De liquid screen protector arriveerde vandaag. Vanavond meteen mee aan de slag gegaan. Zie de foto's in m'n album (kunnen jullie daar bij?). Voor de zekerheid eerst op m’n oude iPhone 6 gesmeerd. In de verpakking zitten: microvezeldoekje, papieren cleaner/primerdoekje, papieren doekje met de protector vloeistof en een poetsdingetje dat je achterop je phone kunt plakken om tijdens gebruik altijd bij je te hebben.
Het apparaat waar je het op aanbrengt moet koud zijn, dus de iPhone helemaal uitgezet en even gewacht. Volgens instructies te werk gegaan: goed gepoetst met microvezeldoekje, daarna idem met cleaner/primerdoekje, 5 minuten laten drogen, nog even gepoetst met microvezeldoekje (stond niet in instructie, maar wilde het goed droog maken) en toen de screenprotector er op gesmeerd. Tijdens het vegen met het doekje lijkt het spul zwart en olieachtig, als je stopt met smeren een paar seconden witte vegen en daarna zie je er niets meer, tot je weer verder smeert. Er staat dat je moet doorgaan tot het aanbrengdoekje droog is. Na 10 minuten voelde het nog niet volledig droog, maar ben ik gestopt.
Het scherm moest toen 15 minuten drogen. Daarna voelde het volledig droog aan. Ik zag geen sporen meer van het product. Het scherm leek wel wat matter. Daarna poetsen met het microvezeldoekje "tot je tevreden bent". Het voelde hier en daar stroef aan. Daardoor weet je dat er wel iets op zit. Na ca. 5 minuten uitpoetsen was ik tevreden.
De telefoon kan nu al weer worden gebruikt, maar het spul is na 24 uur volledig uitgehard volgens de handleiding, dus ik laat hem 24 uur ongebruikt liggen.
Er is niet te zien dat er iets op zit. In reviews vragen mensen zich af of het fake is, of het spul gewoon is verdampt tijdens het aanbrengen. Dat gevoel kan ik mij nu voorstellen, maar ik denk niet dat het fake is.
Het resultaat is schitterend. Spiegelglad. Mooi meegenomen, maar het gaat mij vooral om de bescherming tegen krassen.
Het is best spannend, iets onzichtbaars dat zou moeten beschermen. Werkt het niet, dan merk je dat pas als je al krassen hebt. Net als met de huidige krassen. Ik geloofde de verhalen dat je geen screen protector nodig hebt op de iPhone 6, omdat die “gorilla glas” heeft.
Binnenkort smeer ik het scherm van m’n nieuwe iPhone 6s Plus ermee in en over enige tijd post ik de langere termijn ervaringen met deze liquid screen protector.
[
Voor 12% gewijzigd door
Taygete op 13-07-2016 10:34
]