Kaby Lake is gewoon even snel per kloktik als Skylake, het is dezelfde architectuur. De verschillen zijn voornamelijk een iets verbeterd productieproces waardoor hogere kloksnelheden mogelijk zijn of het verbruik lager kan, maar dat maakt vooral een verschil voor low voltage processors, denk niet dat de 7700K nu plots een stuk beter zal overklokken dan de 6700K. Verder zit het verschil in de videodecoder, maar als je toch van plan bent om een discrete videokaart te gebruiken, dan is dat dus ook helemaal niet zo spannend op desktop.
Als je hier dus tussen twijfelt, zou ik niet wachten en gewoon voor Skylake gaan, het enige praktische verschil (de hogere kloksnelheid), kun je zelf ook instellen.
Maar aan de andere kant zou ik toch even kijken wat AMD doet met Zen. Het valt nog te bekijken dat AMD de hype kan waarmaken, maar als dat zo is, moet je daar toch eerder kijken voor een future proof systeem. Die mainstream quadcores van Intel (socket 1155-1150-1151 etc) zijn al jaren niet spannend meer, Zen zou een iets lager IPC bieden maar wel octacores (met "hyperthreading") voor een betaalbare prijs. Maar schiet me nu niet af als Zen een even grote klucht als Bulldozer blijkt te zijn, het is nog maar een paar maanden wachten.
TJRef schreef op donderdag 27 oktober 2016 @ 12:57:
Ik zou zeggen, koop alvast de onderdelen behalve de CPU. Dan heb je iets om naar vooruit te kijken. Mocht je dan onverhoopt toch een ander moederbord nodig hebben als de 7700k uit is, dan kun je die andere als nieuw in doos verkopen. Of in ieder geval, ongebruikt.
Of je koopt alles behalve moederbord en CPU. En dan ga je je amuseren met alvast plannen maken voor de bouw. Zoals met alles in het leven, gaat het niet om het doel, maar om de reis ernaartoe. Geniet je van het proces dan zul je ook meer waarde hechten aan wat je aan het einde hebt gebouwd. Dan ook jaren erna als de onderdelen eigenlijk al verouderd zijn, dan is het nog steeds jouw oude vertrouwde pc'tje. Anders is het ook zo'n recycleobject.
Dat vind ik dus heel slecht advies. Waar is het nu eigenlijk goed voor om nieuwe componenten te laten verstoffen terwijl ze alleen maar in prijs dalen. Voor je het weet stel je een build uit of verander je de plannen waardoor een component niet meer past. Een build plannen kun je ook zonder de componenten al in je bezit te hebben.