rnenator schreef op woensdag 21 december 2016 @ 15:18:
Ik zat vorig jaar rond deze tijd in dezelfde situatie, toen naar de mediamarkt om de hd141 aan te schaffen maar toen was de BTW weg ermee actie, waardoor de
hd26 dezelfde prijs had. Volgens mij zijn die BTW acties elke keer eind januari, dus misschien de moeite om nog even te wachten.
Ik denk dat je nog wel positief verrast gaat zijn door de kwaliteit van zo'n projector.
Beide beamers zijn dik prima om mee te gamen. Ze maken niet zoveel geluid en zijn redelijk compact. De lichtopbrengst is gigantisch. Zelfs overdag met indirecte zon is het nog goed zichtbaar. Maar donker is natuurlijk het mooist.
Het enige waar je rekening mee moet houden is dat de projectieafstand van 3 meter niet voor zo'n heel groot beeld zorgt. Misschien dat er nog beamers zijn met een gunstigere projectieverhouding (Throw Ratio 3). Je kan op deze site een berekening doen:
http://www.projectorcentr...projection-calculator.htm
Een ander ding dat mij nogal verbaasde is hoe hoog zo'n beamer schijnt. Als je em op schouderhoogte naast je neer zet, schijnt de lamp op het plafond. Dit is wel te corrigeren, maar gaat ten koste van de grootte van je beeld. Het is eigenlijk het beste om hem op het plafond op te hangen.
Optoma is wat mij betreft wel een aanrader. Geen ervaring met de hd142, maar hd141 en hd26 zijn goede beamers.
Youtube is ook nog wel een plek om een beetje gevoel te krijgen wat zo'n beamer doet:
YouTube: Optoma HD142X 1080p 3D DLP Home Theater Projector Review
Bedankt voor de uitgebreide reactie.
Kosten maken me niet zoveel uit, maar het belangrijkste is een goede keuze maken, niet 'zo snel mogelijk' een beamer aanschaffen.
Dat de kwaliteit me mee mogelijk mee gaat vallen is alleen maar mooi natuurlijk!
De kamer waar ik hem op ga plaatsen is de zolder. Deze heeft een ruime dakkapel met rolluik, dus ik kan het er goed donker maken.
Ik was inderdaad ook van plan hem 'aan het plafond' op de hangen, maar ik denk dat ik toch het e.e.a. wat duidelijker maak met wat foto's:
Op de eerste foto is de muur (deels) te zien waar ik het scherm op wil hangen. net onder de bovenste balk (rechts zit er nog een) is een breedte mogelijk van 230 cm. Dit komt dan neer op een hoogte van 210 cm tot de grond.
Bovenin de foto zie je een balk waar ik de beamer aan wilde hangen. Deze hangt op iets minder dan 3 meter van de muur af (290 cm)
Het berekenen van de grootte van het scherm had ik ook gevonden:
http://www.optoma.eu/distancecalc.aspx
Als ik dan 'mik' op een schermgrootte van ongeveer 2 meter breed, kom ik op een afstand uit van 2,96 meter. Dat zal in de praktijk dus betekenen dat mijn projectie iets minder dan 2 meter breed zal worden.
Nu kan ik een short-throw beamer kopen, maar een veel grotere projectie krijg ik toch niet (tenzij ik de project op de grond ga richten).
Gezien deze 'beperkingen' nog verdere tips?
Ps. youtube filmpje gaf inderdaad al een beter idee!
Excuses & dankje!