Samsung HW-K450 soundbar werkt niet met oudere Philips TV

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Anvil_
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12-07 12:57
Hallo allemaal,

Kleine uitdaging: HW-k450 gekocht, mijn ouders hebben deze ook en hadden geen problemen met hun oudere Philips TV, gewoon via HDMI aangesloten.

Bij de soundbar zit een optische kabel, maar mijn TV (42pfl7674h/12) heeft niet zo'n uitgang (wel o.a. digital audio out, ouderwetse tulpstekker en 4x hdmi, voerigen staat er nergens ARC bij ddeze HDMI poorten).

Ik dacht eerst dat het aan gekozen HDMI ingang van de soundbar (deze heeft een HDMI ARC en een gewone HDM ingang) lage, maar beide varianten werken niet. In het menu van mn Philips tv heb ik 3 opties:

TV speaker aan
TV speaker uit
Easylink (automatisch)

Het grappige is, dat als ik de tv op easylink heb staan (default) en ik op de soundbar als source HDMI kies, dat de tv automatisch op mute gaat. Hij detecteert de soundbar dus wel, alleen deze geeft geen geluid. Kies ik dan een andere source optie op de soundbar, springt het geluid vd tv speakers weer aan,

De soundbar zelf werkt, heb via BT vanaf mn telefoon net muziek gestreamed.

De vraag is , wat nu?

- firmware update tv (Het is een 42inch LCD uit 2009/2010, volgens mij heb ik dit al gedaan, firmware is nu uit 2012, wellicht de laatste versie)
- andere hdmi kabel
- toch via de optische audio kabel, maar dan via een converter/tussenstuk proberen?

alle tips zijn welkom, bij voorbaat dank!

Edit: de TV heeft ook een SPDIF OUT connectie, dit is met metalen pin (RCA?). De digitale ingang op de soundbar is echter toslink (optical?), wellicht een conversie hiervoor als optie?

Edit 2: nog even met de verkoper vd winkel overlegd, aangezien er geen ARC bij mijn hdmi uitgangen staat, werken ze maar 1 kant uit. De Tv kan dus niet via HDMI aangesloten worden.

Alternatief is dus digitale audiokabel, met de uitdaging dat de TV een RCA/coax uitgang heeft en de soundbox dus met die optische variant werkt.. conversiekastje gekocht, maar helaas... werkt nog steeds niet... :(

[ Voor 21% gewijzigd door _Anvil_ op 06-10-2016 16:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 12:50
Naar mijn idee heb je 2 opties;

1. Je sluit de bron via hdmi in aan op de soundbar en sluit de soundbar vervolgens via hdmi out aan op de tv. Als ik het goed heb sluist de soundbar het beeld gewoon door.

2. Als optie 1 niet mogelijk is, sluit je de rood/witte audio-out van de tv aan op de aux in van de soundbar met een simpel verloopstekkertje of kabel;
https://www.bol.com/nl/p/...0-meter/9200000018979199/

of

https://www.bol.com/nl/p/...81/?suggestionType=browse

afhankelijk van de dikte van de jack (3,5mm of 6,3mm)

[ Voor 18% gewijzigd door LA-384 op 06-10-2016 21:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Anvil_
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12-07 12:57
1. ook overwogen, maar de hdmi poorten van mn tv zijn eenrichtingsverkeer. de tv kan zijn geluid dus niet verzenden richting soundbar, ik heb geen HDMI ARC poorten. Als ik via een kastje oid alleen digitale tv keek zou ik deze uiteraard wel op de soundbar kunnen aansluiten.

2. aux in lijkt me inderdaad fool proof, alleen heb ik dan niet veel mindere kwaliteit ivm hdmi of digital audio? geen surround/5.1 etc. ?

(ik overweeg namelijk ook de losse draadloze rear speakers er nog bij te kopen)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Anvil_
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 12-07 12:57
Zowel de uitgang van het convertertje als het optische kabeltje lieten een rode lichstraal zien, dus daar ligt het ook niet aan.

Behalve zeer omslachtige trial & error onderzoekjes (andere soundbar/ andere tv aanlsuiten etc.) zou ik niet weten wat ik verder nog kan proberen..

Aux kabeltje van 2 naar 1 gehaald, tis niet anders. Een audion00b als ik hoort waarschijnlijk het verschil niet eens. Dit werkte uiteraard direct, klinkt nog steeds 10x beter dan de speakers achterin de lcd tv.