Zoals genoemd kan je via SNMP apparatuur uitlezen en met PRTG plotten in grafieken. Dit werkt eigenlijk altijd wel.
Ondersteund je apparatuur dingen als Netflow (Cisco), S-Flow (HP), J-flow (Juniper) of andere varianten, kan je ook bekijken waar het verkeer uit bestaat. ( Maar ik denk niet dat je deze mogelijkheid hebt.)
Je kan bij Meraki evaluatie apparatuur
aanvragen. Je hangt dan bijvoorbeeld een
MX64 in het netwerk om te kijken
wat er over de lijn gaat. Hiermee heb je ook inzicht in welke aplicaties er over de lijn gaat. (Hoeveel Skype, Youtube, Netflix, Dropbox, etc. gebruikt wordt.) Je kan ook bepalen of de straalverbinding dicht getrokken wordt en wat dan de impact is voor gebruikers. Dat er beperkte bandbreedte is voor bijvoorbeeld email of Dropbox, kunnen mensen wel mee leven; Dat web-browsing traag is, Skype of Netflix gaat stotteren accepteren de meeste mensen niet.
Op basis van het monitoren van de internet verbinding, kan je daarna bepalen hoe snel de glasvezel internetlijn moet worden. Tijdens drukke tijden (regenachtig weer tijdens het hoogseizoen) kan je het verkeer monitoren.
Vanaf de MX84 en hoger hebben de security appliances een hard disk en kan je een transparante proxy configureren voor lokale caching. In de praktijk is dit maar beperkt nuttig, omdat steeds meer verkeer HTTPS (encrypted) of video is.
Een MX64 doet 250Mbps, voor een gigabit lijn heb je een MX400 nodig, wat een prijzig verhaal wordt.
(20k of
500,- per maand als lease.) Goedkoopste is een gigabit 8 poorts Meraki switch. Deze geeft ook
L7 inzicht. Je kan er wel wat QoS meer regelen, maar
advanced shapen is niet mogelijk.
Met Meraki access points kan je ook paywall (creditcard) en zelfregistratie inregelen (Meer bandbreedte als je betaald voor Wifi.) Dit zit helaas niet op de MX security appliances. Een splashpage en optionele Facebook login kan je er wel mee regelen.