Aankoopadvies speakers voor film en muziek (5.1?)

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
Hoi, ik hoop dat jullie me kunnen adviseren op het gebied van nieuwe speakers. Ik ben onervaren, absoluut geen audiofiel, maar wil iets beters dan wat ik nu heb.

Oude situatie:
Tv gekoppeld aan een Logitech 2.1 Z2300 speakerset, eigenlijk bedoeld voor de pc
https://www.cnet.com/products/logitech-z-2300/review/

Doel:
Bij films: kunnen genieten van surround sound. Lage geluiden moeten ook goed hoorbaar zijn, maar de meubels hoeven niet persé mee te trillen bij explosies e.d.

Muziek: meer muziek luisteren. Met de Logitech-speakers vind ik dat maar mwah. Het is erg bassig en het klinkt weinig 'vol' (als ik dat als leek goed omschrijf).

Stijlen: jazz, boogie woogie, rock, hiphop.
Ik hou niet van hele hoge volumes en dreunende bassen. Ik ben snel bang de buren tot last te zijn.

Budget: geen hard budget, maar ik dacht aan max. 500 euro. Minder is natuurlijker fijner. Iets meer kan, als daar goede redenen voor zijn.

Tijdelijke situatie:
Ik heb vorige week een Onkyo TX-NR656 receiver gekocht.

Ook heb ik twee speakers gekregen die een familielid ongebruikt had liggen: 2x Technics SB-HD51
15 jaar oud ofzo. Specs: https://www.hifiengine.co...ry/technics/sb-hd51.shtml

Die gebruik ik nu, en voor muziek is dat al een fijne vooruitgang. Geen idee hoe de kwaliteit zich verhoudt tot wat er tegenwoordig te koop is. Films ermee alleen nog op laag volume geluisterd (ivm slapende kinderen). Ze beginnen bij 45Hz.

Wat heb ik al gedaan bij het zoeken naar nieuwe speakers:
- Nog niks beluisterd, ik wil met jullie hulp eerst leren wat voor soort en hoeveel speakers het beste is voor mij.
- Begonnen met kijken naar standaard 5.1 setjes (Onkyo, Yamaha, Sony etc). Dan lijkt het spul van rond de 200 euro maar matig uit reviews te komen. Ook naar wat Harman/Kardon modellen gekeken maar daar lees ik regelmatig dat de subwoofer hinderlijk bromt (in rust).
- Toen gekeken naar de range 300-400 euro bijv. Teufel Consono 35 MK3 en Canton Movie 135

Van de Canton kon ik weinig reviews vinden. Over die Teufel zijn veel mensen enthousiast.
De vraag is vooral, 'wie zijn die mensen'? Want als je naar de Cnet review van de Logitech kijkt, dan spreken ze ook over 'outstanding audio quality'. 8)7 Je weet bij reviewers meestal niet of ze het nou vooral om films of om muziek te doen is, wat hun budget en verwachtingen zijn.

Twijfels en vragen:
- van de Teufel beginnen de satellieten pas bij 150 Hz, ik begrijp dat dat voor muziek luisteren niet ideaal is, en de subwoofer het moet overnemen. De Cantons beginnen bij 120Hz, is dat dan ook nog maar 'zozo'?
- de Teufel subwoofer is gigantisch, 55cm hoog, de Canton subwoofer heeft een gat aan de voorkant (wij hebben nog vele jaren regelmatig kleine kinderen over de vloer i.v.m. het werk van mijn vrouw, die stoppen daar helaas dingen in)
- heb ik überhaupt wel een subwoofer nodig, er bestaan immers ook 5.0 systemen.
- wat is het voordeel van een center-speaker, zijn enkel twee fronts naast de televisie niet acceptabel? Mijn vrouw vindt het niet mooi om een center speaker boven de tv op te hangen. Dan hou je dus alleen liggend voor de tv (die op een meubel staat) als optie over, dus melkpakje formaat.

