkt en zij-instromers zoals ik een kans zou willen geven?

Alle reacties


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • absurdsmash
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 17-02 14:48
akageno_neko schreef op maandag 18 september 2017 @ 14:18:
Heb ik dit verkeerd ingeschat? Is het mogelijk om een traineeship te gaan doen / als java programmeur aan de slag te komen zonder diploma? Wat zou ik kunnen doen om mijn CV verder aan te vullen/te verbeteren?
Side projects. Een papiertje is vanuit de werkgever een zekerheidje dat je een bepaald niveau haalt. Die heb je helaas niet, dus moet je bewijzen wat je kan door bijvoorbeeld op je github actief projecten te gaan pushen. Er zijn wel bedrijven die je aannemen zonder een papiertje, maar dan willen ze er wel zeker van zijn dat je dat niveau haalt.

Hier en hier nog leuke artikeltjes voor je om te lezen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Als het goed is bestaan er traineeships van ICT die speciaal opgericht zijn op omscholing. Ik neem aan dat je hiervoor prima in aanmerking komt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RikN89
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 01-09-2024
Ik heb wel wat voor je. Het betreft een IT traineeship waarin je je wel kan specialiseren richting Java. Stuur me even een PM als je interesse hebt.

Je hebt hier overigens geen afgeronde studie voor nodig.

[ Voor 16% gewijzigd door RikN89 op 18-09-2017 15:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • akageno_neko
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 15-08-2022
Verwijderd schreef op maandag 18 september 2017 @ 15:39:
Als het goed is bestaan er traineeships van ICT die speciaal opgericht zijn op omscholing. Ik neem aan dat je hiervoor prima in aanmerking komt.
Welke traineeships heb je het dan over? Want omscholingstraineeships die ik ben tegen gekomen vragen over het algemeen om een HBO/WO diploma.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

akageno_neko schreef op maandag 18 september 2017 @ 17:21:
[...]


Welke traineeships heb je het dan over? Want omscholingstraineeships die ik ben tegen gekomen vragen over het algemeen om een HBO/WO diploma.
Oei, dacht dat te lezen dat je nou juist wel een diploma had. Dat is wel balen, want heb vernomen dat ze graag willen zien dat je minimaal hbo aan kan en affiniteit heb met ICT. Wat ik je als advies kan geven is om een aantal cursussen te volgen van de bachelor opleiding op de Open Universiteit.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • johnkeates
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 04-07 16:30
Als je het niet erg vind met een lager loon te beginnen kan je ook bij nieuwe/startende bedrijven proberen. Die hebben vaak wat minder kapitaal, maar ook lagere drempels om binnen te komen.

Los van het 'direct aan het werk' verhaal kan je ook zoals gesuggereerd een traineeship doen. Onder andere Calco biedt dat aan. Ongeacht wat je doel is kan het de moeite wel waard zijn om eerst tussendoor wat anders te doen met Java in de IT. Actief meehelpen aan open source projecten is altijd goed, niet alleen als binnenkomertje. Als je online bekend bent en goede kwaliteit levert willen werkgevers dat vaak al als genoeg aannemen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ErikRo
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-08 23:53
Ik weet niet hoe oud je bent maar als.je. Oh minstens 20 jaar mee moet dan zou ik maar aan die HBO beginnen je stroomt ook beter binnen als je bezig bent met HBO dan als je zegt ik heb geen zin in HBO.

Of je moet zo enorm goed zijn dat je word gevraagd door collega's van detachering die bij jouw bedrijf werken. Ik ken er die zo zijn overgestapt. Beschouw HBO maar als minimum tegenwoordig.

"I don't have any solution but I certainly admire the problem." -- Ashleigh Brilliant


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gynnad
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 08:35
Mocht je niet meer naar school willen gaan dan zou je ook kunnen overwegen om Java SE 8 Programmer I en Java SE 8 Programmer II te gaan halen, zijn de eerste twee Java examens, als je die haalt dan toon je wel aan dat je kennis hebt van Java, nu is dat maar zeer de vraag.

Verder in elke omgeving zoek je een baan?

