Problemen met het spelen van Worlde of Warcraft.

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raoul5150
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 23-02 20:39
Geachte mede tweakers. Ik zit met een probleem tijdens het spelen van World of Warcraft. Ik heb dit heel wat jaren gespeeld. Toen voor 2 jaar gestopt en nu weer de draad opgepakt. Echter zijn er problemen ontstaan. Laat ik voorop stellen dat mijn pc niet de jongste meer is maar goed. Hij heeft altijd perfect gedraaid.

Wat er nu gebeurt is het volgende:

Tijdens het spelen heb ik steeds dat het spel even 1 seconde blijft hangen. Dit is zeer irritant. Als ik naar bijvoorbeeld Dalaran teleporteer dan blijft het scherm frezen voor 30 seconden. Dit terwijl het geluid doorgaat.

Als ik dan uitlog en weer inlog is het verholpen.

Na wat onderzoek en hebben gedaan is mij opgevallen dat het rode lampje van de pc ( erg actief is) als ik het spel speel. Het lijkt alsof de harddisk heel veel moeite heeft. Je hoort een erge geratel en dat is de oorzaak van dat het spel blijft hangen. Dit terwijl ik wel sta op 48 fps wat echt te doen is.

Na wat onderzoek te hebben gedaan ben ik op taskmanager gaan kijken en deze staat op 100% activiteit. Ik heb een ssd gekocht en wow erop gezet. Dan zou je dit niet meer mogen ervaren lijkt mij. Echter is het probleem niet opgelost. Rode lampje blijft overuren maken en schijf blijft ratelen.

Ik heb toen maar de c schijf eruit gehaald een nieuwe gekocht en Windows 10 er op geïnstalleerd.

Echter staat wow nog steeds op de E schijf ( SSD ).
Zelfs met de nieuwe c schijf blijft dit het doen.
Zelfs als er geen activiteit is op de pc, ratelt deze als een gek. Er draaien geen achtergrond programma's mee.
Ik heb alles afgesloten en tijdelijk zelfs avg uitgezet zodat er geen activiteit is. Desalniettemin blijft het rode lampje branden en in de taskmanager staat deze op een activiteit van 68%

Dit nota bene met een nieuwe schijf.
Het gebeurt ook alleen zodra ik wow heb gespeeld. Als ik heb gespeeld dan moet ik de pc geheel uitzetten en dan weer opnieuw starten.

Weet iemand maar dan ook iemand waar het aan zou kunnen liggen?
Of herkent iemand dit probleem?

Ik zie jullie reacties graag tegemoet.

Mvg,

Raoul

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Nemesizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 01-10 23:34

Nemesizz

Untouchable

Wat zijn de verdere specificaties van je PC, klinkt namelijk een beetje dat je te weinig RAM (werkgeheugen) hebt, dan gaat ie swappen op een hardeschijf wat snelheid niet ten goede komt.

Ook kunnen dingen op de achtergrond (virusscanners en dergelijke) ook behoorlijk inhakken op de performance en veroorzaken ook enorm veel schijfactiviteit.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Nu online

D4NG3R

kiwi

:)

Behalve bovenstaande: Een HDD hoor niet te ratelen of te tikken, dus ik vraag mij sterk af of die het überhaupt nog lang uit gaat houden.

[ Voor 4% gewijzigd door D4NG3R op 16-10-2016 19:06 ]

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Raoul5150
  • Registratie: September 2016
  • Laatst online: 23-02 20:39
Beste allen, hartelijk dank voor jullie reactie.

Zoals ik al heb aangegeven is de pc zeker niet nieuw meer maar zou voor een game zoals wow met gemak moeten trekken.

De specs van de pc.

Cpu : intel Core 2 Quad Core
Ram geheugen 2 x 2 Gb
Mobo socket 775 of zoiets 😉
Gpu : Nividia GTS450

Tijdens het spelen haal ik met deze videokaart zo een 40 a 45 fps, wel op low/medium kwaliteit maar dat is ook niet zo gek. Het is een oud kaartje dus doet nog erg goed zijn best.

Ik draai helemaal niets op de achtergrond. Zelfs mijn avg is uitgeschakeld.

En de nieuwe c schijf is compleet nieuw. Is net 3 dagen oud.. daar zou het niet aan moeten liggen. .

