Dat. Het is apparatuur van je werkgever en, mits aangekondigd, mag je werkgever dat verkeer monitoren en analyseren. Dat gebeurt ook. Ze zullen niet snel je persoonlijke whatsappjes gaan zitten bekijken, maar er is bedrijfsbelang om verkeersstromen te bekijken. Als jij malware binnen haalt, overlast veroorzaakt of met je activiteiten (applicaties, websites die je bezoekt, etc) gevaar oplevert voor het bedrijf of de systemen, is het redelijk dat de beheerders dat proberen te voorkomen. Niet alleen door afspraken te maken daarover, maar ook door technische maatregelen zoals inspectie van het verkeer en het afschermen van zaken.
Toestel blijft eigendom van de werkgever en gebruik hem dan ook als in hoedanigheid van een werknemer. Moment dat je gaat twijfelen, niet doen. Meeste bedrijven waar ik langskom hebben sowieso een open/gast-netwerk dus als het even kan gebruik je voor privé je eigen toestel ook op het werk.
Wij hebben ook zo'n gastnetwerk, maar geven nadrukkelijk aan dat wij de verkeersstromen analyseren als dat nodig is. Het is een apart netwerk (vlan) dat geen verbinding heeft met ons kantoornetwerk, maar het gaat nog steeds wel over dezelfde internet verbindingen naar buiten. Wij zitten niet te wachten op dat iemand door malware op zijn telefoon, bij onze ISP er voor zorgt dat we worden afgesloten of dat bijvoorbeeld onze versturende mailserver op een blacklist terecht komt.
Maak niet de vergissing om bijvoorbeeld 'zakelijke' whatsapp met je normale toestel te gaan verweven.
In bepaalde gevallen wordt de al dunne scheidslijn van werk/werk ruimschoots overschreden cq komt niet langs het bedrijfsfilter.
Om discussie te voorkomen heb ik vanaf het begin af aan 2 toestellen. 1 privé, 1 zakelijk. Zakelijk toestel heb ik zuiver voor zakelijke dingen, privé gebruik ik privé. Zakelijk toestel word door mijn werkgever betaald, privé toestel door mijzelf. (Heeft ook een ander groot voordeel: Als ik op vakantie ben gaat 'ie uit, is het na werktijd ligt 'ie meestal buiten gehoorafstand.)
Nu moet ik wel zeggen dat de scheidslijn werk/privé soms wat vaag is. Bijvoorbeeld bij activiteiten op Tweakers of FB lopen werk en privé nogal door elkaar heen. Net zo goed als dat ik privé na denk over dingen op mijn werk en discussies over werk-gerelateerde zaken, ben ik tijdens werktijd soms bezig met ICT gerelateerde privé zaken.
In principe word ook dat verkeer gemonitord. In mijn geval zit in ik de luxe positie, dat ik 1 van de 2 mensen ben die dat verkeer technisch *kunnen* (en ook mogen) monitoren.
Ná Scaoll. - Don’t Panic.