Ik ben wat aan het experimenteren met een Raspberry Pi 3 en LibreELEC (Kodi). Ik zou graag de Pi starten met een afstandsbediening. Daarvoor zoek ik de "beste" oplossing. Ik heb wat verstand van linux, durf een soldeerbout aan te raken, maar ik ben geen electrotechnicus.
De puzzels waar ik aan gedacht heb en in het kort wat ik er op gevonden heb:
De puzzels waar ik aan gedacht heb en in het kort wat ik er op gevonden heb:
- Pi start automatisch als de TV start op basis van een signaal op de HDMI kabel.
De TV start wel automatisch als ik de Pi aanzet. Omgekeerd heb ik geen enkele informatie kunnen vinden. Ik gebruik een Samsung met CEC ondersteuning. De CEC werkt overigens prima en geeft de signalen van de afstandbediening netjes door naar de Pi. - Misschien kan er iets gedaan worden door een infrarood ontvanger op de "run" aansluiting te plaatsen.
Ik vermoed dat dit kan werken voor het aanzetten. Nadeel is dat als dit werkt, de Pi een reset krijgt wanneer je hem uit probeert te zetten. Bovendien vermoed ik dat je een batterij nodig hebt om een eventuele ontvanger zijn werk te laten doen. Kortom verre van optimaal. - Mogelijk kan een USB-poort gebruikt worden om een ontvanger in te steken.
Op de USB-poort kan in ieder geval een extra infrarood- of een radiografische-ontvanger/dongle geplaatst worden. Deze werkt als de Pi aan staat. Als de Pi uit staat, staat er waarschijnlijk gewoon geen stroom op de USB-poort en dus kan de Pi ook nooit gestart worden. Dit is echter mijn veronderstelling en dit heb ik nergens bevestigd gezien. - Iets op de GPIO headers
Het is goed mogelijk om een infrarood ontvanger aan te sluiten. Ik vermoed echter dat dit niet werkt als de Pi uit staat.
Ik vond ook dat je pin 5 en GND zou kunnen gebruiken om een infraroodontvangen op aan te sluiten. Hoe dat precies moet weet ik dan weer niet.
Verder bestaat er een Remote Pi Board. Geen idee waarom dit product wel zou werken en wat er dan bijzonder aan is. Ik kan verder ook geen andere varianten vinden. - Pi aansluiten op USB van televisie
Dit was eigenlijk een oplossing die ik pas las tijdens het schrijven van dit stuk. Ik heb geen idee of dit werkt. Een USB-poort levert 5 volt, maar ik weet niet of hij 2,5 ampere haalt.