AVRX1000 Geen geluid meer van tv zodra audiosysteem aan.

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • a.m.j.janssen
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 04-08 12:51
Mijn vraag
Sinds kort valt het geluid vd tv weg zodra ik de avrx1000 inschakel.

De tv is met de avrx1000 verbonden via een hdmi-kabel.
De avrx1000 schakelt automatisch mee in zodra ik de tv inschakel.
De avrx1000 geeft ook aan: "tv audio" en "mch stereo tv", er komt echter geen geluid meer vd tv uit de avrx1000. Dat was tot voor kort wel het geval. Zodra ik de avrx1000 uitschakel doen de speakers van de tv het weer. Zodra ik de avrx1000 weer inschakel valt het geluid weg, ondanks "tv audio" en "mch stereo tv",
Wat heb ik verkeerd gedaan?
Mvg en bvd

Alle reacties


  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 13:12
Heb je misschien een andere hdmi kabel gebruikt?
Het automatisch inschakelen van de receiver heet hdmi-cec.
Het sturen van tv-audio naar de receiver heet arc.

Voor arc heb je een hdmi 1.4 (ook wel "high speed" genoemd) nodig.

Als je geen hdmi 1.4 kabel hebt, kun je de tv aansluiten met 2 hdmi kabels. Of met hdmi en bijvoorbeeld tulp of spdif, maar net wat er mogelijk is.

Arc stuurt beeld en geluid van receiver naar tv en geluid van tv naar receiver, over 1 kabel. Als dat niet werkt heb je dus twee afzonderlijke kabels nodig voor beide richtingen.

Als dat allemaal klopt en je hebt nog steeds geen geluid, kijk dan of alle instellingen goed staan. Ik geloof dat hdmi-cec en mogelijk daaraan gekoppeld arc, op zowel tv als receiver ingeschakeld moeten zijn.

Als ook dat het geval is, kijk dan even of het volume van tv en/of receiver niet heel laag staat. (wordt nog wel eens niet aan gedacht :+ )

[ Voor 23% gewijzigd door LA-384 op 25-08-2016 21:28 ]