Rmg schreef op woensdag 29 maart 2017 @ 11:38:
[...]
Met 50 procent fout op een 2% steekproef? geloof je het zelf?
Sowieso is de reden dat mensen geen bezwaar aanmaken zelden "omdat het klopt", maar eerder
- Ze weten niet dat het kan
- Het scheelt te weinig
- De WOZ is al lager dan de taxatie.
Er zijn gemeentes die teveel geld innen en te weinig, beiden is een probleem.

Als je geen bezwaar maakt dan denken ze in beide gevallen "Prima, waarom meer moeite doen". Zonder die financiele prikkel veranderd er niets aan (lokale) overheid. Zie ook de vergoedingen voor WOB verzoeken.
50% fout op een 2%
niet-representatieve steekproef ja. Ik kan je ook 2% uit de hele populatie laten zien waarbij er 0% fout is. Volgens jouw redenatie kan het dan niet anders of de andere 98% moet dan ook wel 0 fouten bevatten...
Die 2% maakt bezwaar om een bepaalde reden, en is dus niet representatief voor de gehele populatie.
En de rest van je post is vooral vanuit een onderbuikgevoel geschreven heb ik het idee... ooit al eens getoetst of dit klopt? Niets is zo hardnekkig -maar tegelijkertijd zo moeilijk objectief te meten- als de onderbuik. Zoals gezegd heeft een gemeente er niets aan om WOZ-waardes structureel te hoog vast te stellen; zij krijgen maar relatief een laag bedrag aan belasting binnen en de bezwaren die het oplevert kosten dan veel te veel. Vervolgens bepaalt de gemeenteraad uiteindelijk de tarieven, niet de ambtenaren. De raad is een gekozen volksvertegenwoordiging, dus daar mag je zelf ook invloed op uitoefenen. Wat let je?
Tot slot, de opbrengsten van een gemeente worden slechts voor een klein deel gevormd door de OZB. Denk aan maximaal 10-20% van alle inkomsten. Veruit het grootste deel van de inkomsten (>60-70%) komt uit het gemeentefonds van het Rijk. Die OZB is dus bij lange na niet voldoende om gaten in de begroting te kunnen dichten. Dan zou je hem als gemeente minimaal moeten verdubbelen ofzo, en daar gaat natuurlijk geen mens mee akkoord. Die paar procent levert gewoon geen drol op uiteindelijk.
En wat heeft de WOB hiermee te maken eigenlijk?
macnerd schreef op woensdag 29 maart 2017 @ 12:11:
[...]
Een jaar of 5 geleden (nog midden in de crisis dus) was de WOZ-waarde van mijn toenmalige woning verhoogd, terwijl 2 referentiewoningen gedaald waren en de derde referentiewoning gelijk bleef in waarde. Uiteraard bezwaar gemaakt,
want mij ontging de logica. Bezwaar werd afgewezen zonder een fatsoenlijke reden... iets in de trant van '
je begrijpt het niet'.
Het huis stond in de verkoop en daarom heb ik er verder geen werk van gemaakt. Later dat jaar is het huis verkocht, maar wel voor minder dan de WOZ-waarde.
Dat klopte dus? Als je nu niet kunt uitleggen waarom de gemeente jouw bezwaar afwees, kun je ook niet zeggen dat ze fout zitten! Dat je huis vervolgens voor minder dan de WOZ waarde wordt verkocht, zegt niets. Dat hangt namelijk van zoveel factoren af, niet in de laatste plaats van jou als verkoper.
[
Voor 17% gewijzigd door
Icephase op 29-03-2017 12:47
]