ESXi Pass trough - partities onzichtbaar / data weg?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • themman
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 03-09 21:38
Vorige week, uiteindelijk na veel lezen en op basis van adviezen en ervaringen uit het [topic=1455241]Zuinige ESXi Server topic [/topic=forumdata], mijn NAS besteld.

Mijn plan is om één vm te draaien waarop de data gehost wordt. Via NFS of iSCSI sharen met de andere VM's.
Ik las in het esxi topic al dat onboard sata pass through niet (of niet standaard) out of the box werkt, op zich niet erg. Ik ben best bereid een extra aanbevolen HBA aan te schaffen.

Uit mijn vorige NAS projectje heb ik nog een RocketRaid 2680 over. Met deze HBA wilde ik de Pass Through mogelijkheid eens uittesten, alvorens een nieuw hedendaags model aan te schaffen.

Ik heb de kaart geplaatst en één WD 1TB HDD aangesloten met een SAS-4xSATA kabel. Deze HDD had ik op mijn laptop voorbereid door deze te formatteren naar NTFS en er een testmapje op te zetten.
Vervolgens in ESXi pass through aangezet voor de HBA kaart. Afzonderlijke schijven kon ik niet selecteren, enkel de adapter.
Daarna in een VM (windows server 2012) de PCI device toegevoegd en de VM opgestart. In Windows werd er een schijf gevonden. Het leek allemaal in orde, maar Windows kon het enkel zien als RAW data partitie. Mijn NTFS was foetsie.

Mijn vraag is tweeledig.
1) Is hetgeen ik voor ogen had, namelijk dat bestaande data op schijven met Pass Through zichtbaar is voor VM's, wel mogelijk? De term Pass Through lijkt duidelijk, maar is dat wellicht niet.
2) Zo ja, ligt het aan de "oude" raid kaart en kan ik het wel voor elkaar krijgen met een andere HBA?
Zo nee, waarom niet? Op tweakers en andere fora kon ik hier geen zinvolle informatie over vinden.

Heeft iemand antwoord op de vragen en/of wellicht adviezen?
Bij voorbaat dank.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • markjans83
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 11-03 21:07
1) Met pass through wordt de schijf van de VM en heb je dus rechtstreekse access naar die schijf
2) Als je de schijf kunt zien hoeft het niet aan de "oude" raid kaart te liggen

Hoe heb je de schijf voorbereid? Heb je misschien de harde schijf zelf als NTFS geformatteerd, in plaats van een partitie te maken op de schijf en die te formatteren?

Misschien kun je het andersom proberen? de schijf nu leeg maken, initialiseren en een NTFS partitie erop maken, en dan de schijf aan je laptop hangen.