Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[Outlook] Submappen verdwenen, PST-file 1.3GB

Pagina: 1
Acties:

  • K1pje
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 28-11 15:29
Goedeavond allen,

Ik zit (of nja, mijn schoonouders zitten ermee) met het volgende probleem: plotseling zijn een aantal submappen die gebruikt werden als "archief" verdwenen uit Outlook. Dit heeft vermoedelijk plaatsgevonden toen mijn schoonbroer iets had aangepast aan de mailinstellingen (POP3 naar IMAP), maar helemaal zeker is dat niet (ik weet vrijwel zeker dat ik hem als POP3 had ingesteld en dat ie echt op IMAP stond toen de mappen ineens foetsie waren). Momenteel hebben ze dus nog enkel de standaard mappen in Oulook staan zoals postvak in, verzonden items, etc.

Deze situatie is natuurlijk niet heel wenselijk, dus ik ben een beetje op onderzoek uitgegaan. Allereerst heb ik geconstateerd dat het PST-bestand ~1.3GB groot is en er slechts ~50 mailtjes terug te vinden zijn waarbij het grootste deel niet eens een bijlage heeft. Dus ik heb het vermoeden dat de submappen er nog wel zijn, maar niet gelezen worden op de 1 of andere manier.

Volgende zaken geprobeerd:
  • (kopie gemaakt van PST-bestand); mail-instellingen verwijderd om vervolgens de boel opnieuw in te gaan stellen (dus nieuw PST bestand), vervolgens de mappen proberen te importen --> werkt niet, krijg enkel die ~50 mailtjes terug.
  • Geklooi met Windows backup om het oude PST bestand terug te zetten (datum voordat schoonbroer ermee gespeeld had) en bovenstaande methode toe te passen --> werkt ook niet.
  • Systeemherstel toegepast --> werkt ook niet (zoals verwacht).
  • Meerdere PST-bestanden tegelijk openen, waarbij het 1.3GB PST-bestanden als tweede geopend wordt helpt ook niet.
  • scanpst geeft de volgende foutmelding:
    Er zijn interne fouten gevonden in dit bestand. Het bestand kan alleen juist werken als deze fouten worden hersteld. Herstelactie door scanpst geeft geen verbetering.
Tevens nog wat extra info: de schoonouders hebben ook een tablet met dezelfde mailaccount van de provider, daar wel als IMAP ingesteld zodat ze daar de nieuwe mails op kunnen zien en kunnen mailen (pc staat boven).

Hebben jullie nog suggesties voor het terughalen van de mails? Outlook lijkt ze gewoon te negeren ofzo, terwijl er veel meer data in de PST-file moet zitten. 8)7

[ Voor 15% gewijzigd door K1pje op 16-07-2016 20:03 ]


  • KabouterSuper
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
IMAP kijkt op de server, POP kijkt naar de PST-file. Dus ik vermoed dat je nog steeds naar de server kijkt. Kan je het PST-bestand openen als extra mailfolder (ik vermoed via "Open")?

When life gives you lemons, start a battery factory


  • K1pje
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 28-11 15:29
Bedankt voor je suggestie, ik zal even toevoegen aan de OP dat ik het openen van meerdere PST bestanden al geprobeerd heb. Dat bracht dus ook geen soelaas :'(
(bedenk ook dat ik de mail-account volledig eraf heb gegooid en opnieuw erop heb gezet als POP3)

  • powerboat
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 21:36
Lijkt dat je pst beschadigd is geraakt, in de office map staat een tooltje omdat te fixen. (scanpst.exe volgens mij)

  • KabouterSuper
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
K1pje schreef op zaterdag 16 juli 2016 @ 19:43:
Bedankt voor je suggestie, ik zal even toevoegen aan de OP dat ik het openen van meerdere PST bestanden al geprobeerd heb. Dat bracht dus ook geen soelaas :'(
(bedenk ook dat ik de mail-account volledig eraf heb gegooid en opnieuw erop heb gezet als POP3)
Het mailaccount eraf gooien, en opnieuw opzetten heeft geen zin. De files van de server worden dan overgezet naar je pc, maar dat zijn de 50 mails die op de server staan/stonden.

Als je pst-bestand 1.3 GB is, dan moet daar alles nog inzitten. Dus geef niet op.

When life gives you lemons, start a battery factory


  • K1pje
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 28-11 15:29
scanpst heb ik tevens een keer toegepast geloof ik, maar daar kwam niets nuttigs uit behalve een "hersteld" pst-bestand wat hetzelfde resultaat gaf.

Zal het nog een keer proberen om die tool toe te passen :)

EDIT: tool geeft de volgende melding:
Er zijn interne fouten gevonden in dit bestand. Het bestand kan alleen juist werken als deze fouten worden hersteld.

Vervolgens wil ik gaan herstellen, tool zegt dat ie voltooid is, maar het importeren helpt vervolgens niets :(

[ Voor 39% gewijzigd door K1pje op 16-07-2016 20:02 ]


  • akimosan
  • Registratie: Augustus 2003
  • Niet online
Als je pst-bestand 1.3 GB is, dan moet daar alles nog inzitten. Dus geef niet op.
Op zich is het raadzaam om eerst een kopie te maken van het PST bestand voordat je ermee gaat rommelen. Doe zeker geen comprimering van het bestand want dan wordt alle slackspace eruit verwijderd en is het niet te herstellen zonder backup.

Daarom is het raadzaam om eerst een kopie te maken van het PST bestand voordat je ermee gaat rommelen.
Verder kun je kijken naar PST recovery tools zoals Kernel Outlook PST Recovery
https://www.kerneldatarecovery.com/pst-recovery.html

Download eerst een trial en kijk of je daarmee leesbare data kunt vinden in het PST bestand. Zo ja, dan kun je besluiten of het de $69 waard is.

[ Voor 19% gewijzigd door akimosan op 18-07-2016 20:45 ]

Pagina: 1