Resolutie springt terug naar 1080p na aanzetten monitor

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-01 10:25
Ik heb Windows 10 met een GTX 980 Ti en een Asus 4k monitor. Sinds gister heb ik een extra SSD aangesloten en daar ook Windows 10 op geïnstalleerd, ik heb nu dus dual boot.

Op beide windows staan de laatste videokaart drivers en windows updates.

De 'nieuwe' Windows staat in principe altijd aan en daar draaien enkele servers op. Nu is het probleem dat als ik in de 'nieuwe' Win10 mijn monitor aan zet, dan staan alle schermen precies op 1/4e van de totale ruimte. Op de een of andere manier 'denkt' Windows dus dat in eerste instantie het een 1080p monitor is. Er zit ongeveer 2 seconden tussen het aanzetten van de monitor en daadwerkelijk iets zien, maar als ik iets zie dan is het wel gewoon 4k.

Het is erg vervelend want ik verdeel de verschillende schermpjes van de toepassingen over het scherm zodat als ik even wil kijken hoe alles draait, ik dat gewoon in één oogopslag kan zien. Maar dat valt dus een beetje weg als Windows telkens alle schermen in de linkerboven hoek op elkaar stapelt :+

Ik heb al even wat geGoogle'd, maar het enige wat ik kan vinden zijn oude topics over dat het aan DisplayPort ligt. Nu gebruik ik ook de DisplayPort kabel, omdat dat de enige manier is om 4k op 60Hz te kunnen draaien; HDMI gaat maar tot 30Hz. Bovendien werkt het op mijn 'oude' Windows 10 wel.

Iemand enig idee wat dit veroorzaakt en hoe dat op te lossen?

https://freight.associates

Alle reacties


  • Rhin
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 11-12-2025
Daffie schreef op vrijdag 15 juli 2016 @ 22:43:
Nu gebruik ik ook de DisplayPort kabel, omdat dat de enige manier is om 4k op 60Hz te kunnen draaien; HDMI gaat maar tot 30Hz.
Klopt niet, HDMI 2.0 ondersteunt wel degelijk 4K60Hz, en jouw 980Ti heeft een HDMI 2.0 aansluiting. Misschien wel de moeite waard om dat even te proberen. Over je probleem an sich heb ik geen idee.

  • hardware-lover
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online

hardware-lover

verder kijken dan ......

Rhin schreef op zaterdag 16 juli 2016 @ 00:11:
[...]
Klopt niet, HDMI 2.0 ondersteunt wel degelijk 4K60Hz, en jouw 980Ti heeft een HDMI 2.0 aansluiting. Misschien wel de moeite waard om dat even te proberen. Over je probleem an sich heb ik geen idee.
Misschien beschikt de Asus 4K monitor niet over HDMI 2.x aansluitingen en dan is 4K inderdaad beperkt tot max. 30Hz en omdat TS in een andere reactie deze monitor vermeld ga ik uit van HDMI 1.4.

Testing, one, two ...


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-01 10:25
Bedankt voor de antwoorden tot dusver. Klopt, hardware-lover, ik heb inderdaad de PB287Q, dus alleen met DP kan ik 4k op 60Hz realiseren.

Maargoed, ook al kon HDMI wel, mijn kabels zijn allemaal best strak weggewerkt dus even een HDMI kabel aansluiten (in plaats van de DP kabel) is wel lastig. Daarnaast blijf ik het noemenswaardig vinden dat op mijn ene Windows omgeving het geen enkel probleem is, maar in de nieuwe wel.
Het probleem is er dus nog :(

[ Voor 3% gewijzigd door Daffie op 16-07-2016 02:32 ]

https://freight.associates


  • Daffie
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-01 10:25
Ik heb het probleem weten op te lossen. Er waren blijkbaar na 3x checken toch nog stiekem een paar extra Windows updates. Na het installeren hiervan werkte het.

https://freight.associates