Echt balen dit..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nemesizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 01-10 23:34

Nemesizz

Untouchable

D4NG3R schreef op zondag 16 oktober 2016 @ 19:06:
Behalve bovenstaande: Een HDD hoor niet te ratelen of te tikken, dus ik vraag mij sterk af of die het überhaupt nog lang uit gaat houden.
Hoe wil je het 'werk geluid' van een hardeschijf dan definiëren? het is een soort ratelend geluid.
Cpu : intel Core 2 Quad Core
Ram geheugen 2 x 2 Gb
Mobo socket 775 of zoiets 😉
Gpu : Nividia GTS450
Bedenk wel dat WoW sinds Legion weer wat upgrades heeft gehad qua graphics en dergelijke, en dat 4GB RAM, een Core2 en een GTS450 niet bepaald snelheidsmonsters meer zijn.

Merk zelf al bij m'n eigen PC dat er soms behoorlijk lang over dingen geladen moet worden in de nieuwe zones.

Weet niet hoeveel geheugen je videokaart heeft (1 of 2GB?) maar als je daar een te kort aan hebt word vaak ook je RAM aangesproken (wat aanzienlijk trager is dan dedicated videogeheugen) en als je daar dus een te kort aan hebt word je hardeschijf aangesproken voor swapping (helemaal traag).

Ook kun je eventueel nog dingen als temperaturen in de gaten houden (met HWMonitor of iets dergelijks), kan ook zijn dat een onderdeel te warm word en thermal-throttle optreed (om doorbranden te voorkomen vanwege oververhitting, gaat een processor of videochip op een lagere snelheid draaien).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • heuveltje
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 15:06

heuveltje

KoelkastFilosoof

D4NG3R schreef op zondag 16 oktober 2016 @ 19:06:
Behalve bovenstaande: Een HDD hoor niet te ratelen of te tikken, dus ik vraag mij sterk af of die het überhaupt nog lang uit gaat houden.
Zonder weer in een flamewar te willen komen.
Harde schijven hoor je, hoeveel hangt af van welke kast etc...

Windows 10 heeft een mooie procesmanager die je laat zien wat de hd gebruikt.
Ofwel er is een programma op de achtergrond aan het irriteren, ofwel het is idd geswap door te weinig geheugen. En 4gb is niet echt veel, maar blizzard raad dat zelf aan als recommended spec, dus het zou genoeg moeten zijn ? (ik speel het niet, maar je zou eens iemand met wow kunnen vragen hoeveel ram hij daardwerkelijk in gebruik heeft)

MAar je hebt windows dus weer op een HD staan ? ik zou beginnen met het swapfile (of liefst heel windows) eens te verplaatsen naar de ssd. dat zou al moeten schelen

[ Voor 7% gewijzigd door heuveltje op 17-10-2016 11:37 ]

Heuveltjes CPU geschiedenis door de jaren heen : AMD 486dx4 100, Cyrix PR166+, Intel P233MMX, Intel Celeron 366Mhz, AMD K6-450, AMD duron 600, AMD Thunderbird 1200mhz, AMD Athlon 64 x2 5600, AMD Phenom X3 720, Intel i5 4460, AMD Ryzen 5 3600 5800x3d


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wylana
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 08:21
Met die specs ga je het niet meer halen. Mijn GTX670 had al problemen met performance.

Je zal toch echt nieuwe hardware moeten aanschaffen wil je vloeibare speelframes krijgen.

Dus nieuw Mobo, nieuwe processor, nieuw geheugen en nieuwe videokaart.

Ik ben steenrijk....ik heb een grindpad!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Nu online

D4NG3R

kiwi

:)

Nemesizz schreef op maandag 17 oktober 2016 @ 10:45:
[...]


Hoe wil je het 'werk geluid' van een hardeschijf dan definiëren? het is een soort ratelend geluid.
heuveltje schreef op maandag 17 oktober 2016 @ 10:53:
[...]


Zonder weer in een flamewar te willen komen.
Harde schijven hoor je, hoeveel hangt af van welke kast etc...
Hooguit zoemen, een beetje moderne schijf is zo goed als niet te horen boven overige mechanische componenten. Het geluid hoort in ieder geval geen duidelijke tik of ratel te zijn, ook niet in plastic-fantastic behuizingen en/of met slechte montage.

offtopic:
Flamewar?

[ Voor 44% gewijzigd door D4NG3R op 17-10-2016 12:36 ]

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken

Pagina: 1