Taalinstellingen windows 10 verdwenen na mw en reinstall os

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mvandertuin
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 04-09 17:27
Ik meld mij met een bijzonder doch vervelend probleem. Een aantal dagen geleden ontdekte ik het volgende stukje mallware: de standaardzoekmachine was veranderd in een schimmige variant. Ik maakte allen gebruik was windows built-in beveiliging, maar na een download en scan met malwarebytes bleek de pc verre van schoon.

Na wat scans en fixes, vanmorgen mijn pc verlaten in de veronderstelling dat hij schoon was. Terug van werk constateer ik dat mijn cijfers nu standaard symbolen worden en een klik met de muis selecteerd alles binnen bijvoorbeeld een webpagina. (Alsof je alles selecteerd, maar niet de knop ingedrukt houdt).

Zelf een herinstallatie van windows heeft dit niet gefixed en de drivers zijn up to date.

Ik zoek naar de taalinstellingen, maar binnen het instellingen scherm "tijd en taal" kan ik geen toetsenbordinstellingen aanpassen. Ook opent in een browser geen nieuw tabblad, maar een nieuwe pagina.

Eea maakt het beestje amper bruikbaar.

Any thoughts?

(Edit). Ik zie overigens dat de installatie niet clean is. Via windows zelf kon ik echter geen download vinden voor bijvoorbeeld een install per usb. Alleen als executable.

[ Voor 8% gewijzigd door mvandertuin op 18-03-2017 22:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superkanjo
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 03-10 11:52
mvandertuin schreef op zaterdag 18 maart 2017 @ 22:17:
(Edit). Ik zie overigens dat de installatie niet clean is. Via windows zelf kon ik echter geen download vinden voor bijvoorbeeld een install per usb. Alleen als executable.
Je moet zoeken op Media Creation Tool.

https://www.microsoft.com/nl-nl/software-download/windows10

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mvandertuin
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 04-09 17:27
Dank. Ik heb je advies gevolgd en een clean install gedaan, maar het euvel blijft.

Edit: Solved. Het lijkt er op dat mijn toetsenbord het gaat begeven. Dit zorgt ervoor dat windowd een bepaalde instelling forceerd, waardoor de linker shift toets automatisch ingedrukt is. Ergo, een druk op 1 maakt !.

Ik moet dus een nieuw plankje aanschaffen. Beetje zonde van de re-install ( oude 8.1 licentie gebruikt en alles gewiped), maar de performance is wel weer beter. :)

[ Voor 70% gewijzigd door mvandertuin op 19-03-2017 10:42 ]