Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • jusv
  • Registratie: November 2016
  • Laatst online: 24-09 17:10
Ergens na de zomer zal ons nieuwbouwhuis opgeleverd gaan worden. Onlangs kreeg ik een bericht dat er een 2 x 260 wp installatie geplaatst zal worden. Waarschijnlijk zal dat te maken hebben met een bepaalde richtlijn die ze net niet halen.

Het betreft een plat dak, redelijk uit het zicht, zonder schaduw. Nu heb ik gevraagd wat ze gaan leveren en wat het zou kosten om het systeem direct uit te laten breiden van de 2 panelen die ik standaard krijg. Ik heb de volgende meerprijzen doorgekregen:

Van 2 PV panelen naar 4 PV panelen van elk 260 WP. € 2.200,-- incl. BTW.

Van 2 PV panelen naar 6 PV panelen van elk 260 WP. € 3.350,-- incl. BTW.

Van 2 PV panelen naar 8 PV panelen van elk 260 WP. € 4.200-- incl. BTW.

Ik heb me ingelezen en volgens mij zijn deze prijzen veel te hoog, zeker als je bedenkt dat een groot deel van de kosten van de installatie (en kleine omvormer) al bij de 2 PV zou moeten zitten.

Welke types, omvormer, etc beantwoorden ze niet.

Nu mijn vraag: als het klopt dat deze prijzen veel te hoog zijn, waar moet ik rekening mee houden als ik het na oplevering wil laten uitbreiden door een andere partij? Kan ik op een of andere manier het leven van de tweede installateur veel makkelijker maken bij een uitbreiding?

Ik ga nogmaals types opvragen, want wellicht kan ik alvast de omvormer upgraden?

Bedankt alvast voor jullie mening!

  • AUijtdehaag
  • Registratie: Oktober 2006
  • Niet online
Zorgen dat je ergens anders mee wel de EPC haalt.
Douche wtw, balansventilatie, nog betere isolatie, etc
Een l/w warmtepomp niet, anders geen subsidie.

En dan naderhand een fatsoenlijke PV installatie wegleggen is vele malen goedkoper en makkelijker.

En wat had je zelf al gevonden?
https://gathering.tweaker...&keyword=epc+zonnepanelen

Absurde prijzen en verouderde pv panelen krijg je nu, vergeleken met dit.
http://www.sun-solar.nl/i...e-3010-incl-btw-sunsolar/

[ Voor 42% gewijzigd door AUijtdehaag op 27-04-2017 12:39 ]

PVOutput Github - Div ESP TK: MHI - Clack - Marstek


  • TWyk
  • Registratie: April 2016
  • Laatst online: 18-09 14:00
Die prijzen zijn absurd.

  • SH007
  • Registratie: November 2001
  • Niet online
Helaas is dit de praktijk bij nieuwbouwhuizen. De VEH had laatst een overzichtje met gemiddelde meerprijzen bij nieuwbouw per paneel, dat kwam rond de 750 euro uit. Kennelijk willen de projectontwikkelaars/aannemers gewoon dik verdienen of anders doen ze het liever niet.