wanneer hd's uit voorzorg vervangen?

Pagina: 1
Acties:

  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 07-01 17:20
Ik heb nu dus een bare metal xpenology nas met 4x 1,5tb samsung hds in raid 5. Dat geeft in totaal 4tb opslag waarvan nu bijna 2tb in gebruik is
Nu hebben 2 van de schijven al bijna 50000 draaiuren en de andere 2 rond de 30000 draaiuren.
De smart test geeft aan dat 1 van de schijven met 50000 uur al wel 22x een herverbinding is geweest. Voor de rest niks.
De nas wordt gebruikt om muziek video tvopnames data en software op te slaan. dus van intensief gebruik is geen sprake maar dagelijks gebruik wel.
Omdat ik mn nas wil virtualiseren vroeg ik me af of het verstandig is om de hds te vervangen gezien het aantal draaiuren. Wat is jullie mening daarover?

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
De meeste HDD's blijven gewoon lekker draaien ook al zijn ze wat ouder. Bij nieuwe schijven loop je misschien zelfs meer risico op defecten. Ik zou schijven alleen vervangen als ze kapot zijn of niet groot genoeg meer zijn. Preventief vervangen maakt je NAS niet meer betrouwbaar.

Verder zorg gewoon voor een goede backup. Een NAS is ook gevoeling voor cryptolockers. Ook een keer een goede blikseminslag of brand is een risico. Een offline backup is sterk aan te raden en dan het liefst op een andere locatie.

[ Voor 10% gewijzigd door PilatuS op 12-05-2017 17:26 ]


  • RGAT
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online
iid pas vervangen als het nodig is, bijvoorbeeld als de monitoring aangeeft dat de disk ineens anders presteert of gewoon kapot is.
Verder hoop ik dat je een goede backup hebt, 1.5TB disks rebuilden kan even duren, als in die tijd een tweede disk kapot gaat ben je alsnog alles kwijt :/

Fixing things to the breaking point...


  • jwvdst
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 07-01 17:20
die backup heb ik nu nog niet.
en om die backup mogelijk te maken moet ik wel investeren in hd's
Ik zit dan te denken om de oude nas te laten voor wat het is en dan een nieuwe HD te kopen van 3 of 4tb en deze in mn esxi server te zetten en deze dan dagelijks te backuppen naar mn oude nas die dan op gezette tijden in en uitschakelen. Op deze manier heb ik nagenoeg geen downtime van mn nas

  • unezra
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 15-01 20:21

unezra

Ceci n'est pas un sous-titre.

Ik zou NOOIT HD's preventief vervangen, da's echt geld weggooien. Je kunt niet tevoren voorspellen wanneer ze stuk gaan en de kans is bijna net zo groot dat ze het na 3 maanden begeven, als dat ze 30 jaar mee gaan.

Zorg voor een goede backups en automatiseer dat proces.
Zet idealiter je backup buiten de deur. Backup beschermt je namelijk wel tegen hardware falen, malware en andere dingen maar fikt je huis af of word de boel gejat, ben je het alsnog kwijt tenzij je data ergens anders staat.

(Buiten de deur kan ook zijn: in je tuinhuisje.)

Ná Scaoll. - Don’t Panic.