Het verschil is niet nihil, het is helemaal niets. Je hebt alleen wat aan meer geheugen als je het ook echt gebruikt. Gebruik je bij een bepaald spel 2GB dan is 4GB exact even snel als 8GB. Dat extra geheugen doet niets dus word het er ook niet sneller op. Wat wel en verschil kan zijn is hoger geklokt geheugen of een core die hoger geklokt is. 2GB, 4GB of 12GB zegt niets over de snelheid. Net zoals een PC met 64GB RAM niet sneller is dan een PC met 8GB als het totale gebruik maximaal 7GB is.
Verder zal je op dit moment op 1080p met geen enkel spel te kort hebben aan 4GB. Ik game zelf op 3440x1440 en zelfs dan is 4GB zat. 8GB of meer word leuk op 4K en het is natuurlijk wel toekomstbestendig.
Het verschil is dus niet nihil of klein, er is geen verschil. Door te zeggen dat er een nihil of klein verschil is wek je de suggestie dat het uitmaakt, ook is het maar weinig, maar dat is dus niet zo. Iets sneller geheugen maakt wel uit, de hoeveelheid niet. Tuurlijk kan je voor de toekomst voor 8GB gaan, maar op dit moment is het nutteloos.
[
Voor 8% gewijzigd door
PilatuS op 17-05-2017 14:46
]