Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Nieuwe werklaptop ~€550

Pagina: 1
Acties:

  • djaah
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 20-12-2024
Dag beste Tweakers,

Ik ben voor mijn vriendin op zoek naar een nieuwe laptop. In eerste instantie zei ze dat ze een budget van ongeveer €500 had. Het eerste wat ik deed was op zoek naar de laatste BBG, waar we de Lenovo IdeaPad 510S-14ISK tegenkwamen. Mijn vriendin is vandaag echter tot de conclusie gekomen dat ze het glanzende scherm van die laptop niet prettig vindt (ze werkt als het weer het toelaat graag in het park of op het balkon). Inmiddels heb ik ook weten te achterhalen dat ze graag een touchscreen scherm heeft.

We zijn op twee laptops uitgekomen: de Lenovo Yoga 510-14ISK 80S700C9MH (die is echter enigszins boven beoogd budget) en de Lenovo Yoga 510-14ISK 80S700EGMH.

Mijn dilemma is eigenlijk als volgt: ik vind het moeilijk om in te schatten hoezeer mijn vriendin de upgrade van de Intel Pentium 4405U naar de i3-6100U nodig heeft. Ik vermoed eigenlijk van niet, maar ze is bang dat ze misschien een laptop koopt die relatief kort meegaat.

Ook zou ik jullie graag willen vragen wat jullie vinden van de RAM-kwestie. Ik zou zelf nooit meer een lap- of desktop kopen met minder dan 8GB RAM, maar deze beide laptops beschikken maar over 4GB. Tegelijkertijd is een SSD van 128GB meer dan genoeg, terwijl in een van de twee een SSD van 256GB zit. Idealiter zou ik de eerste van de twee genoemde laptops kopen, maar dan met een SSD van 128GB en 8GB RAM geheugen.

Wat ga je met je laptop doen?
Surfen, werken in Office, series kijken, muziek luisteren.


Wat is je budget?
Rond de 550 euro.

Ben je van plan je laptop veel mee te nemen?
Ja.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren
- Mat scherm;
- Touchscreen.

Mijn vraag is eigenlijk: hoe sterk zouden jullie de upgrade van 4 naar 8GB RAM en de upgrade van de 4405U naar de i3-6100U aanraden voor een dergelijke gebruiker? Is het het geld waard? En, ik heb zelf al uitgebreid gezocht maar heb het niet gevonden, is iemand bekend met een laptop die een i3-6100U, 8GB RAM, een mat touchscreen, 8GB RAM en een SSD van 128GB heeft, voor een vergelijkbaar kostenplaatje?

Alvast bedankt!

  • dennisdennis12
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 25-11 18:43
Je weet dat die yoga ook een glanzend scherm heeft?

Tevens zou ik kiezen voor de i3 want die is wat sneller dan de pentium.

[ Voor 13% gewijzigd door dennisdennis12 op 08-06-2017 23:02 ]


  • djaah
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 20-12-2024
Dat is gek, daar hebben we ze juist op geselecteerd. Bij beide laptops staat in de specificaties dat het om matte schermen gaat.

  • The_Thijs©
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 13:03
Naar mijn weten bestaan er zelfs geen matte touchscreens...

daag


  • thijmentermaat
  • Registratie: Juni 2017
  • Laatst online: 09-07-2021
Voor de applicaties die je vriendin gaat gebruiken zou ik gewoon een standaard i3 laptopje halen en dan het liefst met SSD (dit verschil merk je zeer goed) en de hardeschijf gaat snel kapot als je de laptop voor school nodig hebt en hem de heletijd in je tas moet doen

Verwijderd

@djaah Matte Touchscreens? Ik heb er nog nooit van gehoord en ben het dus met @The_Thijs© eens.

Touchsreen in combinatie met een mat scherm? Ik heb er nog nooit van gehoord, maar misschien heb ik het mis. ;)

  • Daniel_Elessar
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 02-01-2022
Er bestaan inderdaad geen matte touchscreen laptops. Dit in verband met het van je vingers. Dus het wordt of een touchscreen of een mat zonder touch.

De i3 is inderdaad ook iets sneller dan een pentium processor.


Daarnaast kan ik nog altijd niet begrijpen dat er bedrijven zijn die mensen zelf laptops laten kopen​ en daar dan maar weinig aan willen geven. Je personeel is toch productiever met goede spullen of zie ik dat verkeerd?

Someone now is screaming as the flames fly high.. PSN: DanielElessar

Pagina: 1