De kamer:
- geen behoefte aan vloerstaande speakers (te groot) of speakers op statief (ivm omvallen door kleine kinderen). Iets ophangen is geen probleem. Op het tv-meubel is ruimte voor melkpakjes, ernaast voor bookshelves.
- ruimte waarin echt geluisterd wordt is 6,5 bij 5m. Er zit ook nog een open keuken naast en een aanbouw achter van 5x3 meter, maar daar is de geluidskwaliteit minder van belang. In de keuken komt wellicht nog eens een 'zone 2'.
- De bank staat niet tegen de muur, achterspeakers zullen 1,5 meter schuin achter de bank geplaatst worden en moeten opgehangen worden. Eigenlijk is daar alleen voor melkpakjes ruimte beschikbaar.

Zou een combi van bookshelf fronts (voor muziek), melkpakje center (zodat hij voor de tv kan staan) + melkpakjes achterspeakers (vanwege de beschikbare ruimte) dan wellicht een optie zijn?

Suggesties (merken, modellen) zijn welkom, hartelijk dank voor het meedenken!

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • heuveltje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:04

heuveltje

KoelkastFilosoof

TIp die ik je kan geven.
Neem die "begin frequenties" hoogstens als een HEEL grof startpunt om naar te kijken. Je hebt 20 manieren om dat te meten van zeer audiofiel tot compleet onzinnig, en de ene fabrikant is daar eerlijker in dan de ander.

Je kunt elke set zonder sub laten spelen, of je dan nog genoeg bas hebt is subjectief
Ik heb 2 vloerstaanders, en daar komt zoveel laag uit dat ik een sub absoluut niet nodig vind. Maar hoe kleiner je fronts hoe meer je een sub gaat missen :)

Ik zou liever wat grote fronts hebben, dan kleinere satelieten en een sub.
Precies omdat je dan een hoop gaat missen wat daar net tussen in valt.

[ Voor 13% gewijzigd door heuveltje op 02-08-2017 16:17 ]

Heuveltjes CPU geschiedenis door de jaren heen : AMD 486dx4 100, Cyrix PR166+, Intel P233MMX, Intel Celeron 366Mhz, AMD K6-450, AMD duron 600, AMD Thunderbird 1200mhz, AMD Athlon 64 x2 5600, AMD Phenom X3 720, Intel i5 4460, AMD Ryzen 5 3600 5800x3d


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wmeester
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 19:07
Ik heb jaren lang twee 'krijgertjes' zuil-luidsprekers gebruikt als front speakers en melkpakjes als center en surround speakers. Dat beviel goed, totdat de kamer verbouwd moest worden. Dan ga je investeren en luisteren en kom je bij mooi spul uit.
Speakers van 500 euro hoeven overigens voor jou niet beter te klinken dan speakers van 100 euro.

Grootste advies wat ik kan meegeven is; ga ergens luisteren en koop geen tussen-oplossing.

Teufel speakers heb ik ook gehad, en ook niets dan lof voor de speakers op cnet maar na vergelijk thuis met andere speakers (Dali Zensor 3) vond ik de laatste beter klinken.

Bij Teufel kun je heel makkelijk wat betsellen en binnen 14 dagen retour sturen. Maak daar gebruik van.

Ik heb na het uitzoeken van 2 boekenkast speakers en een center besloten om geen sub te nemen, is toch een extra kast in huis en vond films (Transformers) voldoende goed klinken.
Surround speakers (de achter speakers) hoeven mi absoluut niet groot te zijn. Het meeste geluid moet van je front en center af komen.
Zeker bij spraak in films is een center speaker van toegevoegde waarde.

Koop speakers niet op basis van specs.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • heuveltje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:04

heuveltje

KoelkastFilosoof

wmeester schreef op woensdag 2 augustus 2017 @ 16:15:

Ik heb na het uitzoeken van 2 boekenkast speakers en een center besloten om geen sub te nemen, is toch een extra kast in huis en vond films (Transformers) voldoende goed klinken.
Surround speakers (de achter speakers) hoeven mi absoluut niet groot te zijn. Het meeste geluid moet van je front en center af komen.
Zeker bij spraak in films is een center speaker van toegevoegde waarde.