"Don't worry, about a thing, Cause every little thing is gonna be alright"


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SmurfLink
  • Registratie: Juni 2016
  • Niet online
Het zijn maar 4 jaren op je leven, en dan heb je wel de opleiding die je nodig hebt om binnen te komen bij de baan die je wil. Ik zou toch overwegen dat HBO papiertje te gaan halen.. Bedenk je ook dat je dan al een voordeel hebt omdat je de benodigde IT kennis al wat hebt opgebouwd. Dus dan kan je sneller door je traineeships gaan en sneller hoger op de ladder komen.

I have stability. The ability to stab.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Divak
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 05-09 22:57
Het voordeel is wel dat hij nog geen diploma heeft, dan is het nog te betalen. Iemand met een afgeronde HBO/WO diploma die ook even ICT wilt gaan studeren betaalt al snel richting € .000-10.000 per jaar aan collegegeld. Dat kost ook nog eens 4 jaar van je leven (nog meer tijd en geld). Dat is iets wat een gemiddelde 28-jarige toch niet echt kan missen? Ik ben zelf ook 28 en kan met een hypotheek en een baan geen tijd vrijmaken om een 2e studie te doen, dan moet ik minder gaan werken, daarnaast schud ik ook geen >€ 10.000 per jaar uit mijn mouw om ook nog even te studeren. Ik zou het ook niet echt kunnen om een grote stap achteruit te doen om een traineeship te volgen. Wellicht dat het een kwestie van stevig doorzoeken is, 20+ bedrijven navragen is in de huidige markt nog niet eens zo gek veel.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mythio
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 08-09 10:22
Kijk ook naar wat je verwacht (qua salaris, etc. bijvoorbeeld). Veel "omgeschoolde" programmeurs verwachten met een paar cursussen in te kunnen stromen als programmeur. Het staat echter absoluut niet in verhouding tot iemand die een opleiding gevolgd heeft. Begin onderaan, desnoods met kleine projectjes, freelance opdrachtjes, bouw zelf wat apps om wat geld mee te verdienen, etc. Er zijn weinig goede developers beschikbaar, maar er zijn zat 10-in-een-dozijn developers in de markt. Al deze personen die een HBO of WO hebben, hebben een streepje voor op jou.

Overigens, als reactie op:

"Nadat ik gestopt was met de lerarenopleiding Engels ben ik onderzoek gaan doen naar wat voor werk ik interessant vind én waar ik zonder diploma toch relatief gemakkelijk zou kunnen instromen. De combinatie van deze twee leidde me naar Java programmeur."

Om kort te zijn; ja ik denk dat je dit fout hebt ingeschat (waarschijnlijk mede door alle misleidende media aandacht van recruitment bureaus).

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Corrit
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 08-09 22:23
Is een stage / werkervaringsplek ook iets wat je zou willen overwegen? Lees: zou je een half jaar voor geen/erg weinig geld willen werken om ervaring op te doen? Denk dat dat redelijk makkelijk te vinden is en je dat als opstapje kunt gebruiken naar een normaal betaalde functie.

N.B. Normaliter zou ik dit absoluut niet aanraden en ben ik een groot tegenstander van dit soort uitknijperij als iemand al een opleiding heeft afgerond, maar aangezien je geen relevante opleiding of werkervaring hebt in deze sector heb je niet een al te beste onderhandelingspositie vrees ik.

Maar eerst dit: :)
Divak schreef op dinsdag 19 september 2017 @ 13:39:
Wellicht dat het een kwestie van stevig doorzoeken is, 20+ bedrijven navragen is in de huidige markt nog niet eens zo gek veel.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
Wat is de reden dat je nu specifiek voor Java wil gaan? Java wordt veel gebruikt in relatief complexe enterprisy projecten. Denk aan banken, grote ecommerce applicaties, etc. Voor dit soort relatief complexe zaken willen bedrijven over 't algemeen software engineers die die complexiteit aankunnen. Iemand met een paar java cursussen onder de knie is een veel te groot risico over 't algemeen.

