Vraag


  • Stefan22
  • Registratie: November 2013
  • Niet online
Hallo,

ik ben op zoek naar een nieuwe Android smartphone, maar zou graag ervaringen horen van eigenaren van een Android smartphone met een Mediatek processor, dit omdat ik niet veel positiefs over Mediatek lees, ook hier op Tweakers bij de reacties niet.

Wat ik met de telefoon doe:
- Social media (Whatsapp, Facebook etc)
- Af en toe licht spelletje (Dus niet zware 3D games)
- Video kijken en muziek luisteren wat mij geen probleem lijkt met zo'n beetje elke moderne smartphone

8GB opslag is wel genoeg, maar het liefst 16GB. 1GB RAM kan denk ik net, maar het liefst meer. Maximale grootte van het scherm is 5 inch.

Mij lijkt de Wileyfox Spark+ wel wat, maar deze heeft een Mediatek processor, in plaats van een Snapdragon, welke wel in de voorganger zat. (Wileyfox Swift). Ook Sony heeft een nieuw toestel met een Mediatek processor, en Motorola heeft bij de nieuwe Moto E ook voor een Mediatek gekozen, wat dus wat vaker gebeurd de laatste tijd, als ik het een beetje bekijk zo, dus het kan natuurlijk ook zijn dat Mediatek verbeterd is, en dat nu meerdere fabrikanten er voor kiezen.

Ik maak me vooral zorgen over de performance, GPS problemen en de software updates (Verschilt natuurlijk per fabrikant)

Motorola brengt vaak wel een update uit voor hun toestellen, van 5 naar 6 voor de Moto E 2015 bijvoorbeeld, en Wileyfox deed dat ook met de Swift.

Dus graag jullie ervaringen.

[ Voor 23% gewijzigd door Stefan22 op 21-09-2016 21:19 ]

Alle reacties


  • Momus
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 14-01-2019
GPS problemen hadden meer met beperkte antennes in budget modellen te maken dan met de processor.
Mediatek is prima. Ook qua performance.
Custom roms wordt wel lastiger, die zijn beperkt voor Mediatek toestellen.

  • rens-br
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 20:46

rens-br

Admin IN & Moderator Mobile
Dit betreft aankoop advies dus AND -> MAA.

Om je verder te kunnen helpen, zou je je eisen nog op een rijtje kunnen zetten? Daarmee bedoel ik bijvoorbeeld: Opslag, budget, ram geheugen, schermformaat, etc en dit kunnen toevoegen aan je openingspost.

  • Stefan22
  • Registratie: November 2013
  • Niet online
Hallo,

ik wil er niet meer dan 150 euro aan uitgeven, omdat ik eigenlijk niks anders doe dan een beetje Whatsapp, browsen, Facebook en af en toe een spelletje. Opslag heb ik aan 8GB wel genoeg, als er SD kaart uitbreiding mogelijk is. RAM minimaal 1GB en schermformaat maximaal 5 inch, het liefst iets kleiner. Graag het liefst stock Android/Cyanogen.

Ik zit op dit moment te denken aan de Moto E 2015. De Snapdragon 410 lijkt mij nog wel genoeg voor wat ik doe, 1GB RAM lijkt mij ook nog wel voldoende, aangezien ik toch niet zo veel multitask, schermformaat is goed en de opslag ook. Daarnaast is het dus geen Mediatek, waardoor Custom ROMS mogelijk zijn.

  • Gadgeteer
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 26-01 14:02
Mediatek zie je ook terug in heel veel tablets, volgens mij niets mis mee. Ze zullen qua performance uiteraard iets achterlopen op de concurrentie van Qualcomm, Huawei en Samsung maar daar is de prijs van de toestellen ook naar.

  • Stefan22
  • Registratie: November 2013
  • Niet online
Bedankt voor uw reactie. Ik heb inmiddels mijn openingspost aangepast.
Pagina: 1