Koop speakers niet op basis van specs.
Beetje ter indicatie.
De speakers waar de TS het over heeft hebben een 8cm "woofer". die Zensor 3 een 18cm woofer.
Dat is nogal een verschil op het moment dat je het over voldoende bas gaat hebben :)

Heuveltjes CPU geschiedenis door de jaren heen : AMD 486dx4 100, Cyrix PR166+, Intel P233MMX, Intel Celeron 366Mhz, AMD K6-450, AMD duron 600, AMD Thunderbird 1200mhz, AMD Athlon 64 x2 5600, AMD Phenom X3 720, Intel i5 4460, AMD Ryzen 5 3600 5800x3d


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Jorgen
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 22:19

Jorgen

Moderator Beeld & Geluid

AV Liefhebber

Aangezien je al een receiver hebt, zou ik met jouw budget eens kijken naar speaker packages. Voordeel: ze zijn goed op elkaar afgestemd en meestal goedkoper dan alles los kiezen. Andere optie is om met 2.0 te beginnen en sparen voor upgrades.

Het voordeel van een center is trouwens dat de stemmen veel helderder en duidelijker klinken. Voor films echt een nuttige upgrade.

Your Friendly Neighborhood Moderator


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 22:38
In je topicstart vermeld je zeker 3 keer dat er iets niet kan ivm de kinderen. Ik zou dan ook iets simpels kiezen nu. Die Logitech speakers zijn gemaakt als pc speakers die meestal in een kleinere ruimte staat, of in elk geval waarbij de luisterafstand korter bij de speakers ligt. Dan klinkt het vaak ook gewoon een stuk beter. Naarmate het geluid een grotere afstand moet afleggen, verliest het energie/volume en klinkt het al snel wat ielig.

Ik denk dat je in je huidige situatie het best voor kleine melkpakjes aan de muur of een soundbar/-plate kunt gaan. Nee, het is zeker niet geweldig wat je dan in huis haalt, maar zeker beter dan die Logitech speakers. Deze sets zijn namelijk wel voor een woonkamer ontwikkeld. Een soundplate is wat dieper dan een soundbar, waardoor de tv er op kan staan. Het geluid is mogelijk ook iets beter ivm de grootte van de kast.

Er zijn sets waarbij de sub naar beneden gericht is, maar weet ook dat er vrijwel altijd een grille op naar voren gerichte subs zit. Meestal fotograferen ze zonder grille, omdat dat wat meer spreekt en je meteen ziet hoe de sub is opgebouwd.

Als de kinderen oud genoeg zijn, en je merkt dat je meer waarde hecht aan audio, dan zou je kunnen gaan voor een betere set die meer op kwaliteit gericht is. Weet wel dat het gewoon best wat geld kost om een beetje een mooie set samen te stellen. Goede/volledige speakers kosten al snel €150,- /stuk en een subwoofer €300,- bij een grotere ruimte zal die sub nog wat meer kosten moeten kosten. En dan zit je nog steeds in de instap-series.

De keuze voor wat je wil moet je echt zelf maken. Lees reviews, ga luisteren en kies op die manier.

[ Voor 3% gewijzigd door LA-384 op 03-08-2017 07:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
M.b.t. kinderen: m'n vrouw is gastouder dus er lopen wellicht nog wel 25 jaar lang kleine kinderen rond, daar ga ik niet op wachten ;)

Bedankt voor de adviezen tot nu toe, ik ga binnenkort eens ergens luisteren en richt me in eerste instantie dan op bookshelve fronts, melkpak center&achter, geen sub. Ik vermoed dat er geen kant en klare sets daarvoor zijn.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • NL_Scratch
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 18-07 10:13
Bespaar zeker niet op je center. Deze moet in der lijn liggen van je fronts, liefst uit dezelfde serie. Zodra je van een 2.0 naar 3.0/3.1/5.1 gaat dan gaan veelal de stemmen naar je center.

Mooie zuilen of bookshelfs en een mini melkpak center is wat mij betreft een no-go

Qua rear speakers is het minder van belang.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
Vandaag bij een hifi-winkel langsgeweest om advies te vragen.

