Anoniem: 39993 schreef op maandag 4 september 2017 @ 09:34:
[...]
TS zoekt iets op basis waarvan het (inbraak?)alarm blind ingeschakeld kan worden. Het maakt dan eigenlijk niet uit of er nog 1 of nog 8 mensen binnen zijn. Dat alarm gaat af als het pand niet leeg is.
Eerlijk is eerlijk, bij mijn vorige werkgever waren dit soort dingen meer een issue. Niet eens voor het inbraakalarm, want daar hadden we een concierge voor die gewoon een sluitronde liep nadat hij alle nog aanwezig personen had ingelicht. Na zijn sluitronde deed hij het alarm erop en als er nog iemand door wilde werken, haalde die persoon het alarm van zijn eigen compartiment er weer af. Dan ging de verantwoordelijkheid ook over naar de overwerker(s) en kon de concierge naar huis.
Zelfs met al die procedures en systemen, kregen we het niet voor elkaar om het echt helemaal sluitend te krijgen. Dat merkte je vooral tijdens de jaarlijkse evacuatieoefeningen: de presentielijst klopte nooit helemaal 100%.
Ik heb aan de poort gezeten van een grote snoepfabrikant ( hence the name )
Daar was het toegangsbeleid zo strikt, dat de poort-persoon ( ik o.a ) verantwoordelijk werd gehouden voor aanwezige personen tijdens de dienst.
Elke werknemer een badge + tourniket, leveranciers kwamen NA inschrijving op basis van kenteken en aantal personen binnen, en bezoek moest worden ingeschreven op naam + bedrijf
Alles met in en uitgaande tijden.
en ook daar kwam het voor dat een vrachtwagen of bezoekersauto nog 'binnen' was
Dan mocht je dus gaan zoeken om 01u in de nacht, het hele terrein over, op zoek naar persoon of kenteken
Pas daarna kon hij worden uitgeboekt
Een sluitende registratie krijg je nooit, tenzij je met dubbele registratie gaat werken ( externe en interne controle + communicatie van de twee )
Ondanks dat ik de veiligheid intern belangrijk vind, is de (arbo)wetgeving op registratie een wassen neus.
99% van de gevallen zal het niet kloppen.
Blackhat77 schreef op zondag 3 september 2017 @ 15:14:
Mijn vraag
Wij zijn op zoek naar een digitaal systeem dat de aanwezigheid van medewerkers in ons pand weergeeft. Een alternatief van het klassieke aan- afwezigheid bord. Ons pand gebruikt sinds kort meerdere in- en uitgangen. Wij hebben geen receptioniste. We zoeken een systeem dat via een app alle medewerkers inzichtelijk kan geven of en wie er nog aanwezig is om te checken of het alarm al ingeschakeld kan worden.
Relevante software en hardware die ik gebruik
...
Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
Spotyou heb ik gevonden. Top, maar te duur voor ons budget. Bovendien weet ik niet of ze naast de dashboards ook via een app inzichtelijk maken wie er aanwezig zijn.
Kent iemand een oplossing?
In mijn huidige werkplaats zijn er 2 afdelingen, ik zit op de 24u sectie, kantoor/admin werkt met buddy systeem.
Iedereen heeft een eigen buddy, welke weer een andere buddy heeft.
A meldt aan B dat ze vertrekt, en B moet dit aan C melden als B vertrekt
Zo is er grotendeels wel een keten van aanwezigheid, A en C zitten bij elkaar op kantoor, en B moet door de gang waar A zicht op heeft.
( het lijkt lastiger dan het is, in de praktijk is het overzichtelijker )
Zo kan het voorkomen dat persoon D niet bij C terecht kan, maar daardoor dus weer A of B tegenkomt.
Maar zo'n systeem werkt alleen maar als het redelijk kleinschalig is ( hier rond de 40 personen ) en iedereen vrijwel dezelfde werktijden heeft, de bezetting op de kantoren is tussen 8:00 en 180:00u
En nog steeds komt het voor dat men de alarm er gewoon niet op zet

Dan blijven wij achter, die het alsnog doen ( functioneel ook ons werk, als beveiligers )
[
Voor 30% gewijzigd door
FreshMaker op 04-09-2017 09:49
]