[Bug] Caching probleem in foto-album / forum

Pagina: 1
Acties:

  • thegve
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 21-10 19:00
Ik heb net een reply gedaan in het forum met een plaatje via de foto album optie. Ik zag dat mijn e-mail adres in het plaatje stond, dus ik heb een nieuwe versie geupload door het plaatje te overschrijven/vervangen.
Nu stond er wel een nieuwe versie in het album, maar niet in het forum topic. Vervolgens heb ik opnieuw de embed code gecopy/paste, nog steeds de oude versie. Dacht zal wel liggen aan een caching iets, maar een uur later kreeg ik een DM van een hulpvaardige medetweaker dat mijn adres er nog in zat, dus er gaat volgens mij echt wel iets mis.
Forum reply geupdate door de embed code weg te halen, en opnieuw geupdate met weer terug plakken, hielp ook niet.
Uiteindelijk verwijderd en opnieuw geupload als nieuw plaatje, dat hielp wel.

Ik kan dit niet echt handig reproduceren zonder het forum vol te spammen denk ik, maar ben er vrij zeker van dat het niet aan mij ligt.

  • Hero of Time
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 21:29

Hero of Time

Moderator LNX

There is only one Legend

Plaatjes worden ook aan de server kant gecached en daar zit ook een timeout op. Als je een plaatje bijwerkt in je fotoalbum, dan duurt het dus zo lang als de timeout totdat je de nieuwe versie ziet.

Niet echt een bug.

Commandline FTW | Tweakt met mate


  • ACM
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

ACM

Software Architect

Werkt hier

Hero of Time schreef op zondag 1 januari 2017 @ 23:24:
Plaatjes worden ook aan de server kant gecached en daar zit ook een timeout op. Als je een plaatje bijwerkt in je fotoalbum, dan duurt het dus zo lang als de timeout totdat je de nieuwe versie ziet.

Niet echt een bug.
Op zich is het natuurlijk in zoverre een bug (van het platform als geheel) dat we dan ook moeite moeten doen om te voorkomen dat iets onnodig wordt gecached. In dit geval kunnen we dat (deels) oplossen door de publieke link te veranderen.

Maar eerlijk gezegd vind ik de 'afbeelding vervangen'-optie sowieso een rare feature. Dit probleem wordt tenslotte ook voorkomen door die optie te verwijderen, zodat gebruikers gedwongen worden de oude afbeelding te verwijderen en een nieuwe te uploaden.