Adviseur met veel ervaring, meer muziek- dan filmliefhebber voor mijn gevoel. Maar ook met een 'geen consessies doen' manier van werken en dus vooral gespecialiseerd in beduidend duurdere sets.

De adviezen waren grofweg:
  • enkel een filmliefhebber kiest een 5.1-set, bijvoorbeeld Focal 5.1 set rond de 700 euro als enige optie rond mijn budget wat men kon aanbevelen
  • een muziekliefhebber zal zo'n set nooit kiezen, zelfs geen boekenplankspeakers, die neemt altijd 'gewoon' vloerstaanders
  • wil je film+muziek, dan kies je bijvoorbeeld zoiets, echter dat is het dubbele van mijn budget en vind ik veel te groot
  • combinaties van boekenplankspeakers aangevuld kleinere satelieten kan theoretisch ('want je kan alles wel aan elkaar knopen') maar wordt beschouwd als 'niet optimaal' (als het geen kant en klare complete set is) en dus adviseert men dit niet
Vanwege dat laatste punt werd er dus ook geen informatie gegeven over het combineren van bijv. de in dit topic genoemde Dali Zensor 1 of 3 met een kleinere sateliet; of een subwoofer dan wel of niet noodzakelijk is, e.d. Theoretisch kan van alles, maar omdat het niet als optimaal gezien wordt, wordt er ook niet richting zo'n soort setup 'meegedacht'.

Tenslotte vroeg ik me nog af of een center speaker bij goede fronts wel noodzakelijk is (immers, nu heb ik ook geen center). Er werd volgens mij aangegeven dat het theoretisch kan, maar de fronts dan 'de helft van de geluidskwaliteit' leveren want de receiver weet dan niet hoe hij het inkomende 5.1 signaal goed over 4(.0) speakers moet uitsturen. Dit vind ik lastig om te begrijpen.

Wat is jullie gevoel hierbij?

[ Voor 200% gewijzigd door DeadMetal op 22-08-2017 08:41 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:59

JvS

Ik heb hem zelf ook

Een audioliefhebber neemt altijd compromisloze speakers. Jij hebt andere wensen. Hoe vind je die Technics speakers die je nu hebt hangen? ALs je dat voldoende laag vindt geven, heb je geen losse sub nodig perse. Ik heb ook 8 jaar zonder sub gespeeld en dat gaat best prima (met B&W DM602 speakers).

En een center voegt altijd toe aan verstaanbaarheid. Ook bij enorm goeie speakers. Niet om dat vage praatje van wat receivers wel en niet kunnen, maar vanwege akoestiek. Als je precies tussen twee speakers zit, zijn stemmen net wat lastiger te horen. Een centerspeaker maakt dat veel verstaanbaarder. Als je er veel films / series mee gaat kijken is dat een nuttige aanrader.

Combinaties kunnen prima. Zeker de surroundspeakers kan je van iets heel anders nemen. De center en fronts zou ik vanuit esthetisch oogpunt wel van dezelfde serie nemen, maar zelfs dat is niet altijd strikt noodzakelijk.

Een Setje Zensor 3's met bijhorende centerspeaker zou een prima set kunnen zijn. Heb je die speakers niet gewoon beluisterd? Want dat lijkt me toch het handigst om te doen dan.

[ Voor 9% gewijzigd door JvS op 12-08-2017 17:46 ]

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dj_jari
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 13-09-2024
Zelf ben ik begonnen met een paar Zensor 5's, welke ik een tijdje terug heb uitgebreid met een center speaker. De stemmen komen nu uit de tv in plaats van uit de 5's.
De volgende uitbreiding wordt waarschijnlijk 2 achterspeakers, al twijfel ik er nog over hoe ik die precies kan neerzetten.

