Warmte geleidende lijm of tape ???

Pagina: 1
Acties:
  • 1.440 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGrimReaper
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

TheGrimReaper

zeg maar gewoon Tom :)

Topicstarter
Weet iemand waar ik warmte geleidende tape of lijm kan bestellen om heatsinkjes op een chip vast te zetten ?

Bij een electronika zaak hier in Groningen (okaphone) hadden ze het niet en konden ze er ook niet aan komen Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/frown.gif

= TheGrimReaper op tweakers


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGrimReaper
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

TheGrimReaper

zeg maar gewoon Tom :)

Topicstarter
Weet dan niemand het ?

= TheGrimReaper op tweakers


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tonton
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 09-05 10:16
koop bij coolingstore.com Arctic Silver Thermal Compound en zet hem op een andere manier vast Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif
daar hebben ze trouwens ook tape

3M 0.005' x 3/4' Thermal Tape (6-inch strip)
'Frag Tape'

PC: LianLi O11D evo, Corsair HX1500i, Asus ROG gaming Z790-A, i7-14700KF, 48GB DDR5 Corsair PC7400, MSI RTX4090 Suprim, Samsung 990pro 1+2TB, LG 42OLEDC4 *** HCS: LG 83OLEDG2, Marantz Cinema 40, B&W (702S2 HTM71S2 705S2 DB4S), Project X2B-at33ptg2, DS3B


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 5489

Bij www.informatique.nl hebben ze 'Tennmax thermal adhesive tape', 6 stukjes (3 x 3 cm) voor 20 piek.

Dat tape heeft een zilverkleurige kant en een witte kant. De zilverkleurige kant plak je op de chip, nadat je het plastic velletje van het tape afgehaald hebt natuurlijk. Dan moet je de lucht tussen chip en tape 'wegduwen'. Volgende stap is dan volgens de beschrijving het verwijderen van het plastic velletje aan de witte kant, waar de koeler dus moet komen. En dan pleer je de koeler erop, en klaar. Werkt fantastisch.....

.... in de beschrijving. De dag nadat het spul binnengekomen is met de post bereid ik mij voor op een avondje huisvlijt. Mijn ervaring met het proberen van het installeren van een 486-koeler (dus met fan) op de BX-chip van mijn BE6-II:

-------------------------------------
Het komende verhaal is behoorlijk lang. Wil je alleen maar mijn mening weten, scroll dan door naar de onderste alinea.
-------------------------------------

Ik sloop het moederbord uit de kast, wip het standaard BX-heatsinkje er van af, maak de chip schoon met nagellak-remover (70% alcohol, werkt prima), maak 486-koeler ook schoon, en ga Home Improvement kijken terwijl de boel opdroogt.

Leg theedoek op aanrecht, knip alle lichten in de keuken aan (je moet wel kunnen zien waar je mee bezig bent), leg mobo op theedoek. Haal plasticje van stuk tape, plaats tape op chip, wrijf een minuutje, probeer de plastic van de andere kant te halen. Lukt niet, want tape laat los. Plaats tape terug, wrijf 2 minuten, probeer nog een keer plastic eraf te trekken, tape laat weer los.

Raak geïrriteerd, pleur er een nieuw stuk tape op, wrijf 3 minuten, pak blokje hout uit de schuur, pak een stapel opgehaalde schoolboeken voor komend jaar. Plaats houtblokje op tape, plaats boeken op houtblokje, gezamenlijke massa: een kilo of wat. Ga in de kamer een random actualiteiten-programma kijken (even tussendoor: die Russen in die onderzeeer zijn allemaal dood Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/frown.gif ).

Kom na een minuut of 20 weer terug, probeer plasticje van de tape te trekken, tape laat WEER los, onderdruk de neiging om de hele meuk tegen de muur te slingeren (moederbord is niet goedkoop Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif ). Ga in huiskamer lopen eikelen, geef antwoord op vraag van vader die wel wil weten waar je mee bezig bent, omhels diezelfde vader nadat hij het woord 'secondenlijm' heeft uitgesproken. Zet schuur op de kop op zoek naar secondenlijm, kom na een kwartier met bezwete kop naar buiten, wordt boos op vader die doodleuk zegt dat er geen secondenlijm in huis is. Fiets naar ome Jan, neem tubetje secondenlijm in ontvanst, fiets naar huis.

