Hogedruk licht en kook campinggear topic
Wat houd dit in en waarom deze topic? Ik houd mij al een aantal jaren, naast elektronica, bezig met lampen en branders die werken op petroleum/Peut/lampenolie, benzine en spiritus. Waarom? Ik zit mijn hele leven al bij scouting en tijdens kamp koken wij op Coleman benzine branders

Maar er bestaan er nog veel meer, beter bekend als primus:



Maar er bestaan ook lampen gebaseerd op deze techniek:




Ik zag dat er nog geen topic over was, dus ik vond dat daar verandering in moest komen
Hoe werkt zo een apparaat nu? De techniek erachter is al heel oud. Het is in 1892 uitgevonden door een Zweed genaamd Frans Wilhelm Lindqvist. Door vlambare vloeistof(Petroleum) in een voorverwarmde apparatus te duwen verdampt de vloeistof. Deze dampen worden door een klein gaatje geduwd(0,20 ~0,40mm) en ontstoken door een vlam.
Versimpelde tekening van wikipedia

Deze eerdere versies hadden geen damp/lucht mengkamer nodig, maar nieuwere (stille) versies en lampen hebben wel een mengkamer.
(Verschillende versies brander)



Brandende branders:


Ik heb deze topic gemaakt voor idioten
Of als je zo een brander/lamp hebt en je zoekt er info over, vraag raak!
Handige links voor onderdelen:
www.qvist.nl
www.fettlebox.co.uk
www.base-camp.co.uk
www.pelam.de
www.oldcolemanparts.com
Websites met info:
www.classiccampstoves.com
www.classicpressurelamps.com
www.petromax.de
www.coleman.eu
www.oldtowncoleman.com
www.optimusstoves.com/en/de
www.primus.us/
Alternatieve namen voor brandstoffen:
fuel.papo-art.com/
*Edit 02-08-2016*
URL's toegevoegd
[ Voor 21% gewijzigd door Vuikie op 03-08-2016 09:27 ]