Punt van advies is: je kan het ook in fases opbouwen. Je hoeft niet gelijk 5.1 te kopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
JvS schreef op zaterdag 12 augustus 2017 @ 17:44:
[...]
Hoe vind je die Technics speakers die je nu hebt hangen? ALs je dat voldoende laag vindt geven, heb je geen losse sub nodig perse.
Nee, dat is niet voldoende, mag nog wel wat laag bij, maar ook weer niet enorm veel. Vandaar dat ik hoop dat grotere fronts voldoende voor mij zouden kunnen zijn.
Een Setje Zensor 3's met bijhorende centerspeaker zou een prima set kunnen zijn. Heb je die speakers niet gewoon beluisterd? Want dat lijkt me toch het handigst om te doen dan.
Mee eens, maar de adviseur maakte toch wel erg duidelijk dat Zensor (of wat dan ook) aanvullen met iets anders in zijn ogen niet oké is (alle recht toe natuurlijk, als je er zelf niet achter staat). Toen ik er toch nog een keertje over begon, was het antwoord 'oh het zou best kunnen dat de Zensors daar staan' (en verder negeren, terwijl we er 3 meter vandaan staan) en 'Dali maakt geen kleine satelieten' (en er snel voorbij scrollen op een website) en 'dan kan je net zo goed je Logitechs behouden'. Discussie gesloten dus :*)

Terwijl Dali natuurlijk ook echt wel kleinere speakers heeft zoals Fazon Mikro (en Fazon Mikro Vokal center).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:59

JvS

Ik heb hem zelf ook

Met jouw budget en eisen mbt kinderen is het dus of iets grotere fronts zonder sub, of een sub-satteliet setje. Dan zou ik daar ook naar gaan luisteren.

Als je daar in de zaak aankomt met "ik moet het beste van het beste hebben", dan gaan ze ook dat soort zaken laten zien. Je hebt of een hele slechte verkoper gehad, of je hebt je wensen niet kenbaar gemaakt.

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
De verkoper lees dit topic ook en weet dus exact mijn wensen. Het geeft me vooral een 'met jouw budget ga je maar naar de Mediamarkt' cq. 'kom maar eens terug als je wat te besteden hebt'-gevoel. Dat budget is trouwens hoger dan de eerder genoemde 500, nu max 800, want tv viel voordeliger uit.

[ Voor 35% gewijzigd door DeadMetal op 13-08-2017 10:27 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Arunia
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 23:26
Ik ben van jvc pilaartjes naar Boston acoustics A23 x4 gegaan met de A223c als center.
Het had wel wat groter gemogen (A25 of A26 of combinatie met A23 als surround), maar ja WAF. ik ging ook van een sub naar geen sub. Dus 5.0 wellicht dat er ooit nog voor Dolby Atmos, 2 speakers in het plafond gaan. Volgens mij heet dit dan 5.2.0.

Ikzelf ben wel een zeur met muziek. Voor film heb je wat minder nodig, maar muziek merk ik iig goed. Die jvc was een drama qua geluid. Veel te klein.

De A25 en A26 zijn een stuk groter waardoor de bass er beter uit komt. Het kan niet op tegen een goede sub, maar for the time being. Als er weer ruimte hier is (loopt ook een kind met bijbehorende meuk hier rond ;)), komt er zeker een sub binnen. Maar hard zetten we het spul eigenlijk toch niet.

Ikzelf heb de keuze gemaakt zonder te luisteren, maar dat kwam toch al door de beperking qua formaat. En ik wist dat BA gewoon goed is voor de prijs.
Toch raadt ook ik aan om te gaan luisteren.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Jorgen
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 22:19

Jorgen

Moderator Beeld & Geluid

AV Liefhebber

@Arunia Atmos is het laatste cijfer, dus 5.1.2 (5 surround, 1 sub, 2 hoogte) of 7.2.4 (7 surround, 2 subs en 4 hoogte) bijvoorbeeld.

Your Friendly Neighborhood Moderator


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
Inmiddels ben ik ergens anders ook gaan luisteren en heb vervolgens de Dali Zensor 3 en een center in dezelfde lijn aangeschaft. Voor achter ben ik gegaan voor de Dali Fazon Mikro.

Overigens heb ik de Onkyo 656 omgeruild voor een Denon X1300, meer daarover staat hier.