Ik zou dus aanraden wat lager proberen in te steken en voor wat relatief simpeler web / mobile project bureaus tegaan. Als je daar een paar jaar ervaring hebt is die overstap naar meer enterprisy zooi maken een stuk makkelijker.
Gynnad schreef op maandag 18 september 2017 @ 18:41:
Mocht je niet meer naar school willen gaan dan zou je ook kunnen overwegen om Java SE 8 Programmer I en Java SE 8 Programmer II te gaan halen, zijn de eerste twee Java examens, als je die haalt dan toon je wel aan dat je kennis hebt van Java, nu is dat maar zeer de vraag.
Die certificaten zijn niet nuttig om een baan te vinden. Er is namelijk een verschil tussen de Java syntax (inclusief wat rare meuk als strictfp) kennen en een software engineer zijn.

[ Voor 35% gewijzigd door Hydra op 20-09-2017 11:30 ]

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Hydra schreef op woensdag 20 september 2017 @ 11:28:
Wat is de reden dat je nu specifiek voor Java wil gaan? Java wordt veel gebruikt in relatief complexe enterprisy projecten. Denk aan banken, grote ecommerce applicaties, etc.
Dit dus.

Ik ben zelf als .NET ontwikkelaar begonnen (en gebleven). Microsoft .NET wordt veel in het MKB toegepast en er worden nog steeds veel mensen voor gezocht.

De kansen dat je daarmee iets vindt dat laagdrempelig is, zijn dus veel groter.

Voor mijn eerste .NET baan werkte ik aan een op ASP.NET gebaseerd SMS platform. Kleine startup. Ik zat tegenover de directeur. Naast mij de hoofdpogrammeur en de secretaresse.

Meer was het niet toen :) 4 jaar later zaten we in een nieuw pand met 20 man en bestond de IT afdeling uit 3 programmeurs, een systeembeheerder en een manager IT.

Anyways, daar kom je dus makkelijker binnen dan wanneer je bij een bank solliciteert... ik werd aangenomen puur omdat ik een goede indruk maakte op de directeur. Ik voldeed niet aan de eisen (pas afgestudeerde HBO-er of ervaren MBO-er, terwijl ik HBO dropout was).

[ Voor 8% gewijzigd door Lethalis op 20-09-2017 12:14 ]

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • akageno_neko
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 15-08-2022
Dankjewel voor alle reacties! Weer een hoop nieuwe stof tot nadenken.
Gynnad schreef op maandag 18 september 2017 @ 18:41:
Mocht je niet meer naar school willen gaan dan zou je ook kunnen overwegen om Java SE 8 Programmer I en Java SE 8 Programmer II te gaan halen, zijn de eerste twee Java examens, als je die haalt dan toon je wel aan dat je kennis hebt van Java, nu is dat maar zeer de vraag.

Verder in elke omgeving zoek je een baan?
Ik ben inderdaad op dit moment bezig met de voorbereidingen om Java SE 8 Programmer I te halen.
Ik woon in den Bosch, dus alles binnen 1.5 uur OV/auto vanaf hier.
Corrit schreef op dinsdag 19 september 2017 @ 15:20:
Is een stage / werkervaringsplek ook iets wat je zou willen overwegen? Lees: zou je een half jaar voor geen/erg weinig geld willen werken om ervaring op te doen? Denk dat dat redelijk makkelijk te vinden is en je dat als opstapje kunt gebruiken naar een normaal betaalde functie.
Ja, ik sta zeker open voor een stage / werkervaringsplek. Het gaat me op dit moment er echt om ervaring op te doen.
Hydra schreef op woensdag 20 september 2017 @ 11:28:
Wat is de reden dat je nu specifiek voor Java wil gaan? Java wordt veel gebruikt in relatief complexe enterprisy projecten. Denk aan banken, grote ecommerce applicaties, etc. Voor dit soort relatief complexe zaken willen bedrijven over 't algemeen software engineers die die complexiteit aankunnen. Iemand met een paar java cursussen onder de knie is een veel te groot risico over 't algemeen.

Ik zou dus aanraden wat lager proberen in te steken en voor wat relatief simpeler web / mobile project bureaus te gaan. Als je daar een paar jaar ervaring hebt is die overstap naar meer enterprisy zooi maken een stuk makkelijker.
Ik ben oorspronkelijk voor Java gegaan omdat het zoveel gebruikt word. Had inderdaad niet perse stilgestaan, bij WAAR het gebruikt word. Als ik voor web / mobile project bureaus zou gaan, wat voor talen / specialisaties horen daar dan bij?

