dion_b schreef op maandag 05 september 2016 @ 23:24:
[...]
Dat kan allemaal met DD-WRT of OpenWRT. Dat zijn alternatieve firmwares die beschikbaar zijn voor heel wat populaire routers.
Maar...
Je zit hier wel in een spagaat. Enerzijds wil je nogal afwijkende dingen met je router doen, waar flink wat kennis om de hoek komt kijken, anderzijds zeg je zeer beperkte kennis te hebben. Dat gaat dus slecht samen. Ofwel moet je wat doen aan die kennis, danwel moet je voorlopig je ambities iets bijstellen (of je moet iemand anders betalen om het voor je te doen).
[...]
Dat is geen routernaam, maar een merk en een snelheidsaanduiding. Zoek eens uit exact welk model het is (zie sticker, iets van WLRxxxx of WLXxxxx ofzo.
Dan nog alvast slecht nieuws: omdat Sitecom een zeer regionaal bedrijf is (alleen in NL, DE en ES een beetje gangbaar) en bovendien nogal gemeden door de 'enthousiast community' is ondersteuning voor xWRT zo goed als niet bestaande. Je zult dus waarschijnlijk andere hardware willen. Sowieos is "AC750" nogal kansloos - het is letterlijk het minimale om een "WiFi-ac" sticker erop te mogen plakken, met een 2.4GHz module met redelijke specs (voor 2009 ofzo...), dus 2x2 MiMo, maar een 1x1 SiSo 5GHz module met chip dat eigenlijk bedoeld was voor smartphones, niet router/AP's

Ik zal nog even verduidelijken in hoe verre ik kennis heb qua netwerken. Zelf ben ik voornamelijk programmeur, maar houd mij ook voor famillie, vrienden en mijzelf bezig met netwerken. Waarbij ik meestal gewoon bezig ben alles te configureren naar wens via de interface van de router. Verder ken ik de basisprincipes van adressering etc, hoe dhcp werkt etc. Dat je een beter beeld hebt van mijn kennis over netwerken.
OpenWRT lijkt mij een grote stap, maar wel een die ik graag neem en in geinterresseerd ben om kennis mee op te doen. Daarvoor zou ik wel een nieuwe router aan moeten schaffen , wat ik toch van plan was als dit nodig was.
Kan je mij zelf een router aanbevelen waar OpenWRT wel goed op gedraaid kan worden? Richtprijs is max. €150,- . Maar het liefst houd ik dit lager als het mogelijk is. Is maar net de afweging met features die ik moet maken.
B.T.W. Router die ik gebruikte is ook gelockt aan dit topic als product. Gaat om de Sitecom WLR-5002.
Thralas schreef op dinsdag 06 september 2016 @ 07:48:
[...]
Een extra noot: je gaat er echter nooit 100/100 PPTP mee volkrijgen - dat gaat je overigens met geen enkele embedded router lukken, tenzij 'ie crypto kan accelereren, anders is pfSense op x86 de meest voor de hand liggende oplossing.
Maar als je PPTP overweegt kun je 't net zo goed inruilen voor een willekeurig tunnelprotocol zonder crypto.
100/100 Hoeft van mij niet gehaald te worden over de VPN. Als ik iets van 30/30 zou kunnen halen, dan is dit al meer dan voldoende. Gaat mij meer om de functionaliteit van de VPN zichzelf. Ik geef in iedergeval liever iets minder uit aan de router tegenover een hogere doorvoersnelheid van de VPN.
RobinF schreef op maandag 05 september 2016 @ 23:37:
Inderdaad iets van OpenWRT o.i.d. of je zal al snel richting iets van een Edge Router + Accesspoint(s) gaan maar dat is lastiger.
Een simpelere oplossing is denk ik om 2 routers achter elkaar te gebruiken waarvan de router die achter de andere staat de L2TP VPN heeft.
Zal dit in mijn achterhoofd houden , echter lijkt OpenWRT wel een leuk iets om mee aan de slag te gaan en misschien nog wat van op te steken. Dit zal verreweg wel de goedkoopste manier zijn

Heb het genoteerd. Zal eerst even naar de andere oplossingen met OpenWRT kijken.
laurens0619 schreef op dinsdag 06 september 2016 @ 07:17:
Als ik dit zou moeten realiseren op een zo simpel mogelijke manier, dan zou ik een mikrotik router aanschaffen.
Heb thuis openwrt, edgerouter en mikrotik maar de mikrotik is de enige waar ik deze setup via de beheerinterfave in elkaar zou kunnen klikken.
Een mikrotiknis echter nog steeds compex en heb je flink wat kennis voor nodig om het aan de praat te krijgen
Ook een leuke oplossing, wat voor router zou je mij aanraden van Mikrotik? Richtprijs is zoals hierboven aangegeven als liefst €150,- .
Nogmaals erg bedankt voor de vele reacties