[ Voor 37% gewijzigd door DeadMetal op 30-08-2017 22:00 ]


  • erwin85
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 22-07 15:28
DeadMetal schreef op zaterdag 12 augustus 2017 @ 13:22:
Vandaag bij een hifi-winkel langsgeweest om advies te vragen.

Adviseur met veel ervaring, meer muziek- dan filmliefhebber voor mijn gevoel. Maar ook met een 'geen consessies doen' manier van werken en dus vooral gespecialiseerd in beduidend duurdere sets.

De adviezen waren grofweg:
  • enkel een filmliefhebber kiest een 5.1-set, bijvoorbeeld Focal 5.1 set rond de 700 euro als enige optie rond mijn budget wat men kon aanbevelen
  • een muziekliefhebber zal zo'n set nooit kiezen, zelfs geen boekenplankspeakers, die neemt altijd 'gewoon' vloerstaanders
  • wil je film+muziek, dan kies je bijvoorbeeld zoiets, echter dat is het dubbele van mijn budget en vind ik veel te groot
  • combinaties van boekenplankspeakers aangevuld kleinere satelieten kan theoretisch ('want je kan alles wel aan elkaar knopen') maar wordt beschouwd als 'niet optimaal' (als het geen kant en klare complete set is) en dus adviseert men dit niet
Vanwege dat laatste punt werd er dus ook geen informatie gegeven over het combineren van bijv. de in dit topic genoemde Dali Zensor 1 of 3 met een kleinere sateliet; of een subwoofer dan wel of niet noodzakelijk is, e.d. Theoretisch kan van alles, maar omdat het niet als optimaal gezien wordt, wordt er ook niet richting zo'n soort setup 'meegedacht'.

Tenslotte vroeg ik me nog af of een center speaker bij goede fronts wel noodzakelijk is (immers, nu heb ik ook geen center). Er werd volgens mij aangegeven dat het theoretisch kan, maar de fronts dan 'de helft van de geluidskwaliteit' leveren want de receiver weet dan niet hoe hij het inkomende 5.1 signaal goed over 4(.0) speakers moet uitsturen. Dit vind ik lastig om te begrijpen.

Wat is jullie gevoel hierbij?
toon volledige bericht
Ik heb NAD T748V2 in combinatie met een 5.1 setje DEFTECH PRO C 600 + de Dali Zensor 7 om er een 7.1 van te maken.

Voor alleen muziek staat de Dali aan, en kan je zeggen. Geweldig geluid!
Ik heb ook de NAD gekocht met de reden dat het geluid top is. Ik vind zelf namelijk geluid belangrijker dan de surround.

Misschien heb je hier wat aan. Succes met de aankoop!

  • JvS
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 18:59

JvS

Ik heb hem zelf ook

DeadMetal schreef op woensdag 30 augustus 2017 @ 21:36:
Inmiddels ben ik ergens anders ook gaan luisteren en heb vervolgens de Dali Zensor 3 en een center in dezelfde lijn aangeschaft. Voor achter ben ik gegaan voor de Dali Fazon Mikro.

Overigens heb ik de Onkyo 656 omgeruild voor een Denon X1300, meer daarover staat hier.
Hoe bevalt het? Het wel of niet hebben van een subwoofer was een discussiepunt. Hoe bevalt dit je nu?

4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp


  • DeadMetal
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 21-07 15:59
Muziek (enkel de 2 fronts) klinkt top. Voor films inderdaad gemerkt dat de center een hele goede toevoeging is, en ik denk de sub niet persé nodig te hebben (pas 1 film gekeken), maar dat ga ik over een jaar ofzo nog eens evalueren.

Voor surround sound moet ik nog even spelen met de instellingen en hoe dat nou precies werkt. De automatische calibratie van de Denon detecteert correct dat de linksachterspeaker iets verder weg staat dan de rechter (die staat nog niet op z'n definitieve plek). Maar toch zet hij linksachter op +0 db en rechtsachter op +0,5db, dat had ik dan bijv. andersom verwacht. Sowieso mogen de surrounds nog wel iets harder voor mijn gevoel.

Ik heb ook nog niet begrepen waarom hij de fronts op -3db (of zoiets) gezet heeft.
Pagina: 1