  • Z-Dragon
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 08:40
De taal is inderdaad minder van belang dan de cultuur waar die in past en waar je via de taal in terecht komt.

In de webwereld staat Javascript (wat ondanks de naam weinig met Java te maken heeft) met stipt op één. Daar gaan de ontwikkelingen relatief hard, zonder dat het er perse beter van wordt (van hype naar hype). PHP was vele jaren terug het meest populair en heeft veel kritiek gekregen vanwege het gebrek aan een goede structuur, maar wordt nog steeds veel gebruikt en inmiddels is het prima mogelijk ook daarin net werk af te leveren. Wel zul je daarin relatief vaak met onderhoud aan oudere systemen te maken krijgen, hoewel daar niks mis mee is. Ruby en Python zitten ertussenin en worden ten opzichte van eerdergenoemde ook veel voor andere zaken gebruikt (Python met name in de wetenschappelijke wereld als alternatief voor MATLAB). C#/.NET wordt overal wel voor gebruikt, maar is toch zakelijker en, ondanks dat het nu opensource is, nog steeds sterk Microsoft-georienteerd.

Voor mobiel hangt het ervan af welk platform je pakt. Voor Android wordt vooral Java gebruikt en rond iOS is het voornamelijk Objective-C en Swift. Je kunt ook voor een (deels) webgebaseerde app gaan. Dan is het weer gauw Javascript.

^ Wat hij zegt.


  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
akageno_neko schreef op donderdag 21 september 2017 @ 15:15:
Ik ben inderdaad op dit moment bezig met de voorbereidingen om Java SE 8 Programmer I te halen.
Ik woon in den Bosch, dus alles binnen 1.5 uur OV/auto vanaf hier.
Sorry maar als Java programmeur: die certificaten zijn niet de tijd en het geld waard als je het zelf moet betalen.
Ik ben oorspronkelijk voor Java gegaan omdat het zoveel gebruikt word. Had inderdaad niet perse stilgestaan, bij WAAR het gebruikt word. Als ik voor web / mobile project bureaus zou gaan, wat voor talen / specialisaties horen daar dan bij?
Het is niet de branche waar ik in zit, sorry. Ik zou kijken op bijvoorbeeld Indeed waar dat soort bedrijven vooral naar vragen. Ik weet niet of mobiel of JavaScript front-ends populairder zijn en wat er kwa 'klein spul' aan de back-end gedaan wordt. Ik vermoed veel PHP met standaard CMSen.

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
akageno_neko schreef op donderdag 21 september 2017 @ 15:15:
Ik ben oorspronkelijk voor Java gegaan omdat het zoveel gebruikt word. Had inderdaad niet perse stilgestaan, bij WAAR het gebruikt word. Als ik voor web / mobile project bureaus zou gaan, wat voor talen / specialisaties horen daar dan bij?
Zoek eens naar vacatures zou ik zeggen.

Ik vermoed veel frontend HTML5 en JavaScript (jQuery, AngularJS). Voor de backend afhankelijk van de setting PHP of .NET. Mobile zie je vaak Xamarin.

Python is ook in opkomst.

Maar ik denk dat je nog steeds met .NET de beste kansen maakt als junior developer zonder diploma's.

Al is het alleen maar omdat de oude garde .NET ontwikkelaars vaak uit de VB6 en Delphi hoek komen en vaak autodidact zijn. Zeker bij bedrijven waar IT niet de hoofdtaak is.

Bij Java is de gemiddelde developer beter opgeleid en stelt dus ook hogere eisen aan zijn toekomstige collega's.

Let op vacatures waar HBO werk en denkniveau staat ipv keihard HBO diploma ;) Vrij vertaald "we zoeken iemand die wat kan, maar we hebben zelf ook geen HBO diploma" :+

[ Voor 9% gewijzigd door Lethalis op 21-09-2017 23:05 ]

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Mugwump
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 08:50
Hydra schreef op woensdag 20 september 2017 @ 11:28:
Wat is de reden dat je nu specifiek voor Java wil gaan? Java wordt veel gebruikt in relatief complexe enterprisy projecten. Denk aan banken, grote ecommerce applicaties, etc. Voor dit soort relatief complexe zaken willen bedrijven over 't algemeen software engineers die die complexiteit aankunnen. Iemand met een paar java cursussen onder de knie is een veel te groot risico over 't algemeen.