Kom ondertussen op het lumineuze idee om eerst eens te proberen of de 486-koeler überhaupt wel past tussen de BX en de Golden Orb. Kom er vervolgens achter dat het niet past. Denk aan wat je al had kunnen doen in die 2 uur dat je hier nou mee bezig bent. Kom op het idee dat de heatsink op je nieuwe Asus V7100 wel iets groter is dat dat groene ding dat standaard op de BX-chip zit. Sloop heatsink van V7100, plaats op BX-chip, wordt blij omdat het ook nog past t.o.v. de Golden Orb.

Maak BX-chip weer eens schoon, haal tubetje Arctic Silver op, doe op elke hoek van de BX-chip een minuscuul druppeltje secondenlijm, en middenin een beetje Arctic Silver. Plaats V7100 heatsink en druk een secondetje aan.

Maak vervolgens video-chip schoon, herhaal het ritueel, pleer 486-koeler op Geforce2 MX-chip.

Schroef de boel weer in elkaar, en zie dat in Windows de chipset-temperatuur met 3 - 3,5 graden is afgenomen. Voer in BIOS de FSB op van 135 naar 140, zie de computer creashen tijdens het starten van Windows. Hoog het I/O voltage op naar 3,8V, start Windows op, start SETI@home, laat de hond uit. Kom na een minuut of 20 weer, zie dat de boel nog steeds draait, chip-temp is nog steeds 2,5 - 3 graden lager dan normaal. Reset en gooi in het BIOS de FSB op 143 en de spanning op 3,9V, start Windows op, zet de slider van de videokaart op 220 (i.p.v. 190). Start 3DMark2000, zie allerlei strepen op beeld, schroef videoklok terug naar 210, run 3DMark, win 300 punten ten opzichte van normaal.

Tweak nog een beetje totdat je op een stabiel systeem komt met een 143 Mhz FSB (930 Mhz processor), met 3,9V I/O voltage; en een V7100 op 212/210.

Moraal van dit (hele lange) verhaal: Koop niet van die Tennmax-troep, het is meuk-zooi. Secondenlijm + koelpasta is een snellere en goedkopere manier.

mARCO

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Harmen
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 09-05 21:38

Harmen

⭐⭐⭐⭐⭐⭐

The Crazy Adventures of Marco Koenderink!!! Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/biggrin.gif

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/wink.gif

Whatever.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGrimReaper
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

TheGrimReaper

zeg maar gewoon Tom :)

Topicstarter
Ok bedankt voor jullie tijd (en het vele typ werk Marco).

Wordt morgen dus gewoon lekker met pasta en secondelijm klooien.

(topic kan dicht)

= TheGrimReaper op tweakers


Anoniem: 9971

BISON ELECTRO LIJM, met zilver bestandelen!

Anoniem: 5489

En waar haal je die smurrie, en wat kost dat zo'n beetje?

mARCO

Anoniem: 9971

Praxis, bijna elke doehetjezelfmaar winkel. Wat het kost, 3jaar geleden ong. 25 piek, nu ? (flesje met penseeltje)
Je kan er ook kleine reparaties mee uitvoeren en is redelijk hittebestendig.

  • smokey
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 08-05 23:57
seconde lijm zou ik niet doen gleid niet zo goed warmte en het moet ook tegen de hitte kunnen. beste werkt inderdaad arctic silver (www.oc-shop.nl) maar dat werkt niet als lijm

Anoniem: 5489

Precies, een heel klein minuscuul druppeltje secondenlijm op de hoekjes van de chip, en dan koeldrab in het midden. Arctic Silver werkt inderdaad het beste.

mARCO

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 301

Lamaar...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGrimReaper
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

TheGrimReaper

zeg maar gewoon Tom :)

Topicstarter
Jullie mogen van mij nog wel ff doorgaan maar de heatsinkjes zitten er al op Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif

heb een oude slot 1 cooler in stukken gezaagd en die op het geheugen van mijn geforce mx geplakt en een fan op de core. Nu i sff kijken waar we kunnen komen Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif

= TheGrimReaper op tweakers


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9583

Mwoa, ik vind die fragtape van tenmaxx best werken. Ik heb een Hercules Gforce2 32 MB en ik kreeg het geheugen niet boven de 380Mhz zonder storing te krijgen. Heatsinkjes eraf gesloopt, fragtape ertussen gestopt en heatsinkjes erweer opgeplakt. Nu draait ie stabiel op 415Mhz. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/smile.gif Toch weer 5 fps meer in Q3 1024x786x32. Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/g/forum/g/smilies/wink.gif
Pagina: 1