We zien hier 1 ding over het hoofd en dat is de mogelijkheid om ouders aansprakelijk te stellen.
Feitelijk komt het hier op neer:
1. Jongen maakt schade
2. Geen rijbewijs dus wa verzekeraar keert niet uit
3. Om in dit soort gevallen de slachtoffers toch schadeloos te stellen is er een waarborgfonds dat de slachtoffers schadeloos stelt
4. Het waarborgfonds staat juridisch in zijn recht dit bedrag te verhalen op degene die aansprakelijk kan worden gesteld voor de schade.
Tot zoverre het makkelijke deel. Blijft de vraag wie er aansprakelijk kan worden gesteld. Op enkele uitzonderingen na, is een 18 jarige verantwoordelijk te houden voor zijn eigen daden. Deze knul was echter pas 16.
Voor 16 en 17 jarige zegt het burgerlijk wetboek (uit mijn hoofd 6:169 maar het is een tijdje geleden) dat een 16/17 jarige in principe verantwoordelijk is voor eigen daden, tenzij de ouders nalatigheid te wijten valt.
Mocht zijn moeder bv geweten hebben dat haar zoon een stukje ging rijden, kan zij aansprakelijk worden gesteld.
Weet overigens niet meer hoe het precies qua bewijslast zit en hoe rechters "nalatigheid" tegenwoordig interpreteren. Bewust de sleutels afgeven of op tafel laten slingeren zou beiden kunnen vallen onder nalatigheid maar dat antwoord blijf ik je schuldig
T-MOB schreef op dinsdag 11 juli 2017 @ 00:36:
Zijn er braaksporen dan hoeft de WA-verzekering van de auto niet te betalen. De schade moet dan in principe door de dader worden opgehoest. In geval van een minderjarige dader en joyriding met geweldpleging is er mogelijk wel dekking van de normale aansprakelijkheidsverzekering van de jongen/ouders.
Verwacht dat de AVP het gaat gooien op het feit dat die jongen logischerwijs kon weten dat de kans op ongelukken relatief groot was. Zou me niets verbazen als de dekking wordt geweigerd.
Sterker nog, de polisvoorwaarden van NN zeggen zelfs het volgende
Uitgesloten van dekking is schade die een minderjarige medeverzekerde heeft
veroorzaakt tijdens joyriding met een motorrijtuig.
U bent hiervoor alleen verzekerd als:
• de joyriding samenging met geweld; en/of
• er voor de joyriding een motorrijtuig werd gebruikt
waarvoor geen aansprakelijkheidsverzekering was
afgesloten.
Wij vergoeden deze schade door joyriding tot een
maximum van € 7.500,- per gebeurtenis.
Vooral het stukje over de aanwezigheid van een WA polis voor het voertuig is hierin interessant. De wet stelt namelijk dat, in geval van een "dubbele" dekking, de meest specifieke polis leidend is.
Als je bv een duur stukje kunst hebt staan en deze vanwege gebrekkige dekking van de inboedelpolis, zelfstandig verzekerd. Valt het stukje kunst in theorie alsnog onder de inboedelverzekering maar zal in geval van schade, de specifieke polis aangesproken moeten worden.
Voor dit geval zal gelden dat de WA specifiek bedoelt is voor schade veroorzaakt door de auto terwijl de AVP polis veel algemener is. WA dient dus aangesproken te worden en die gaat op basis van zijn voorwaarden niet betalen.
Bottom line zal waarborgfonds betalen en zijn best doen om nalatigheid van de ouders aan te tonen. Zo niet, behouden ze alsnog hun verhaalrecht op de 16 jarige onbenul
[
Voor 96% gewijzigd door
Switchie op 11-07-2017 03:30
]
'Future proof' (de; v) Verschijnsel waarbij men een dure aankoop rechtvaardigt door innovatie te negeren