Ik zou dus aanraden wat lager proberen in te steken en voor wat relatief simpeler web / mobile project bureaus tegaan. Als je daar een paar jaar ervaring hebt is die overstap naar meer enterprisy zooi maken een stuk makkelijker.


[...]


Die certificaten zijn niet nuttig om een baan te vinden. Er is namelijk een verschil tussen de Java syntax (inclusief wat rare meuk als strictfp) kennen en een software engineer zijn.
Die certificeringen zijn tegenwoordig zeker niet volstrekt nutteloos. Het gaat om veel meer dan enkel wat syntax. Er zit echt wel een behoorlijke basis van de principes van object georiënteerd programmeren in. Ik zou het zelfs sommige mensen die al jaren in Java ontwikkelen wel aanraden. Zie toch veel te vaak mensen die na jaren nog steeds basisprincipes als low coupling, high cohesion niet lijken te snappen. Volgens mij zitten er in II tegenwoordig ook nog wel wat design patterns.

"The question of whether a computer can think is no more interesting than the question of whether a submarine can swim" - Edsger Dijkstra


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Yalopa
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

Yalopa

Less is more!

Al gedacht om je "HBO" diploma in avond onderwijs te halen?

Ik herken je verhaal. Hogeschool ICT opleiding gestopt. Ik kon nergens aan de bak op het einde van de gloridagen van de ICT (periode 1998-2000), ook al kon ik java en C. Dik tegen mijn goesting de meest smerige productie arbeid gedaan, na een tijdje zagen ze daar dat ik wel wat meer kon, en werd ik naar een complex deel van de productie overgeplaatst. Ondertussen in avond onderwijs mijn graduaat ICT herstart. 3 jaar lang werken en studeren gecombineerd. Zeer weinig van opgestoken, want het meeste had ik mezelf al geleerd de jaren ervoor. Kort nadien zat ik al in QC op hetzelfde bedrijf. Mijn opleiding is ondertussen halverwege, en ik kom te weten dat er iemand van het ICT team het bedrijf verlaat.

Gesolicteerd, en aangenomen onder de voorwaarde dat ik mijn opleiding afmaak. Van helpdesker gevoluleerd naar de persoon internationaal systeembeheer deed.

Na 6 jaar dat bedrijf verlaten omdat ik het gezien had, gesolliciteerd bij een van de grotere ICT spelers in België, aangenomen, en daar opnieuw doorgegroeid tot op het niveau van senior architect.

Ik durf met zekerheid te zeggen dat ik op ICT opleiding niet veel geleerd heb, alles heb ik geleerd in de bedrijven waarvoor ik gewerkt heb, door de kansen te nemen die voorbij kwamen, en er uiteraard voor te werken. Ik durf met nog meer zekerheid zeggen dat zonder het papiertje ik nooit een eerste kans gekregen had, en ik nu wellicht nog steeds zat waar ik 15 jaar terug zat.

You don't need eyes to see, you need vision


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 21-08 17:09
Mugwump schreef op zaterdag 23 september 2017 @ 18:12:
Die certificeringen zijn tegenwoordig zeker niet volstrekt nutteloos. Het gaat om veel meer dan enkel wat syntax. Er zit echt wel een behoorlijke basis van de principes van object georiënteerd programmeren in. Ik zou het zelfs sommige mensen die al jaren in Java ontwikkelen wel aanraden. Zie toch veel te vaak mensen die na jaren nog steeds basisprincipes als low coupling, high cohesion niet lijken te snappen. Volgens mij zitten er in II tegenwoordig ook nog wel wat design patterns.
Als je baas 't betaald; prima. Je steekt er vast wel wat van op. Maar het gaat hier om iemand die hier zelf tijd en geld in gaat steken en dan is m.i. een Java certificering verre van waar je de focus op zou moeten leggen. Het is puur theorie en bewijst dus niet dat je in de praktijk daadwerkelijk iets in Java kunt ontwikkelen. Een github project toont dat m.i. veel beter aan.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Werbing is niet toegestaan.

[ Voor 116% gewijzigd door Ardana op 18-01-2019 08:31 ]

Pagina: 1