EddoH schreef op woensdag 24 mei 2017 @ 16:55:
[...]
Waarom zouden ze die CPU/GPU power dan inzetten voor fps denk je en niet voor andere zaken? Wat zou er anders zijn dan met de huidige generatie?
Het kost nu niet meer moeite en keuzes dan een situatie met meer power. De keuze is hetzelfde: willen we een game die niet heel veel mooier is dan de games die we al kennen maar wel 60fps haalt, of willen we een game die nieuwe grafische hoogstandjes laat zien.
Ik denk niet dat die keuze ooit anders wordt.
Grafisch zal altijd de boventoon voeren, dat is immers veel meer zichtbaar. GTA 5 was 24-25 en ging naar 30, wereld van verschil qua graphics. Hoewel de PC over de 60fps kon, moest ik de grafische details zover omlaag schroeven, dat mij die 60fps absoluut niet meer waard was (wel even eerlijke vergelijking qua budget).
En dan kom je bij hetzelfde probleem, stel dat er een Ryzen/Vega console komt, die 4k/60 kan draaien op acceptable grafische settings.. wat moet dat kosten? Nu zie je mensen al moeilijk doen als een Scorpio 500+ gaat worden, een Ryzen/Vega zal daar nog een flink stukje overheen gaan, dan opeens is het wel waard? Tuurlijk, voor de mensen die 1200 euro voor een PC ook goed vinden, geen probleem, maar console blijven nog altijd een stukje mainstream.
Enige wat ik hoop, geef de mensen een keuze.
Geen enkele multiplayer die nu 30fps is, zal 60fps gaan krijgen op de Pro of Scorpio, ongelijkheid bij de spelers wil niemand (grappig, want op PC is dit normaal). Andersom zijn er wel games die 60fps zullen worden en de focus dus ook 60fps door zal worden gezet naar de Pro en Scorpio, zoals Killer Instinct, Tekken of Forza en in de devstream van Warframe hebben ze ook aangegeven dat als zij gaan werken voor de Scorpio update, zij 60fps toelaten als dit mogelijk is.
Eigenlijk is het per saldo puur bij PVP based shooters (waar ook Destiny een groot deel van is), waar de kans aanzienlijk groter is dat er een 4k/30fps lock gaat komen, of dat de SP mode misschien enkel hogere optie gaat worden.
Zijn theorie over de CPU power is ook maar half waar, zijn voorbeeld van Destiny is scheef, die hele engine is vanaf de grond af gemaakt op basis van 30fps, als aan de andere kant een Turn10 dit blijkbaar wel kan (met zelfs overhead). Optimalisatie is key, er zijn te veel games die zeer brakke CPU/GPU balance hebben dat je zelfs met een Ryzen/Vega geen 4k/60fps zou kunnen halen zonder met bakken geld rond te gooien voor een stukje hardware. Maar wederom daar is hetzelfde principe, meer eyecandy op 4k/30fps is meer wenselijk dan puur die 60fps aan te willen tikken.
Enige vraag die zal blijven, waar ze bij Sony ook mee zijn begonnen, wat gaat de Scorpio en devs doen voor de 1080p output spelers, meer eyecandy dan 4k, hogere fps? Of gewoon niets? Ik zal toch niet snel overstappen naar 4k, dus voor mij zal enige wat interessant is nog steeds gewoon 1080p blijven.
[
Voor 6% gewijzigd door
SinergyX op 24-05-2017 17:24
]