Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rbaidjoe
  • Registratie: Juli 2016
  • Laatst online: 26-05 13:07
Ik zoek een geschikte RAM uitbreiding voor mijn laptop: HP Elitebook 8540w
Ik wil mijn werkgeheugen uitbreiden. Momenteel heb ik 2 x 2GB, dat zat ooit standaard in deze laptop, afkomstig uit een TU laptop project jaar 2010. Ik ga de harde schijf vervangen door een SSD. Om de SSD een beetje te sparen wil ik het virtueel geheugen uitschakelen. Om dat weer te compenseren wil ik het werkgeheugen uitbreiden. Gezien de snelheid van de ontwikkelingen op dit gebied lijkt het me een betaalbare optie om de capaciteit die er 6 jaar geleden origineel in werd gestopt te verdubbelen naar 2 x 4GB

Budget is 100 euro
Ik heb uiteraard even rond gekeken, en volgens mij kan ik voor rond de 50 euro klaar zijn.

De merken waar ik op uit kwam zijn Crucial en G-skill
Het idee om het geheugen uit te breiden zweeft al wat langer door mijn hoofd. Ik heb een half jaar geleden op diverse sites, o.a. www.tomshardware.com geloof ik wat gelezen over verschillende merken en soorten geheugen. Ik heb me destijds door de artikelen en tests laten overtuigen dat ik G-skill of Crucial wil hebben. Als de inzichten hier verschillen hoor ik dat graag, en ook graag waarom uiteraard

Het systeem is een Laptop: HP Elitebook 8540w
Quad core Processor: Intel(R) Core(TM) i7 CPU Q 720 @ 1.600GHz
Windows 7 64 bit
Er zitten 4 geheugenslots, waarvan er nu 2 gevuld zijn:
2 x 2GB DDR3 1.333MHz


De twee geheugenplaatjes die er nu in zitten wil ik vervangen door 2 x de dubbele capaciteit. Qua voltage wil ik graag zo laag mogelijk zitten, dus volgens mij kom ik dan op 1.35V uit. De reden hiervoor is dat mijn laptop veel warmte produceert. Ik heb de BIOS geupdate, en de thermal paste bij de heatsink vervangen en intern alles stofvrij gemaakt. De warmteontwikkelin is hiermee wel wat gedaald. Als ik de warmteontwikkeling verder kan doen afnemen door met lagere voltages te werken dan wil ik die mogelijkheid graag aangrijpen. Uiteraard wil ik qua snelheid de mogelijkheid aangrijpen om wat vooruit te gaan. Volgens mij kan ik niet zonder meer geheugen prikken met hogere kloksnelheden, dus lijkt het me logisch om dan maar voor zo'n laag mogelijke CAS te gaan. Klopt dit? Met mijn rederering kom ik uit op een CAS van 9.

De lijst met specificaties komt dus volgens mij uit op:
DDR3 SO DIMM
1.333 MHz
2 x 4GB
1.35V
CAS 9

Hiermee kwam ik o.a. uit op de volgende 3 geheugen modules:
pricewatch: Crucial CT2K4G3S1339M
pricewatch: Crucial CT2C4G3S1339MCEU
pricewatch: G.Skill F3-1333C9D-8GSL

Nu heb ik uiteraard een aantal vragen.
Ten eerste week ik niet wat het verschil is tussen de 2 crucials hierboven.
Bovendien kom ik op de Crucial site er op uit dat die twee niet passen in mijn laptop. Ik snap niet zo goed waarom niet. Ze zouden voor Mac's zijn, maar is dat dan niet compatible met niet-Mac apparatuur?
De G-skill site heeft geen compatabiliteits-check, dus daarvan weet ik ook niet of het wel of niet zou moeten passen / werken.

Nou verlicht mij mensen, is mijn beredenering een beetje te volgen en goed? Zijn de genoemde Crucials goede keuzes voor mijn laptop? Wat voor alternatieven zijn er evt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Reepje
  • Registratie: Juni 2010
  • Niet online
Goed een heel verhaal, maar je virtueel geheugen uitzetten om je ssd te sparen? Dat soort verhalen kwam je een jaartje of 5 geleden nog wel tegen. Maar tegenwoordig weten we dat je een SSD gewoon kan gebruiken en niet op het aantal schrijfakties hoeft te letten.

Bij normaal gebruik is een SSD misschien na 60 jaar door zijn schrijfakties heen, als je voorzichtig bent kan je dat wel rekken naar 100 of 200 jaar. Maar de SSD zal echt wel eerder kapot zijn, maar dan gewoon aan ouderdom.

Ik zou dus eerst even kijken hoeveel geheugen je nu gebruikt. Als dat minder dan 4 GB is, is het bijprikken van RAM niet nodig.