HDMI (protocol?) HD7950 kapot?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • wout123
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 23-11-2025
Hallo lieve mede tweakers :w

Ik heb een probleem met mijn HD7950 RoyalKing van Club3D.

Het is niet mogelijk om de HDMI output te gebruiken, en ook niet om een DVI -> HDMI kabeltje te gebruiken van de kaart (gebruik van de DVI op de HD7950 en HDMI in scherm)
Het leuke en vage van dit probleem is nu dus dat het wél mogelijk is om een scherm aan te sluiten via DVI -> VGA. Het is mij vroeger wel gelukt om de HDMI & de DVI -> HDMI te gebruiken.

Ik heb de kaart in een andere PC gezet (mijn eigen PC) waarin de GPU die er normaal in zit wel beeld geeft via HDMI en deze niet.

Gezien via dezelfde poort wel beeld is te zien met VGA en niet met HDMI denk ik dat het probleem meer software matig is?
Ik heb hier niet heel veel verstand van.

Verder zitten er op de kaart nog 2 mini DP's, nu heb ik alleen fullsize DP.

Wat zou ik kunnen proberen om HDMI weer werkend te krijgen?
Ter informatie: Meerdere TV's en schermen geprobeerd met verschillende (geteste & werkende kabels). Allen zelfde resultaat "geen signaal" en zwart beeld.

Alvast bedankt goeroes van de videokaarten _/-\o_


Mvg
Wout

[ Voor 7% gewijzigd door wout123 op 19-08-2016 14:12 ]

Alle reacties


  • Stef87
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 24-12-2025
Heb je meer dan 2 schermen aangesloten? Werkt het wel als je enkel de HDMI aansluit en de rest er uit haalt?

Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl


  • Martin.Air
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 12:52
Hoe zeker ben je dat het aangesloten scherm werkt?

Je zegt dat je de kaart ook in een andere PC hebt getest en hij daar wel werkt, is dit dezelfde setup met kabels en scherm of zijn deze ook anders in deze situatie?

Het doel zou zijn om op de PC na 100% dezelfde situatie te creeren en dit te testen. Dus hetzelfde aantal schermen, dezelfde kabels, dezelfde schermen en ideaal gezien dezelfde Windows installatie. Of in ieder geval dezelfde Windows versie met dezelfde drivers.

Het is nu lastig in te schatten hoe je het hebt getest.

  • wout123
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 23-11-2025
Hi,

Ik heb een PC met een GTX780 en een HD7950 uit een andere PC, een scherm met VGA aansluiting, en een (TV) met HDMI aansluiting. (Ook een scherm met alleen DP die ik normaal gesproken gebruik, mocht deze later misschien nog nodig zijn)

De GTX780 kan beide schermen aansturen zonder problemen. De HD7950 krijgt alleen het VGA scherm actief.

De GTX780 kan de TV met HDMI met een HDMI -> HDMI kabel doen oplichten en met een DVI -> HDMI. (VGA is DVI -> VGA)

De HD7950 kan de TV niet laten werken met de HDMI -> HDMI kabel, ook niet met de DVI -> HDMI (DVI in de GPU, HDMI in tv). Wel kan hij het VGA scherm laten werken met de DVI -> VGA kabel. De DVI gaat dan in de HD7950, in dezelfde poort als de DVI -> HDMI kabel.

Vroeger werkte de kaart wel met de HDMI -> HDMI kabel en ook met de DVI -> HDMI. Was allemaal geen probleem.

In de "originele PC" van de HD7950 krijg ik met alleen die kaart dezelfde resultaten.

Hoop dat dit het verduidelijkt!
Alvast bedankt :)

[ Voor 6% gewijzigd door wout123 op 19-08-2016 14:42 ]


  • wout123
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 23-11-2025
Stef87 schreef op vrijdag 19 augustus 2016 @ 14:18:
Heb je meer dan 2 schermen aangesloten? Werkt het wel als je enkel de HDMI aansluit en de rest er uit haalt?
Ik heb geprobeerd om één scherm via VGA aan te sluiten en een tweede via HDMI. De kaart herkent niks en krijg ook geen signaal.

Mvg